Skocz do zawartości
Marius

Jak sie transportuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie transportuje zywa skale?

Chce zamowic taka ilosc skaly zeby zakryla cala tylna szybe ma ona 150 x 60, ktos sie orietuje ile Kg potrzebowal bym na to ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko,często zawijane w jakiś papier

Co do ilości skały to zależy od jej porowatości i wielkości kawałków no i mocowania.Myślę, ze od 50 kg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skale sie zawija w mokry papier a nastepnie wklada do pudla ze styropianu. Mysle, ze bedziesz potrzebowal okolo 100kg. Ja mam 50kg i zakrywam sciane 70x60 cm.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 Kg ?!?!?

Jest jakis chetny co wysle mi tyle za przyzwoita cene do Sztokholmu ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak okolo 100kg powinno wystarczyc , propozycja ze Sztokholmem tez nie jest kiepska :p skale na samochod ..promem do Istäd ..dalej kierunek Malmö i pewnie tam gdzies niedaleko po drodze mamy Sztokholm .

Mam szwagra w Szwecji , to znaczy juz teraz tutaj mieszka ..ale wczesniej to pare lat tez tam u niego siedzialem ..podoba mi sie strasznie Szwecja (chodzi o klimat) troche za duzo arabow ale powietrze zdrowe :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marius :

zeby zakryla cala tylna szybe ma ona 150 x 60, ktos sie orietuje ile Kg potrzebowal bym na to ?

45 kilogramami prawie calkowicie zakrylem 120cmx50cm.

Ale wyczynialem przy tym sztuczki, przy ktorych ustawienie igly pionowo na ostrzu to juz maly pikus :p

Acha ... i balem sie wlaczyc silniejsza cyrkulacje, zeby mi sie to wszystko nie rozlecialo w diably.:)

Wiec tak ok. 100 kg bedzie OK.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 100 Kg skaly, ale jakiej ? Ktora skala jest najladniejsza i ktora mi polecacie.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian po co w taki durny sposob nabijasz sobie posty ?

Moze zamiast tego napisal bys cos madrego.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma innej metody na Adriana, niz usuwanie jego postow lub jeszcze lepiej zablokowanie jego licznika postow NA STALE na ZERO.

Trzeba napisac do Przemka - nie ma wyjscia.

Niech go zablokuje, bo az oczy bola od tego co on wyprawia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marius :

Ok 100 Kg skaly, ale jakiej ? Ktora skala jest najladniejsza i ktora mi polecacie.

Najlepsza jest ta skala ktora ma W SOBIE i na sobie najwiecej zycia. Aczkolwiek wazniejsze jest, ile zycia jest W SRODKU, niz piekny fioletowy kolor glonow wapiennych na skale.

Jak utrzymasz wysoki poziom wapna i wlaczysz silne HQI to u siebie w akwa po roku bedziesz mial tych glonow wapiennych wszedzie pelno.

Najladniejsza jest ta skala, ktora Tobie sie najbardziej podoba :p:)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoramiczny skad mam wiedziec ile zycia jest w tej czy tamtej skale ?

Oswietlenie to:

- high quality reflectors

- incl. 2 aqualine bulbs 150 watts with 13.000K colour temperature

- incl. 2 T5 flourescent lamps, 54 watts each, blue

- incl. steel wire suspension

Ktora skala mi sie najbardzie podoba tego nie wiem gdyz widzialem jak na razie tylko fotki.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie..to dobre pytanie...sam będe kupował skałe... Jaka ona powinna być? Po czym poznać że jest dobra?

PS.Teposty Adriana sa wnerwiajace....on już chyba przebł Przemka i Świrleja liczbą postów...:? ehhh....


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ilosc to osobiscie mam 30kg i widze, ze bede potrzebowal drugie tyle by zakryc 140 x 50. Proponuje bys kupil 3 boksy po 25 kg i zobaczyl co dalej. Zalezy tez ile chesz miec koralowcow - one w koncu tez sa na skalkach.

Jesli chodzi o to jaka skala jest dobra - przewaznie tego co dobre to nie widac - bo wychodzi w nocy lub jest na tyle male ze trzeba z lupa lub mikroskopem:)

Osobiscie kupilem skalke z Fidzi w AquaMedicu - z czystym sumieniem moge ja polecic. Ma na sobie sporo glonow wapiennych i nie widac aiptasi ani tego typu niepozadanych gosci. A i wezowidlo mi w skalce przyszlo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam z AM (okrężną drogą szła, ale doszła :D) i nie mogę narzekać, dostałem poritesa (który żyje !!) do tego jeszcze jakiegoś miękkasa, 2 wieloszczety, 2 kraby


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skale z reefshopu. Jesli jechalbys samocohdem do Polski to reefshop masz najblizej.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki harnas, reefshop jest chyba najblizej od gdanskiego promu.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najblizej promu ale ma skale dobrej jakosci i najlepsze ceny w Trojmiescie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zabudowe tylnej ściany akwarium to często mozna się spotkać z trudnością tego przedsięwzieńcia,a mianowicie kwestia ułożenia skały tak aby wszystko trzymało(pion) się jak należy warto wspomóż się konstrukcją z rurek pcv i na tak powstałym stelażu ustawiać skałe dodatkowo warto wspomóc się tasiemkami zaciskowymi takie jak do przewodów elektrycznych ułatwiają stworzenie ciekawej konstrukcji i co najważniejsze zwiększają bezpieczeństwo,dodatkowo przez owe rurki można puścić cyrkulacje nawiercając je odpowiednio ,i w ten sposób skała będzie ładnie obmywana z różnych stron...pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.