Skocz do zawartości
jaszczomp

ryba w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

Komin jak komin, wąsko, ciasno, rury (spływ i rewizja fi 32), a miedzy nimi zapitala babeczka. Jak ją stamtąd wyciągnąc?? Nie mam takiej małej siatki, poza tym ganianie jej wpędzi ją w stres jak mniemam. jakieś pomysły??


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolisz prosze ze sie podepne.dzis w nocy tez babeczka wskoczyla do komina i u mnie..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ciasno ale reke wcisnalem, sama wplynela i wyciagnalem. Jak nie masz miejsca na reke to chyba tylko kupno malej siateczki i cierpliwosc az ryba wplynie do niej. Inna sprawa ze jesli babka mala to ja lepiej szybko wybrac, mi hexatenia splynela do sumpa ostatnio dobrze ze zawory zostawilem otwarte na maxa.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś maksymalnie wodę w kominie same wyskoczą

heh komin np.u mnie ma 55cm a babka na dnie siedzi..znaczy trzeba liczyc na szczescie czy jej sie skakac zechce??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to hardcor ale ja kiedyś odessałem rybę wężykiem, tylko musi mieć większe fi niż ryba:D


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh komin np.u mnie ma 55cm a babka na dnie siedzi..znaczy trzeba liczyc na szczescie czy jej sie skakac zechce??

Też tak miałem.

Wyjmij grzebień, podnieś na maksa poziom wody na dzień-dwa. Daj rybyom spokój, sama wyskoczy. Tylko uważaj, mi sie raz zamieniły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem.

Wyjmij grzebień, podnieś na maksa poziom wody na dzień-dwa. Daj rybyom spokój, sama wyskoczy. Tylko uważaj, mi sie raz zamieniły :D

u mnie nie grozi .mam tylke te nabke w akwa :thumbsup:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuscic wode z komina, rybe w reke i do akwa, napuscic wode do komina. Nie przesadzacie ?  :harhar:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuscic wode z komina, rybe w reke i do akwa, napuscic wode do komina. Nie przesadzacie ?  :harhar:

to jest mysl :thumbup: ...tylko nie siegne do komina... :thumbdown:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem grzebień , wode podniosłem ponad poziom komina , po chwili rybka już pływała w głównym .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Spuść wode z akwa

2. Wyjmij skałę i zwierzaki

3. Obróć akwarium do góry dnem i potrząsaj aż rybka wypadnie z komina

4. Nalej wode

5. Włóż skałe i zwierzaki

6. Rybka w akwa


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Spuść wode z akwa

2. Wyjmij skałę i zwierzaki

3. Obruć akwarium do góry dnem i potrząsaj aż rybka wypadnie z komina

4. Nalej wode

5. Włóż skałe i zwierzaki

6. Rybka w akwa

Pominąłeś, że u niektórych trzeba zdjąć pokrywę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie najlepszy sposób to z wężem :thumbup: . sposób z odwracaniem akwa, raczej jest ryykowny , można przecież resztki wody z komina rozlać na podłogę ,woda dostanie się do belek stropowych a te mogą wkońcu przegnić ! wiadomo ogólnie jaki wpływ ma woda morska na różne materiały . a ile strachu przy późniejszym zalewaniu akwa WSZYSTKO MOŻE RUNĄĆ ! @jaszczomp ,nie idź tą drogą!


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem grzebień , wode podniosłem ponad poziom komina , po chwili rybka już pływała w głównym .

moze nie po chwili ale nad ranem....chlup!i rybka w akwa....


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja tam z komina to mała siatka i jazda parę minut i wyłapana rybcia ale każdy robi jak chce

raz błazenka tak łapałem

drugi babkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać jak się wszystko potoczyło. Zatem idąc za podpowiedzią podniesienia poziomu wody, odchyliłem jeden z grzebieni komina robiąc przesmyk ok 4cm, po dniu oczekiwania Salarias był ponownie w zbiorniku głównym. Dzięki panowie


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu ponieważ mój doktorek to wręcz organizował sobie zawody codziennie w skokach do komina. Obniżenie poziomu wody mało dawało. Znudziło mi się wyciąganie go codziennie siatką z komina. Dodam, ze sama siatka to nie wszystko. Między rurami trzeba machać innym kawałkiem rurki PCV aby osobnik chciał się zbliżyć do siatki. Wyłamałem ( dwa ) po jednym zębie w grzebieniu na obu końcach komina i podniosłem poziom wody. Od tamtej pory doktorek sobie wpływa jedną dziurą a wypływa drugą "Just like that". Wyciąganie z komina odpada :)


OptiWhite 250l 100x50x50 +sump,T5 6x39W, 2xKoralia3 + JVP101, New Jet 3200, IT 110, Biopaletki, 18 LS, 36 LR moczy i obrasta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.