Skocz do zawartości
Xgm

Pico Reef by rpionka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu dotarla do mnie paczka z zamowionym zestawem EcoPico Desktop Reef.

Zestaw:

Akwarium: 19litrow o wymiarach 25x25x30

Oswietlenie: 9x1W LED 6x12,000K White oraz 3x453nm Actinic Blue

Filtracja: jakis filtr firmy JEBAO (80 gph/300lph), filtr wewnetrzny MARINA i25

Baniaczek zostal zalany 9/9/2011 w 75% woda z mojego dzialajacego zbiornika (sol Coralife) a 25% swieza solanka na soli Oceanic.

Sorry za jakosc zdjec - ale aparatu nie posiadam (moj ostatni ulegl uszkodzeniu), zdjecia robione na szybko iPhonem 4

Dlugo oczekiwana paczka

IMG_1190.jpg

IMG_1192.jpg

IMG_1193.jpg

IMG_1194.jpg

IMG_1195.jpg

IMG_1196.jpg

Calosc zlozona na sucho

IMG_1197.jpg

Zdjecie calosci

IMG_1198.jpg

IMG_1199.jpg

Znajac zycie zaraz posypia sie pytania dotyczace obsady.

W zbiorniku planuje trzymac moje Zoa, Giant Green Polyp Duncan oraz cos jeszcze dobiore z mojego baniaka (200l bedzie zlikwidowane).

Docelowo w akwarium chce miec Kraba pom pom, sexy shrimp, Gobiodon okinawae. Oczywiscie bedzie tez kilka slimakow nassarius oraz blue leg hermit crab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa kraby + krewetka + ryba w 19tu litrach?

red45 to bym chcial ale na poczatek bede myslal o zasiedleniu kostki Zoa, ale musze na 100% dac jakas ekipe czyszczaca.

Dzis dotarly do mnie 2 brakujace paski LEDow oraz wewnetrzny filtr MARINA i25 bez wkladow - jako wklad chce tam dac Chaeto.

Obecna skala jaka byla dostala eksmisje - na jej miejsce pojawily sie inne kawalki (tylko 2). Skaly w kostce jest prawie 3kg, piasku nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem zrobic maly update:

W kostce znalazlo sie troche fragow zoa, kawalek green star polyp oraz Ricordea Florida (jest troche zniszczona i chce zobaczyc czy uda mi sie ja uratowac).

Co do zoas to prosilbym o identyfikacje kilku sztuk :)

Widok ogolny (kostka oraz otoczenie)

IMG_1211.jpg

Front

IMG_1212.jpg

Ricordea Florida

IMG_1221.jpg

Od lewej:

IMG_1217.jpg

IMG_1218.jpg

IMG_1219.jpg

Co do wody to codziennie podmieniam ok 0.5l na wode z drugiego baniaka.

Za jakis czas czesc zoa zaczne odczepiac od podstawek i bede je przyklejal na skalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo fajnych kolorów. Jak je poprzyczepiasz na skałach i się rozrosną będzie kawałek bardzo ładnej rafy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez ostatni miesiac troche sie dzialo - przybylo nowych mieszkancow.

Co do aktualnej obsady to kostke zamieszkuja:

Yellow Clown Goby (Gobiodon okinawae)

Pom Pom krab (Lybia sp.)

2x Niebieski krab (Clibanarius tricolor) - tymczasowo

4x Nassarius

4x mini Cerith

1x turbo - tymczasowo

2x Sexy Shrimp (Thor amboinensis)

Co do korali to 90% sa to zoanthusy (mam mala szczepke Green Star Polyp, Ricordea Florida i jakies grzybki)

Nowy nabytek (potrzebuje 100% identyfikacje)

IMG_1275.jpg

IMG_1277.jpg

Nuclear Green i EZs

IMG_1278.jpg

LA Lakers

IMG_1279.jpg

IMG_1280.jpg

IMG_1282.jpg

IMG_1283.jpg

Sexy Shrimp

IMG_1284.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiorniczek, ostatnio już gdzieś widziałem na stronie ten setup i byłem ciekaw jak to wygląda na żywo. Można w tym zrobić fajną grzybiarnię :) Jednakże obsada bardzo mocno przesadzona.... 2 ślimaki, krewetka i tyle a tutaj aż 15 organizmów.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza sie 15 organizmow (obserwujac kostke nawet nie widac ze jest ich az tyle). Nassariusy sa te malutkie i caly czas sa zakopane w piachu, Cerith-y znowu siedza gdzies w ukryciu na szybach, pom pom gdzies w skale, jedynie co widac to rybke obserwujaca wszystko i co jakis czas zmiane miejsca, krewetki caly czas "baluja" przy zoa. Wszystko rosnie male (wyjatek stanowi Turbo i niebieskie kraby - ktore i tak zmienia baniak). Ale to sa resztki z mojej poprzedniej obsady (200l akwarium zostalo zlikwidowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.