Skocz do zawartości
polek

Odpieniacz zwariował

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

We wtorek posolilem wode i dpalilem caly sprzet. Wszystko ladnie zadzialalo do dzisiaj.

Od rana odppieniacz SERA 400 HO "zwariowal",ustawiony na sucho, a napelnienie kubka zajmuje mu ok 15 min.

Przez te pare dni kubek byl prawie pusty,a dzisiaj :question:

Jedyna rzecz, ktora zmienilem to zalozylem gabke i oslone wlotu do pompy obiegowej, zreszta jedno i drugie to jej oryginalne czesci.

Co sie dzieje? Tak ma byc, czy cos jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w gabce cos bylo ? Czasami odpieniacze tak robia, gdy sie nie wyplucze waty w cieplej wodzie...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie na dwóch odpieniaczach w ostatnim tygodniu, przyczyny nie ustalono


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale robic cos, wylewac ta wode, czy czekac az minie? Akwarium jest jeszcze zupelnie puste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma pewnie co pienic to przelewa , ja bym go narazie wylaczyl,moj odpieniacz diy tez nieraz tak wariuje a 2-gi baniak tez niedawno zalany,nie ma w nim narazie nic jak u ciebie,ja go wlaczam mniej wiecej co 2 dni i wtedy pieni ok, sprobuj moze pomoze pozdr :welcome:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma pewnie co pienic to przelewa , ja bym go narazie wylaczyl,moj odpieniacz diy tez nieraz tak wariuje a 2-gi baniak tez niedawno zalany,nie ma w nim narazie nic jak u ciebie,ja go wlaczam mniej wiecej co 2 dni i wtedy pieni ok, sprobuj moze pomoze pozdr :welcome:

Fakt, ze piana czysciutka, tylko na czubku kilicha trszke brudku.

Ale dobrze zrozumialem, ze jak juz bedzie mial co pienic to bedzie to robil w mniejszych ilosciach? Bo gdzies slyszalem, ze jak nie ma co to po prostu nie pini, tak jak przez te pare dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieraz po dodaniu bakterii czy wodki w duzym baniaku tez mi nagle przelewa i po jakis 30 minutach sie uspokaja,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieraz po dodaniu bakterii czy wodki w duzym baniaku tez mi nagle przelewa i po jakis 30 minutach sie uspokaja,

No wlasnie, a czy takie przelanie w dojrzlym akwarium gdzie piana to skondensowane zanieczyszczenia nie jest grozne dla calego zbiornika, przeciez to wszystko do niego wraca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego niektorzy maja zamontowany spust tego calego "syfu" do osobnej np, butelki, kiedys przelalo mi kubek ktory juz do ponad polowy byl brudny i nic sie zlego nie podzialo , pewnie parametry mogly sie zachwiac ale nie wyszlo na minus, naszczescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego niektorzy maja zamontowany spust tego calego "syfu" do osobnej np, butelki, kiedys przelalo mi kubek ktory juz do ponad polowy byl brudny i nic sie zlego nie podzialo , pewnie parametry mogly sie zachwiac ale nie wyszlo na minus, naszczescie

O tom pojemniku tez myslalem, ale jak by tak przelewal jak teraz to by cale mieszkanie zalalo gdyby nikogo nie bylo w domu. Pojemnik odpada :thumbdown:

A powiedzcie mi jeszcze czy w odpieniaczu, gdzie powietrze jest podstawa jego dzialania, jest sens ograniczac jego doplyw, bo ja tak zrobilem i nie przelewa. Moze ta pompa po prostu zasysa za duzo powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze inne pytanko.

Jak gleboko macie rury odprowadzajace wode z odpieniaczy? Pytam bo przypadkowo odkrylem, ze jesli rura mojego odpieniacza jest przy dnie sumpa to przelewa, a jak ja podniose maksymalnie wysoko to ledwo pieni, oczywiscie ustawieni caly czas na sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.