Skocz do zawartości
kubek_77

Echinophyllia aspera lub inny "płożak"

Rekomendowane odpowiedzi

witam, interesuje mnie coś co by "płożyło" się po skale mam miejsce dla takiego koralowca i w związku z tym, że podjąłem słusznie lub nie decyzję o pójściu w "twardziele" wybór kręci się wokoło Echinophyllia aspera...

ma ktoś to w zbiorniku, jak to się ma do innych koralowców (jaką bezpieczną odległość zachować)? jak szybko rośnie i pokrywa skałę? no i czy ewentualnie macie jakieś inne pomysły na "płożaki"

typowałem jeszcze wśród montipor rainbow i superman... co jeszcze?

pamiętajcie tylko, że basenu to ja nie mam a skromne 80x40x45 ;) więc najchętniej coś z jajem, wolno rosnące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Echiniophyllie - LPSik ma dosyć długie polipy które wypuszcza w nocy, u mnie wypuszczała po kilka centymetrów, nie lubi mocnego światła, raczej półmrok.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do polipów to wiem... i tego się obawiam! no i właśnie po to temat by ktoś coś fajnego podpowiedział albo chociażby by się uzbroić w większą wiedzę dot. Echinophylii

w najbliższym sąsiedztwie znajdują się seriatopory hystix oraz stylopora milka, ale ta może jeszcze trafić w inne miejsce!

Czy Echinophyllia "wlezie np na szybę lub komin/panel z PCV??? bo to by było optymalne... Tyle, że u mnie światła nadmiar w tym miejscu na nią planowanym... z tym półmrokiem to trochę kicha... chyba żeby powiesić nad nimi daszek z montipory talerzówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak u mnie wysuwała polipy nawet na 5-6cm, i to tylko w półmroku, w otwartym świetle nawet nie chciała polipować. Może kwestia przyzwyczajenia korala ale walczyłem tak z miecha z ustawieniem tego korala.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz mam, i ani ja ani koral raczej nie narzekamy,

swiatlo srednie do mocnego; prad wody umierkowany; polipy noca nawet do 6cm; rosnie powoli; NO3 i PO4 nawet jak ciut skoczy nie robi na niej wrazenia; niestety jest to cholera okropnie parzaca... nie tylko polipami, kiedys kolo niej jakies 1-2cm rosla rico florida... i wieczorem wypuscila z boku "siec" i po rico w 1h nic nie zostalo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną - polipuje wyłącznie nocą, od 3 do 6cm. Ma średnicę 7cm, tkanka przyrosła o 2cm średnicy w ciągu 5 miesięcy. Nie pcha się w górę, raczej się "płoży" po skale. Na nowej "falbance" nie ma jeszcze dorosłych gniazd polipowych. Odległość? Sugerowałbym poziomo od krawędzi tkanki co najmniej połowę średnicy egzemplarza, pionowo co najmniej tyle, ile średnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziele sie,wiesz gdzie mieszkam.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.