Skocz do zawartości
smk

Majorka: Oceanarium i Nurkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej nieobecności spowodowanej natłokiem pracy w biurze no i wyjazdami :D

W sierpniu wyskoczylem na Majorke na 6dni - pojechałem skontrolować siostrę która pracowała tam całe wakacje na baletach www.riupalace.com (do tych co maja nieczyste myśli dopisze ze sprzedawala bilety a nie tańczyła na rurce :D ). Zwiedzalem niewiele (głównie plaże) bo pozwiedzałem sobie podczas poprzednch pobytów (choć jest tam kupe do zwiedzania) ale jak to na majorce bywa biegaliśmy z moją drugą połówką po baletach, polecam:

Riu Palace (3 balety wejscie 30euro, dostajecie kupe giftów i chlanie w cenie - czyli to co tygrysy lubią najbardziej - balety w okolicach balenario 6 w Playa de Palma blisko MegaPark ale megaparku nie polecam bo tam sami niemcy zalazni w trupa i nieciekawe klimaty)

Titos - ekskluzywne balety w Palma de Mallorca przy samym porcie. Wjazd przeszkloną windą (balety tez czesciowo przeszklone z panoramą na port Palmy). Tancerki na balach rewelacyjne - nie widza problemu żeby się ze sobą całować tańcząc na podwyższeniu hehe

Wejscie 20 euro - uwaga drinki po 18 euro !!!

Pacha Mallorca - oddział najsławniejszych baletów z ibizy w centrum Palmy (niedaleko Titos). Wjazd 20 euro, browar po 6 euro, muzyka bardzo dobra balety niezłe - najsławniejsze na Majorce (choć w Titos bardzo mi sie podobalo)

Oczywiście jak już tam byłem to jako morszczak nie mogłem sobie odpuścić nurkowania i wizyty w oceanarium (Marineland).

W Marinelandzie w sumie najfajniejszy był duży basen z płaszczkami które prawie że wyłaziły do ludzi, delfinarium no i ogromne akwarium morskie z kilkoma gatunkami rekinów i... niezliczoną ilością rybek (antiasy, pokolce itp) nie wiem dlaczego one nie były pożerane przez rekiny - ale wyglądało to naprawde nieźle.

Nurkowanie było całkiem fajne - nie był to oczywiście Egipt ale było lepiej niż np. w Turcji. Nurkowałem na dive sitecie gdzie był taki jakby wąwóz z nawisami skalnymi i małymi grotami. Pod spodem biały piasek (jak to na Majorce) a po bokach pole traw morskich i ławice rybek (też tak średnio kolorowych - w końcu to morze śródziemne). Widziałem sporo ślizgów, kilka muren, ogórków morskich (sporych czarno-brązowych), gąbek (brązowe, pomarańczowe i niebieskie), spore rurówki.

Niestety w aparacie cyfrowym który wynajęłem do nurkowania zaparował obiektyw i żadne zdjęcia podwodne nie wyszły :D - na otarcie łez mam tylko zdjęcie w piance.

a teraz pare fotek

818-dsc06246.jpg

Bajeczna zatoczka w Santa Ponca - nie chce się chwalić ale wyszło mi po prostu pocztówkowe zdjęcie :D

818-dsc06017.jpg

Nasz środek lokomocji na czas pobytu - no i moja piekna pasazerka :D

818-dsc06066.jpg

Kolejna piękna zatoczka i plaża Cala Santanai - tutaj ja z wciągniętym brzuchem. Tak się napięłem do tego zdjęcia że o mało przytomności nie straciłem hehe

818-dsc06477.jpg

Niestety jedyne zdjecie jakie mi sie ostalo z nurkowania :D

818-dsc06128.jpg

Basen z plaszczkami w Marinelandzie

818-dsc06142.jpg

818-dsc06146.jpg

Pokazy tresury delfinow w Marinelandzie

818-dsc06229.jpg

Bardzo ladny ukwial w oceanarium

818-dsc06182.jpg

818-dsc06193.jpg

818-dsc06195.jpg

818-dsc06201.jpg

Fotki z dużego akwarium w Marinelandzie z rekinami i innymi rybkami.

Mam nagrane filmy z oceanarium i jak znajde chwile to dodam je tutaj.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super fotki :D:D:D


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.