Skocz do zawartości
Majster

Prośba o ocenę obsady akwarium 240 l.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie docelowej obsady mojego akwarium 240 litrów o typowych wymiarach 120x40x50h,jest to zbiornik low tech bez sumpa i panela z oświetleniem T5 2x39W reef white oraz 2x39W reef blue,zalany w połowie wodą z dojrzałego zbiornika. Cyrkulacja to Jvp 202 + głowica 600L/h. W zbiorniku znajduje się ok 15 kg żywej skały, od 2 miesięcy stoi zalany,wszelkie plagi już odeszły.Glony zniknęły prawie całkowicie ,a pojawiły się algi wapienne i makro glony na żywej skale.Od 14 dni w akwarium żyją sobie 2 szczepki Zoanthusów które dostałem gratis,2 ślimaki turbo, 1 strombus oraz krab pustelnik elegans czyszczą aż miło,parametry już nie skaczą panuje spokój i harmonia:-)

I w tym momencie pojawia się pytanie o dalszą obsadę tego zbiornika w planach mam:

2xbłazenek Amphiprion ocellaris

1xrozgwiazda piaskowa Archaster angulatus

2xgarbik Pomacentrus alleni

1xkrewetka szkarłatna

1xkoralowiec miękki Clavularia spp

1xkoralowiec miękki Sarcophyton crassicaule

Mam zamiar wprowadzać te organizmy stopniowo i bez pośpiechu najprędzej za ok miesiąc.Jest to raczej docelowa obsada,z racji braku doświadczenia oraz ograniczeń sprzętowo-lokalowych.Czy Waszym zdaniem ta obsada będzie współzyć w zgodzie? Na co zwracać uwagę przy opiece nad nimi?

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników "soliczek"!

-Majster


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla mnie to za mało skały przynajmniej drugie tyle no i napisz jaki odpieniacz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na chwilę obecną odpieniacza brak(podmiany 20 litrów tygodniowo) W najbliższym czasie,będzie Hydor slim skim lub Deltec Mc 500.


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na twoje pytanie to plany przełożyłbym na dobry odpieniacz dołożenie skały.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazenki i agresywne garbiki, co tu oceniac ? Kazdy to mial w pierwszym akwarium  -_-

Skaly malo a planowane odpieniacze sa na 240 l takie na styk, podobnie jak oswietlenie.

Garbiki nie rusza blazenkow, najwyzej potluka sie miedzy soba.

A jest tyle ciekawych rybek...  :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup: Dziękuję za opinie! Stani i Sygen wielkie dyieki!

Kolejne pytanie z mojej strony,czy zamieniajac garbiki na babki i dokladajac mandaryna bedze dobrze?

PS-Oczwiscie majac na uwadze komfort zycia zwierzat oraz odpieniacz...

pozdrawiam serdecznie i przepraszam za brak polskich znakøw ...

Daniel


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.