Skocz do zawartości
ona

Zoa a oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęłam sie zastanawiać jakie oświetlenie , najpiękniej wybarwia zoa . Z własnego doświadczenia wiem , ze te same zoa , wyglądają różnie pod innym oświetleniem . Ja mam tylko reefmaxa, wiec mam ograniczone pole manerwu . Może ktoś próbował testować wpływ oświetlenia na zoa i mógłby podzielić sie własnym doświadczeniem .?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 12 albo i więcej odmian zoasów. Są wśród nich takie które gdzie postawie tam rosną bezproblemowo, ale są też takie przy których musiałem się nagimnastykować aby znaleźć im odpowiednio oświetlone miejsce. A to miały za jasno, a to za ciemno, za nisko, za wysoko itp.Znalazły się też takie które były były prawie brązowe, a ostatnio po przesiadce w ciemniejsze nieco mniejsze, aczkolwiek bardziej oświetlone światłem dziennym zrobiły się niebieskie i tylko obwódki są brązowe. Moim zdaniem trzeba obserwować i kombinować. Zauważyłem także że przy nieodpowiednim oświetleniu potrafią marnieć, nie otwierać się a niektóre nawet znikać.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zoa potrafią morfować pod róźnym źródłem światła.

Tutaj jest opisane jak w ciągu roku potrafią się zmienić po przejściu np. z HQI na T5. Można nawet stwierdzić, że są to dwie różne odmiany, a tak naprawdę jest to ta sama odmiana tylko zmorfowała pod innym światłem.

http://coralpedia.com/articles001.php

Miłej lektury:)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.