Skocz do zawartości
Marqo

Spec od cctv obecny na forum ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś fachowiec na forum od cctv ? Mam kilka pytań odnośnie zakupu sprzętu.

Pozdro


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawijaj, monitoring Szczecina to moja sprawka (w sensie merytorycznym, nie wykonawczym).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że duże "stężenie" speców w sensie pozytywnym


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za tak szeroki odzew. Co do tematu.

W firmię planuję montaż telewizji przemysłowej . Instalację postaram się rozciągnąć sam . Potrzebuję jednak pomocy w wyborze sprzętu . Docelowo ma być 8 kamer , 1-2 wewnętrznych , reszta zewnętrznych . Jakie kamery wybrać ? Jaki rejestrator ?

1. Kamery na zewnątrz jeśli chodzi o noc to część będzie oświetlona(częściowo) , znajdować mają się pod gołym niebem

2. Szukam sprzętu z średniej półki (nie tej najgorszej ale też nie chcę wydać majątku)

3. Rejestrator do 8 kamer , podgląd ma być na zwykłym monitorze,

Dostałem już odpowiedź od jednego z forumowiczów :

1. Rejestrator XR0801HV-IV - super rejestrator z możliwości rozbudowy, z podłączeniem lan, z możliwością podglądu na komórce, (około 1299 netto)

do tego HDD (np Seagate Pipeline HD, 3.5'', 1TB, SATA/300, 8MB cache - do pracy ciągłej )- około 300 zł

2. kamera wew. kopułkowa z podświetleniem XC5102IR - 369 zł

3. kamera zew. XC-4209IR ok 429 zł

4. albo zestwa obudowa +kamera + obiektyw - 430 zł (jak chcesz żeby było to bardziej widoczne przez ludzi )

no i zasilacz 1A starczy ci na 3 kamery , czhyba że weżniesz te kamery z pkt.4 to na 2

kabel z kablem zasilającym ok 2 zł za metr

Podałem ci orientacyjne ceny netto

Jak wy to wszystko widzicie ? Cena sprzętu może być ciut niższa (to chyba maxymalny pułap cenowy)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że to ma działać - a nie tylko być i udawać monitoring :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega ma czemuś służyć a nie tylko udawać . Tej ceny wolałbym już nie przekraczać ale jak jest inny lepszy sprzęt tańszy kilka zł to czemu nie . Chłamu nie chcę .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można poszukać czegoś lepszego w tej cenie

A ceny podałem ci orientacyjne- jak poszukasz na necie to znajdziesz inne ceny.

Chodziło tylko o podanie Ci przykładowej konfiguracji i przybliżonej ceny.

Taką konfigurację montowałem w kilku firmach i są bardzo zadowoleni :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega ma czemuś służyć a nie tylko udawać . Tej ceny wolałbym już nie przekraczać ale jak jest inny lepszy sprzęt tańszy kilka zł to czemu nie . Chłamu nie chcę .

Powiem tak w odpowiednich idealnych warunkach nie zobaczysz w zasadzie widocznej różnicy w obrazie z kamery za 400 pln a tej za 4 tys.Diabeł tkwi w szczegółach. Co masz oglądać, na czym Ci zależy, chcesz widzieć czy ktoś idzie czy dokładnie określić postać, jakie masz oświetlenie w nocy? lampy sodowe czy inne? jaka jest długość instalacji? Chcesz czytać tablice rejestracyjne przejeżdżających aut w nocy? Widzieć dokładnie banknoty z kamery umieszczonej nad kasą? Kamera ma obserwować wejście do pomieszczenia i dokładnie rejestrować twarz wchodzących? itd itp. jeśli masz takie potrzeby to musisz się zastanowić nad sprzętem z górnej półki markowych producentów typu Panasonic, Siemens, Bosch lub szukać czegoś metodą ekspercką doświadczonego instalatora za co właśnie ktoś taki jak koledzy i ja bierze pieniądze.

Jeśli nie masz tak szczegółowych wymagań to kamery w tym przedziale cenowym który podałeś Ci starczą, 600 linii na nowym przetworniku Sony, na zewnątrz z obiektywem auto-irys, jeżeli naprawdę będziesz chciał kupić sprzęt mogę Ci od tych cen dać porządny upust. Przykładowo podobny rejestrator mam o kilkaset złotych tańszy tyle że 16 kamerowy...i naprawdę działa:) po prostu tyle tego montuje


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej co chcesz obserwować, będzie łatwiej doradzić.

Nie ma co szaleć z cenami kamer, przy nagrywaniu rozdzielczość i tak zjeżdża do rozdziałki rejestratora, a dużo więcej informacji uzyskasz zazwyczaj stosując dwie tańsze kamery niż jedną z górnej półki. Ale jakiś przyzwoity poziom dla zewnętrznych kamer trzeba zachować, proponowane kamerki moim zdaniem w otwartym, kiepsko lub zupełnie nieoświetlonym terenie poradzą sobie słabo. Doświetlenie diodami działa przeciętnie (50m zasięgu to bajka) i w wąskim kącie, brak AI to też spory minus. Lepszy porządny obiektyw i wysoka czułość, szczególnie w nocy i przy większym oddaleniu od kamer - do tego wolałbym porządną czarno-białą kamerę z jasnym obiektywem niż wszystkomające kolorowe kompakty.

Jeżeli chcesz obserwować teren blisko kamer i z dodatkowym światłem, to od bidy te kamerki się nadadzą. Jeżeli możesz-wypożycz choć jedną na nocne testy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej co chcesz obserwować, będzie łatwiej doradzić.

Nie ma co szaleć z cenami kamer, przy nagrywaniu rozdzielczość i tak zjeżdża do rozdziałki rejestratora, a dużo więcej informacji uzyskasz zazwyczaj stosując dwie tańsze kamery niż jedną z górnej półki. Ale jakiś przyzwoity poziom dla zewnętrznych kamer trzeba zachować, proponowane kamerki moim zdaniem w otwartym, kiepsko lub zupełnie nieoświetlonym terenie poradzą sobie słabo. Doświetlenie diodami działa przeciętnie (50m zasięgu to bajka) i w wąskim kącie, brak AI to też spory minus. Lepszy porządny obiektyw i wysoka czułość, szczególnie w nocy i przy większym oddaleniu od kamer - do tego wolałbym porządną czarno-białą kamerę z jasnym obiektywem niż wszystkomające kolorowe kompakty.

Jeżeli chcesz obserwować teren blisko kamer i z dodatkowym światłem, to od bidy te kamerki się nadadzą. Jeżeli możesz-wypożycz choć jedną na nocne testy.

Ona ma AI, co do pracy w słabo oświetlonym terenie to się zgadzam. Doświetlenie punktowe a te zasięgi IR to w zasadzie bajka przy wysokim SensUp-ie pewnie na takie miejsca jest inna kamera np : K2 Z1553T używana na jednostkach wojskowych. To typowa kamera w tym przedziale cenowym nic lepszego i nic gorszego. Trzeba obejrzeć obiekt i w tedy dobrać ale kolega chce sam to zapłaci typowe "frycowe" jak każdy


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model z tych kamerek ma AI, mnie nie rzucił się w oczy w opisie przy żadnej?

Obiektyw w kamerze z ostatniego linka ma fatalną jasność, ta z pierwszego nieco lepiej - ale nadal słabiutko. Każda w miarę przyzwoita kamera b/w ze szkiełkiem F 1-1.2 bije te wynalazki z linka na głowę...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model z tych kamerek ma AI, mnie nie rzucił się w oczy w opisie przy żadnej?

Obiektyw w kamerze z ostatniego linka ma fatalną jasność, ta z pierwszego nieco lepiej - ale nadal słabiutko. Każda w miarę przyzwoita kamera b/w ze szkiełkiem F 1-1.2 bije te wynalazki z linka na głowę...

Ta ma, a to nie forum na dywagacje akademickie, zrób mu ofertę niech sobie wybierze ja się na niczym nie upieram i nie uważam że to jest najlepszy towar na świecie jedynie sugerowany w tej kategorii cenowej bo go po prostu znam i zdaje sobie sprawę z jego możliwości i ograniczeń.


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dyski twarde do DVR-ów, to odradzam Seagate. Mam niestety kiepskie doświadczenia z tą firmą. To już nie te same dyski, co 15 lat temu, które były symbolem trwałości i niezawodności. W macierz 48 dyskowej z dedykowanymi dyskami do pracy jako NS, wymieniłem już 12 dysków :wallbash: Równolegle mam macierz na dyskach WD i tam nie wymieniłem ani jednego dysku.

Co do rejestratora - no cóż, ja mam wysokie wymagania w tej kwestii, ale monitoring miejski ma zupełnie inną funkcjonalność. Do końca nie sprecyzowałeś czego oczekujesz od monitoringu. Obserwacji, detekcji zdarzeń, identyfikacji obiektów? Jeśli zwrócisz uwagę na specyfikację rejestratora zobaczysz, że w D1 rejestruje jedynie 50 FPS, co przy 8 kamerach da ci 6FPS/kamerę.

Jeśli taka funkcjonalność jak w XR0801HV-IV Ci wystarcza, to mam dla Ciebie myślę Ciekawą alternatywę. Sprawdzony zestaw Samsung SME-4220. Masz w nim naprawdę porządny rejestrator H.264 z monitorem 22", który będzie działał latami. W komplecie 4 kamerki 600 TVL w obudowie IP 66 z promiennikami IR. I niech nikogo nie zwiedzie wielkość kamer, promienniki działają rewelacyjnie (do koło 20 m) a obraz jest naprawdę dobrej jakości. Zestaw można rozbudować do 8 kamer. Kamerki z kompletu nadają się jednak bardziej do pracy wewnątrz budynku, z uwagi na zakres temperaturowy pracy. Ale dokupując dowolne 4 kamery z obudową do pracy na zewnątrz, możesz uzyskać to co chciałeś.

1102.1.jpg


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków się zgadzam. Co do Samsunga to fakt jest to jakaś alternatywa dla chińszczyzny. W zasadzie zgadzam się w 100% :)


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór sprzętu odłożyłem na chwilę . Najpierw trzeba rozciągnąć kable . Jaki wybrać ? Koncentryk czy skretke ? Skrętką mogę ciągnąć również zasilanie a do drugiego trzeba dokładać . Kabel też jest tańszy a trochę go wyjdzie na obiekcie . Zwykła skrętka nada się na dwór ? Zasilanie wspólne czy do każdej kamery z osobna ciągnąć ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo - nie obraź się, ale zabierasz się do tego od d*py strony ;)

Najpierw wybierz co chcesz mieć, a później rób "strukturę". Najpierw planistyka, później wykonawstwo. Przecież to czego użyjesz będzie zależało od przyjętego rozwiązania. Wybierzesz kamery IP - to być może zasilisz PoE na skrętce, wybierzesz analogi - to w zależności od dystansu albo skrętka, albo osobno współosiówka i zasilanie (zazwyczaj analog nie lubi zasilania blisko sygnału i lubi się przenosić).

Polecam ci też stronkę, na której możesz poczytać sobie ogólnie o CCTV:

http://cctv.org.pl/publikacje.php

Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji.

Warto też poczytać sobie Polską Normę PN-EN 50132-7. Trochę ona już stara, ale ogólne zasady i prawidła są nadal aktualne. :) Miłej lektury.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki premiero. Już mniej więcej wiem co chcę , rozmieszczenie kamer też znam więc czas na kable. W skrętkę nie będę się bawił . Idzie koncentryk a zasilanie będzie dociągnięte osobno pod kamery (zasilacz przy kamerze) . Wiem , że z miedzianym oplotem jest lepszy ale co z aluminiowym ? Można go wykorzystać ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie . Jak się ma aluminium do miedzi w zarówno koncentryku jak i skrętce ? Miedź lepsza ale czy konieczna ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd taki przewód masz? Szczerze mówiąc w tej chwili zwykły przewód w oplocie miedzianym jest dosyć tani i raczej nie sprzedaje się w innym. Często ekran jest realizowany w postaci folii AL/PET + oplot Cu - o to ci chodzi? Jeśli tak to jest to jak najbardziej dobry kabel.

Jeśli to jakiś stary kabel z "demobilu", to upewnij się, że nie jest to koncentryk z sieci komputerowych, bo tam stosowało się inną impedancję - 50[Ω], a do CCTV musisz mieć 75[Ω], bo inaczej będziesz miał niedopasowanie falowe.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ciut z innej parafii...

mimo ze mieszkam wysoko w bloku, to co rusz jakieś trole pukają do moich drzwi.

Wyobraziłem sobie, że zainstaluje przy drzwiach urządzenie z kamerką/domofon... i bede miec obraz na to co dzieje sie na klatce... ktos puka, ja sobie oglądam typa i jak mi sie chce to naciskam guzik i pytam go o co kaman. Jaki sprzęt do czegos takiego polecicie oraz sprawy techniczne: czy to moze byc bezprzewodowe? czy urządzenie opcjonalnie moze miec diode podswietlającą obraz? Nie ukrywam, że ten sprzet ułatwi mi życie przed 2 monitorami :D

p.s. najlepiej by też oko nie rzucało sie w oczy jak kamera przemyslowa oraz żeby palcem nie dało sie zniszczyc zabawki.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel zamówiony , na dniach zostanie rozciągnięta instalacja . Jak już wspominałem do każdej kamery będzie dociągnięte 230V dalej zasilacz 12V i kamera. Tak rozmyślam jeszcze nad rejestratorem ... W chinczykach jest problem z zapisem. Może ktoś polecić coś pewnego dla 16 kamer z zapisem większym niż 6 klatek /sekunde dla d1 ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft, możesz zastosować coś w ten deseń - ale wtedy niestety odpada zwykły podgląd gości.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.