Skocz do zawartości
yareq

Tunze 6015 glośna praca

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ostatnio zmieniłem 2 pompy JVP 101 na przyssawkach na Tunze 6015 na magnesach. Jestem trochę rozczarowany co do kultury pracy, nowe pompy są dużo głośniejsze. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Jak temu zaradzić?


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuze tak ma ,wsadz do wiadra na dwa tygodnie niech się dotrą ale to nie zawsze działa dlatego wymieniłem swoje na koralia nano i jest cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yareq - mam u siebie co prawda mocniejsze pompy bo 6105 i na początku byłem załamany jak jedna z nich buczała (druga chodziła w miarę cicho).

Już nawet ustaliłem ze sprzedawcą, że je odeślę ale dałem sobie na wstrzymanie 2 tygodnie i faktycznie po tym czasie pompy są prawie bezgłośne.

Jest to klasyczny problem pomp Tunze. Nie wiem czemu inni producenci tak nie mają ale przy Tunze niestety to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yareq - mam u siebie co prawda mocniejsze pompy bo 6105 i na początku byłem załamany jak jedna z nich buczała (druga chodziła w miarę cicho).

Już nawet ustaliłem ze sprzedawcą, że je odeślę ale dałem sobie na wstrzymanie 2 tygodnie i faktycznie po tym czasie pompy są prawie bezgłośne.

Jest to klasyczny problem pomp Tunze. Nie wiem czemu inni producenci tak nie mają ale przy Tunze niestety to standard.

Podniosłeś mnie trochę na duchu, bo miałem się właśnie kontaktować ze sprzedawcą. Dam sobie tzn pompom czas na ewentualne dotarcie. W razie czego zmienię ponownie na jvp, ale mam nadzieje, że wszystko się unormuje.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo dokladnie tak samo z tymi pompami, nic sie nie martw po dwoch tygodniach bedziesz sie zastanawial czy wogole pracuja, poprostu musza sie dotrzec :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

Posiadam używaną Tunze 6015 i muszę przyznać, że nie da się przy niej wysiedzieć bynajmniej jak telewizor nie jest włączony, a co tu dopiero mówić o spaniu. Codziennie wieczorem żona robi 'pstryk' i zostaje sama koralia evo 2800 bo tunze tak drga, że masakra.

Dziś spróbowałem ostateczności - zdjąłem jej osłonę wirnika i o dziwo praktycznie jej nie słychać. Nawet bym powiedział, że jest cichsza od korali.

Sprawdzałem po założeniu osłony, wszystko dolega dobrze, nic nie odstaje, wszystko pasuje jak 'tatine w mamine'

Śmigiełko na wirniku obraca się luźno do pewnego momentu (około 170st wokół osi) po czym zatrzymuje się ale to chyba tak ma być i minimalnie ma luz w wzdłuż osi wirnika.

Po założeniu osłony powstaje taki dźwięk jak by wirnik lekko wysuwał się z ośki po czym wracał z powrotem na miejsce, co powoduje drgania i jakby mikro stukanie. Jak by strumień wody zasysał ten wirnik.

Ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Zastanawiałem się nad wycięciem kawałka osłony wirnika, żeby woda była częściowo znad łopatek zasysana a nie całkowicie od tyłu.

Ale mam jeszcze gwarancję na tą pompę. Szkoda było by ją stracić.

Nie wiem czy gwarancja obejmuje głośną pracę pompy? Ciekawe też czy w Polsce jest serwis Tunze czy odsyłać do sklepu?


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.