Skocz do zawartości
polek

Pierwsza woda z RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj robie pierwsza wode z RO. Godzine spuszczalem do scieku, a teraz do banki. Po ok 2 litrach TDS pokazal 014.

RO nowy. Moze byc? Nastepne litry moga byc lepsze? Dodam, ze nie mam wymieniacza jonowego (biologicznie mamy b dobra wode i ktos doradzil mi zeby sprawdzic bez wymieniacza) Robic dalej,czy przerwac, domontowac wymieniacz i dopiero dokonczyc?

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż filtr DI za osmozą , u mnie po samej osmozie jest 6 ppm , po żywicy 0.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to filtr RO?

No wlasnie nie mam na nim marki, ale to ten najmniejszy z E-rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bez różnicy jaka marka , ważne jakie ma prefitry , jaką membranę i czy jest dobrze podłączony.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalko37 tak właśnie ;p

jaka membranę ma ? 50 , 75 czy 100 gpd

50 => 180 litrów/dobę

75 => 280 litrów/dobę

100 => 370 litrów na dobę

przy nowej osmozie powinno się spuścić przynajmniej 25l wody by rozruszać filtr zobacz na pudelku jaka membranę masz i oblicz ile masz wodę lać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka membranę ma ? 50 , 75 czy 100 gpd

Na pewno made in USA i nie na pewno 75. Teraz jest 014, czyli mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Obelix zaleca się spuszczenie pierwszych kilkudziesięciu litrów w kanał bo nowa osmoza jest zakonserwowana i musi się wypłukać . Ale i tak nie zejdziesz poniżej pewnego poziomu , a juz na pewno nie do zera bez żywicy.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalko37 tak właśnie ;p

jaka membranę ma ? 50 , 75 czy 100 gpd

50 => 180 litrów/dobę

75 => 280 litrów/dobę

100 => 370 litrów na dobę

przy nowej osmozie powinno się spuścić przynajmniej 25l wody by rozruszać filtr zobacz na pudelku jaka membranę masz i oblicz ile masz wodę lać :D

No to na bank 50. O tym spuszczaniu do scieku wiem i przez godzine tak robilem, no ale to na pewno nie 25 l. Zrobie banke czyli ok 50 l. Zobacze co TDS pokaze na koncu i raczej doloze DI. Sam nie wiem czemu od razu go nie kupilem.

Acha , ale powidzcie mi jeszcze czy musi byc 0, czy jest jakies akceptowalne maximum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez godzinę zrobiłeś około 11 litrów, moim zdaniem niech popracuje jeszcze z godzinę i dopiero wtedy sprawdź tds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje TDS przed osmozą (na kranówie)?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez godzinę zrobiłeś około 11 litrów, moim zdaniem niech popracuje jeszcze z godzinę i dopiero wtedy sprawdź tds

A skad te 11 l? Teraz po ok 2 h jest kilka l!

A na kranowie TDS pokazuje ok 310.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko jest w normie. Po dolozeniu DI, wynik na TDS-ie musi byc "0". Jesli pokaze "1" to bedzie znak, ze zywica jest do wymiany. Nie ma innej dopuszczalnej granicy, choc sa i tacy, ktorzy uzywaja kranowki...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam mój błąd ;p przy odpowiednim ciśnieniu powinno być około 7 litrów na godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na kranowie TDS pokazuje ok 310.

To zjedzie do max. 6-8, niżej raczej nie zejdziesz.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie chyba pytanie.

Jaki filtr DI, tzn jaka pojemność marka i co tam jeszcze?

:coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być np. taki : http://allegro.pl/filtr-di-kompletny-z-zywica-mb-20-i1799418113.html

Mam prawie identyczny .


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 8 h jest ok 40-45 l wody i niestety ale TDS pokazuje teraz 021, czyli, o 7 wiecej niz na samym poczatku. Wie ktos co moze byc powdem tgo wzrostu? Poza tym wyglada na to, ze woda jest coraz gorsza, bo ta z banki ma teraz 015, a te 021 to prosto z RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.