Skocz do zawartości
jedikk1

Małż?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyglądając się skale zobaczyłem jak takie małe coś powoli sobie pełznie

side2.jpg

To wygląda jak małż, zostawić w baniaku?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina trochę skorupkę od Stomatelli... ale chyba to faktycznie małż. Obserwuj stwora i zobacz czy się otwiera. Moja małża osiadła przemieściła się ze skałki na samym dole na skałkę na samą górę jednak wisi pod półką skalną tak że nie świeci na nią światło i co rusz się otwiera i filtruje wodę.

Jeśli to faktycznie będzie małża to spokojnie zostaw w baniaku... małże to filtratory niegroźne dla otoczenia. :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tę Stomatellę na zdjęciach, to nie ona :coffee:

To coś u mnie wygląda jak maleńka biała i lekko włochata pistacja, no nic, na razie nie ruszam :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest to malza mam kilka takich byly razem z zywa skala jeslibedzie sie otwierac to dobry znak bo sa one lepszymi wskaznikami wody niz testy


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem będzie wyglądała inaczej i urośnie ale i tak wybierze skałę na której się przyklei

4474e9f1b85e568amed.jpg

u mnie się ładnie mnożą ale dorastają tylko do pewnego etapu,żywe pod skałami są białe


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małż, małż, małż - nie żadna małża! Ludzie, to jest rodzaj męski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małż, małż, małż - nie żadna małża! Ludzie, to jest rodzaj męski.

spoko bardziej mnie śmieszy jak kobieta podchodzi i kupuje dzieciom "loda" heheheheheeh idąc za kolegą LODY!!! to jest liczba mnoga nawet gdy kupujecie "jednego" hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małż, małż ;D poprawiam

Oprócz niego na gapę przyjechał również mały krabik, coś jak ten:

5d03gx.jpg

Podejrzewam, że będę musiał się go pozbyć.

Jest jeszcze wężowidło ale jest obleśne, podziękuje mu :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krabol do eksmisji....

http://pl.reeflex.net/tiere/2514_Lophozozymus_edwardsi.htm

Wężowidła nie tykaj bo się spotka kara ;) a serio to bardzo pożyteczne zwierze więc zostaw... kto będzie wcinał odpadki i działał jak wycior prześlizgując się wszelkimi możliwymi szczelinami w skale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie czasem na myśli wieloszczeta, a nie wężowidła?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie czasem na myśli wieloszczeta, a nie wężowidła?

wieloszczet, jeżeli nie jest czarny, to tez jest ok... w sumie nie wiem co mają ludzie do tych zwierząt za "ale"?

u mnie po zmroku cała skała pełza wręcz i jest ok... ;) nawet zostawiłem flatworma, którego sfociłem (zdjęcie w moim dzienniku)miał wcinać ślimaki- jakoś nie gustuje w moich stomatellach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszczet, jeżeli nie jest czarny, to tez jest ok... w sumie nie wiem co mają ludzie do tych zwierząt za "ale"?

Ja tam do nich nic nie mam - przeciwnie - w moim zbiorniku wszyscy znajdą dla siebie miejsce :-) Natomiast faktem jest, że dla 'przeciętnego' człowieka istnieją pewne granice estetyczne, których nie przekroczy. I wieloszczety znajdują się na poziomie muchy albo innego 'robaka'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te włochate i kolorowe są bardzo dobrym materiałem obserwacyjnym :) zwłaszcza jeśli w baniaku nie ma innych zawsze widocznych form życia typu kraby, ślimaki, ryby lub korale.

I po części pożyteczne stworzenia.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli wieloszczeta, wybaczcie nowicjuszowi, jeszcze mi się myli xd

Nie wątpię w to, że jest on pożyteczny, tylko czy jedno takie małe stworzonko naprawdę coś znacząco w akwarium zmieni? ;D I właśnie odnosząc się do wspomnianych względów estetycznych, raczej odpuszczę sobie tego robaczka :p

Na razie posiedzi sobie w worku na upatrzonej przez siebie muszelce, jak zmienię zdanie to może go wrzucę do akwarium :thumbsup:

A kolega wygląda mniej więcej tak

p587.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fireworm, uważaj na niego. Zwłaszcza przy grzebaniu w baniaku.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrożony uwalnia włoski, które wbijają się w skórę i uwalniają toksynę. Nazwa mówi sama za siebie ;)

Zresztą zobacz sam:

Jeśli to na pewno ten - najlepiej wywal.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wygląda jak ten drugi, mniejszy. Koleś mówi, że to inny gatunek, łagodniejszy, ale i tak nie skorzystam. Dzięki ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swojego stwora bo wygląda dość podobnie.

gallery_10927_1856_111290.jpg

Siedzi zakleszczony w skale ale dzisiaj zauważyłem że się poruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.