Skocz do zawartości
Amphiprion

Chrysiptera parasema + ocellaris

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o takiej kombinacji w 120 litrach? Dwa ocellarisy i dwa garbiki (Chrysiptera parasema)? 20 kg żywej skały i miniflotor jako zestaw "berliński" W jakiej kolejności wpuszczać do zbiornika, zeby się nie gryzły? Proszę o krytykę:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to są bardzo popularne rybki, więc chyba macie zdanie na taki temat...

Wiem, ze garbiki są raczej agrasywne, ale czy będą męczyły ocellarisy? Błazenki są raczej większe od tych niebieskich garbików...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam dwoch garbikow do takiego akwarium. Ja mam u siebie dwa (niebieskiego z zoltym i niebieskiego z pomaranczowym ogonem) i sa dosyc agresywne. Gryza sie czasami i przeganiaja inne ryby.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na takie akwa lepiej ograniczyć się do jednego garbika?

A czy nie będzie za bardzo ganiał błazenka? Wolę z czegoś zrezygnować, niż trzymać ryby w stresie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od dawna jednego chrysiptera parasema wraz z dwoma ocelarisami i jednym clarki.Zbiornik 450 litrów . Uważam że jest bardzo spokojny.Nawet chrysiptera cyanera a mam 3 sztuki nie ganiają mi błazenków , ganiają się między sobą .Wpuść je razem wszystkie , bo jak wpuszczałem nowe ryby to zawsze te stare je troche ganiały .Ale to się uspakaja po jakimś czasie .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze do 450L pewnie wpuściłbyś i 3 razy tyle ryb i by się nie ganiały a do 120L to jednak różnica

pozatym do 120L wpuścić 4 ryby na raz też nie jest chyba dobrym pomysłem


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że mam tylko cztery ale sporo więcej ,a co do ganiania w 450 litrach to nie widziałeś jak potrafi ganiać cyanera cyanere .Parasema nikogo nie zaczepia a preferuję małe ryby np mam mandaryna, Escenius bicolor ,Ambyloglobius rainfordi- a to są małe ryby i nie są wogóle ganiane ,tylko tak jak mówiłem zaraz po wpuszczeniu . Nie sadze by wpuszcenie 3 małych ryb jak pierwszych do stabilnego zbiornika było problemem.ale można i osobno zaczynając od ocelarisów .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyanera i parasema są garbikami, ale nie ma między nimi w moim zbiorniku agresji , nie zwracają na siebie uwagi . Cyanery są trzy i tu agresja jest zawsze głównie wiekszego samca do mniejszego, ale nie do parasemy . Parasema ma wszystkich w nosie.Cyanery nie ganiają teraz innych ryb ganiały tylko kilka dni po wpuszceniu . Parasema nigdy.Twierdze że to spokojny garbik , ale są różne charakterki .Dużo większy zbój to cyanera.A ocelarisy wogle ich nie interesuja nawet gdy karmię nie ganiają się. A mam je wiele mięsięcy już w zbiorniku .:D


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 ocellarisy + jedna parasema w 120 litrach powinno byc ok? Oczywiście dopiero jak się ustabilizują warunki w akwa.

A może lepiej najpierw salarius fasciatus, potem dwa błazenki i na koniec parasema? Czy to będzie już za dużo?

Jak myślicie, czy po jakimś czasie (roku?) będę mógł dorzucić mandaryna? Przypomnę, że będzie jakieś 20-25 kg żywej skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amphiprion: nie za dużo tych rybek ?? z tego co słyszałem wczoraj salariusa można łatwo zagłodzić w akwa takim małym (u mnie jest 160L i też sprzedawca mówił że może być ciężko)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AlMaster - nie wiem, dlatego pytam, żeby nie znęcać się nad zwierzakami... u SMK żyje sobie coś podobnego do salariusa... ale może to ewenemet:) A co być mi polecił zamiast? MOże jakąś małą babkę do przekopywania piachu (żywego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy jest szansa, że mandaryn by się utrzymał na 20kg skały? słyszałem, że można spóbować, ale dla mnie żywe zwierzęta to nie najlepsze obiekty do eksperymentów......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew - tego się obawiam...chyba sobie go będę musiał (z ciężkim sercem) odpuścić. Nie chcę zawalić skałą całego baniaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z salariasem może być kłopot . nie zawsze można go nauczyć jeść coś co podajesz i jeśli zabraknie glonów to zginie. Pomyśl o Esceniusie bicolor - podobny do salariasa bardziej kolorowy a je zarówno glony jak i mrożonki.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danek - pytanko, czy Escenius bicolor także przesiewa piasek? Jeśli nie, to jaką inną rybkę polecilibyście do tej roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.