Skocz do zawartości
alien77

wymiana waluty - niech ktos mnie oświeci

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam się na wymianach walut ipt ,ale wlasnie wróciła córka z pewnej galeri gdzie zabrała ze sobą dokładnie 7 euro ,które mi pozostało po jakimś wypadzie za granice ,pięć euro w papierku i dwa w bilonie i wymiany dokonano w sposób dla mnie nie zrozumialy tzn gość w kantorze wymienił 5 eu po 4,1 zł zaś dwa euro w bilonie po 2,5 zł czy to tak ma wyglądać ? przecież pieniądz to pieniądz ?!!!!

czy może ktos się wypowiedzieć na ten temat ? może tak jest ,a ja się niepotrzebnie irytuję ?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw się, kupowałem dolary po 2,99 a jednodolarówki były po 3,20 ;)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

tak jest gdyż papierki idą za więcej a niestety bilon jest mniej doceniany. kiedyś wymieniałam euro i tak samo miałam. nie mam pojęcia czemu ale tak po prostu robią nasze kantory. więc lepiej sobie zachować bilon na ewentualny wyjazd niż wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info ,bo już chciałem lecieć do tego kantoru i wyklepać co nieco temu który tak skupuje !!! wrrr ale masakra to chyba tylko w polsce może być !!!

ps. słyszałem gdzieś ze taka biurokracja jak w polsce i takie przekręty to zdarzały się tylko w argentynie do momentu kiedy wybuchły spore zamieszki kilka lat temu .....


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alien77 przyjedz do niemiec-to dopiero biurokracje zobaczysz....tez kiedys myslalem ze w polsce mamy biurokracje ale w porownaniu z nimi tu umnie to pikus...a bilon wszedzie jest tanszy od papierka...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w polsce tak jest. bilon zawsze idzie za mniejszą kasę. po prosti kantorom nie opłacało by się wymieniać bilonu, pomyśl, że każdy wedy szedłby oddać każde 1 euro, kto to potem wszystko do banku zawiezie. tak jak napisał przedmówca, monety lepiej zostawić sobie na kolejny wyjazd a wymieniać tylko papierki.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujek ma kantor bilon zawsze jest tanszy lepiej go wydac niz wziasc spowrotem, tak samo 1 dolarowki sa drozsze niz pozostale bo ciezej je dostac

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie racje z tym bilonem i jego magazynowaniem ,nie wiedzialem bo jakos nie dzarzylo mi sie wymieniac bilo ,ale to według mnie i tak nie jest ok bo wymiana nastepuje za 60% wlasciwej ceny no ale .....

co do biurokracji to w niemczech bylem nie raz ,ale nie mialem okazji ( i moze to dobrze) natknąc sie na biurokratow :) ale w polsce nie jest z tym latwo ..

pozdrawiam


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.