Skocz do zawartości
Marqo

Spec od cctv obecny na forum ?

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt praktycznie na ukończeniu . Kamery podłączone , wszystko cacy ale jeszcze dysk muszę kupić . Jaki polecacie 2TB ? Podobno seagate szybko siadają . Samsung, WD ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wd, seagate juz nie istnieje jest wykupiony przez wlasnie wd...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja ma już miesiąc praktycznie wszystko gotowe . Mam jednak mały problem otóż mam na jednym przewodzie (skrętka) 2 sygnały pociągnięte ok 110m dalej jest rozdzielone na 2 kamery , pozostałymi przewodami puściłem zasilanie na te 2 kamery . Od tego rozdzielacza odległość do kamery to max 30m . Mam jednak czasami takie dziwne fifi-rifu na tych kamerach ... Zakłócenia ? Ale od czego ?

20111123103226.th.png

20111123103224.th.png

20111123103234.th.png


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyjście wideo mają kamery? Jeżeli zwykłe koncentryczne 75 Ohm, to po puszczenie sygnału symetrycznym, niedopasowanym kablem na odległość 130 m nie ma się co spodziewać cudów i obrazu-żylety.

Zakłócenia mogą wynikać choćby z problemów z masą.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia z kamery BNC na to wchodzi konwerter i dalej skrętką , przed rejestratorem znowu konwerter i BNC. Co w takim przypadku można zrobić aby poprawić obraz ? Dodam , że nie zawsze tak się dzieje z obrazem.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz konwertery na skrętkę, to nie jest źle. Sprawdź, czy zakłócenia nie powstają przy pracy jakichś konkretnych maszyn (słabe ekranowanie), czy na kilku kamerach czy tylko na jednej (czy tych dwóch puszczonych skrętką), czy nie ma problemów z zasilaniem (130m to spory kawał jak na mały przekrój skrętki, szczególnie gdy dochodzi zasilanie grzałki)i czy wszędzie jest porządna masa.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrętka nie jest ekranowana . Maszyn po drodze brak , kawałek idzie obok przewodu 230V. Zasilanie 12V jest 30m od kamer (zasilacz 12v). Grzałki brak . Jak sprawdzić czy jest "porządna" masa ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jednak mały problem otóż mam na jednym przewodzie (skrętka) 2 sygnały pociągnięte ok 110m dalej jest rozdzielone na 2 kamery , pozostałymi przewodami puściłem zasilanie na te 2 kamery .
Zasilanie 12V jest 30m od kamer (zasilacz 12v).

To prowadzisz jakieś zasilanie w skrętce? Jak sygnał jest rozdzielony?

Jak masz zasilacz 30 m od kamer, a rejestrator 110m, to potencjał masy zasilania kamer i masy sygnału video w rejestratorze może być różny, zwłaszcza że jest podawany przez transformatory separujące (w konwerterze skrętka-75 Ohm), co może powodować pasy wędrujące po ekranie. Podobne objawy może dawać kiepski lub uszkodzony zasilacz, ew. źle zaciśnięta lub przerwana masa.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny zasilacz także podłączałem . Efekt ten jest najbardziej widoczny podczas zmierzchu/wschodu. Od rejestratora idzie skrętka ok 110m , po tym odstępie jest zasilacz który daje 12V , po 2 żyły idą na każdą kamere (sygnał) a pozostałymi idzie zasilanie.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.