Skocz do zawartości
- PP -

nowy zarażony :))

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jeszcze raz pozdrawiam serecznie wszytskich - macie super hobby i fajne baniaczki

Od kilku lat interesuję się akwarystyką morską - śledzę tematy na tym i sąsiednim forum

i prawdopodobnie na przełomie 2011/2012 postawię własną solniczkę

planuję :

* zbiornik: narożny juwel trigon 190l bez sumpa czy panela - akwarium zamknięte

* odpieniacz DELTEC MCE600 zewnętrzny,

* cyrkulacja: 2 x 6025 tunze - lub 6025+6045 ewentualnie 3 x 2500l/h tych nowych JVP co przypominaja koralie

* LS 9kg LR ok 18-20 kg

* OŚWIETLENIE: LED + T5

akwaria juwela maja na stałe wykończenie korone i pod pokrywa jest belka ze statecznikiem i swietlówki dlatego chce przerobić to tak ze lampa LED na stelażu opiera sie na akwarium a swielówki umieszczone pod nią i pod pokrywą a statecznik na kablu za awka - oferta zoolight.pl - tak aby zbiornik był jak najbarzdiej estetyczny - dodatkowo chce uniknąć parowania wody i samobójstwa jakiegoś zwierzaka - co do temperatury - ledy nie gzreją wody jak HQI a swietłowek nie bedzie też za wiele a maja dodać troch barwy: superaktynika, fiji

myślałem o gotowcu - ze wzgledu na estetykę ale

- reefmax za mały,

- red sea max 130 toszke za drogi przy takim litrażu,

- sera 130 wszystko by wypadało tam zmienić światełko i odpieniek jak naparstek

- w erybce jest Boyu na 150W HQI ale boje sie latem temperatur

dlatego pomysł na narożnego Juwel trigon190 + mce600 + led + T5 dla miekko glonowego powinno być OK

dodatkowo : RO3-75, sól tropic marine ta zwykła nie BIO , grzałka 200w

obsada: korale miekkie : różne zoa, grzybki, xenia , clavularia, sinularia moze prosty LPS euphylia no i glony

ryby: nemole, babka cintus, escenius bicolor, pterapogon na koniec mandaryn wspaniały jak zbiornik będzie gotowy.

kroki: sprzęt > woda RO > zasolenie > skała LR >>> piasek LS > obserwacje testy >>>>> korale >>>>> ryby

LR z ERYBKI - mam 10 min do ERYBKI w Markach kazde spotkanie z Tomkiem czy Łukaszem

to zawsze jakaś lekcja no i fajne widoki - Panowie Pozdrawiam.

Pracuję w firmie produkujacej elektronike [ min dla AQUAELA ] ale sam mam 2 lewe raczki

zatem projekt lampy LED DIY mojej produkcji odpada - dlatego może poprosze kogoś o zrobienia dla mnie takiej ładnej lampy lub kupie cos gotowego. Myślałem o lampach LED Chińskich KEY lub MAXSPECT

ok 110w - w przypadku awarii gwarancja serwis ??

Dlatego zbieram na coś typu "Przemkowego Pytonga " lub nowe produkty REEFTECHLED bo popieram

polskich producentów i w przypadku reklamacji tfu tfu tfu licze na szybką obsługe i bezproblemowy serwis.

a lampa ma być funkcjonalna i estetyczna.

JEDNA DYGRESJA: akwarystyka mosrska nie jest tanim hobby , ja wiem ze produkcty typu lampa LED nie sa tanie

ale czemu na miłośc boską nie zrobicie produktu dla Kowalskiego . TZN lampa prosta z prosta obsługa z podstawowymi funkcjami tzn : kupuje przywozi kurier ustawiam date czas i w prosty sposób programuje: moonlight - niebieskie od 5-100% w 5-10 min swieci potem białe od do do potem gasnie stopniowo biąłe potem nioebieskie 100-0% w czasie 5-10min

moonlight i tak codizennie. CZY NAM SA POTRZEBNE FAZY BURZE CHMURY ITP

proszę o krótki komentarz odnośnie proponowanego zbiornika, setupu, obsady

każda rada i nawet nagana mile widziana :)

ZANIM MNIE ZLINCZUJECIE : co sadzicie o akwarium KIVIEGO ?

ono łamie wszelkie stereotypy odnosnie swiatła, odpieniacza,i najwazniejsze wody RO

mam pytanie odnosnie wody RO :

- skała zazwyczaj polecana jest nowa ze sklepu + ewentualnie woda z podmiany aby przyspieszyc dojrzewanie

- jeżeli do działajacego zbiornika doleje wody kranowej co sie stanie ?

- czy jeżeli od początku będę stosował kranówkę i na kranówce dojrzeje zbiornik czy mozna tak ? czy ktos miał takie doświadczenia poza KIVIM ?

PS Panie Przemku co stało sie z lampami BP 110W CRP

pozdarwiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kranówy, to poczytaj:

http://nano-reef.pl/topic/37558-akwa-25l-proba-na-wodzie-z-kranu/page__st__60__p__356632__hl__kranovit__fromsearch__1#entry356632

Sam odpowiedz sobie czy ma to sens. Dla mnie szukanie oszczędności na podstawowych kwestiach związanych z fundamentalnymi parametrami potrzebnymi do prowadzenia akwarium morskiego, są nie właściwą drogą.

Premiero ma lampę LED do sprzedaży. Pomyśl czy na te miękasy co planujesz nie wystarczy T5 ? Mniejszy wkład początkowy, a wszystko będzie rosło.

Pytanie czy NAM śa potrzebne symulacje burzy, chmur odnosisz do czego? Kwestia gustu jeżeli chodzi o użytkownika. Dla mnie osobiście symulacja faz Księżyca, są ciekawą nocną alternatywą do innych źródeł światła.

pozdrawiam

Max


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chory i mam trochę czasu to zrobię dziś update co do mojego akwa na kranówie to zobaczysz co i jak to wygląda. Na pewno da się, ale jeszcze za krótko żeby powiedzieć co da się dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób od razu z sumpem. Gorzej się to wszystko potem przerabia.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.