Skocz do zawartości
Mariusz L

Wyjazd na wczasy, a akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko. W listopadzie wyjeżdżam na 14 dni i jako, że nie mam komu powierzyć opieki nad zbiornikiem, a także nie posiadam dozownika muszę jakoś sobie poradzić. Dozuję ballinga(trzy roztwory) i wpadłem na pomysł(nie wiem czy dobry, czekam na opinie) żeby obliczyć mniej więcej ile wody RO na dolewkę będę potrzebował i dolać do tej wody trzy roztwory ballinga w ilości takiej jaka bym dolał przez dwa tygodnie robiąc to codziennie. I tu moje pytanie, czy można te roztwory dolać do wody RO np. 1,5 litra każdego z nich wlać do 50-ciu litrów RO i ,żeby dolewka to dolewała??

Pozdrawiam, Mariusz :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczytaj o dozowaniu ballinga to obędziesz wiedział czy to dobry pomysł ...


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem Ci P.W rozwiewajace chyba twoje pyt. :D


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady zmieszac 3 roztworow razem.Pozostaje Ci tylko kupic pompe dozujaca.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za wszystkie odpowiedzi. To, że nie można roztworów mieszać ze sobą to wiem, ale myślałem, że jak rozcieńczę je w dużej ilości RO to nic się nie stanie. W takim razie będzie trzeba napisać list do św. Mikołaja o wcześniejszy prezent w postaci pompy dozującej :p .

I teraz mam jeszcze jedno pytanie w związku z tym. Orientowałem się w kwestii pomp dozujących, jest dość spory wybór na rynku, ale moja uwagę przykuł sprzęt Aqua-Trend. Mają w swojej ofercie dwa rodzaje dozowników : starszy model Doser One i nowszy sporo droższy, wersja PRO.

http://www.pompydozujace.com/dozownik-akwarystyczny-doser-czterokanalowy-p-102.html

http://www.pompydozujace.com/dozownik-akwarystyczny-doser-czterokanalowy-p-119.html

Doser One Pro lepiej wygląda pod względem parametrów i co mnie najbardziej przekonuje to możliwość dozowania dawki 0,5ml(istotne przy VSV). Czy myślicie, że warto dopłacić ponad 400zł do wersji Pro? A może ktoś poleci jakiś inny sprzęt? Potrzebna mi jest pompa 4-kanałowa na chwilę obecną.

Pozdrawiam,

Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta za 900 spokojnie starczy

a jak mikolaj nie bedzie chcial przyjechac a mieszkasz gdzies nie daleko moge co 1-2dni wieczorem podjechac i siknac Ci dawke:)


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki, ale chyba jednak przekonam Mikołaja :yes , wyjazd jest dobrym pretekstem do zakupu takiego sprzętu :thumbup::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.