Skocz do zawartości
Gość sledzik

prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

Witam wszystkich serdecznie. Otoz ze nabylem kostke 52 l od kolegi z tego forum , poszukuje oswietlenia do tego szkla.Natrafikem na takie cos

http://allegro.pl/ecolight-marine-11-w-modul-osw-10000k-aquael-i1823922588.html

http://allegro.pl/ecolight-actinic-11-w-modul-osw-20000-k-aquael-i1829078369.html

a iwec pytanie czy warto to kupic czy macie inne propozycje do oswietlania 52 l. dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie tam żyć ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

cos dla poczatkujacych:) kilka miekasow , jakas krewetka i slimaki, chcialbym dosc dobre oswietlenie aby pozniej dolozyc cos bardziej wymagajacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kostki 52 l jedenasto watowe to stanowczo za mało.

Chyba, że zamierzasz zamontować 3 albo 4 takie kompakty :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w aukcjach to tylko same moduły oświetleniowe potrzeba jeszcze oprawek.

Poszukaj całych lampek już gotowych najlepiej na dwa moduły (ecolight duo).

Myślę że jak byś dał dwa takie moduły po 2x11 wat to powinno starczyć do tych podstawowych korali.

Jeśli chciałbyś acry to przypuszczam, że będzie trochę za mało. :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

zamierzalem wmontowac je o pokrywe . mysle o zakupie 3 szt tylko jakie raz 10000 i dwa razy 20000 czy na odwrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał 2x24 Power Compact. Jedna biała, druga aktyniczna. Pamiętaj, że dla miękkich i LPS zarówno nadmiar jak i niedobór światła jest niedobry... chociaż niedobór jakby mniej :)

A co do Twego pytania to jak zastosujesz 2x20000 to będzie bardziej niebiesko. a 2x1000 bardziej żółto. Ja bym szedł w proporcje pół na pół. Ale oczywiście to TWOJE AKWARIUM :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

2x24 Power Compact. tez o ty myslalem .http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=374 np takie cos? a moze ktos mi podpowie jaki zasilacz do tego powinien byc i jak to podlaczyc bo elektryk ze mnie zadny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x24 Power Compact. tez o ty myslalem .http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=374 np takie cos? a moze ktos mi podpowie jaki zasilacz do tego powinien byc i jak to podlaczyc bo elektryk ze mnie zadny:)

mam na zbyciu 2 stateczniki do tych świetlówek, kupisz sobie jeszcze 2 gniazda i świetlówki w aqva-light, podłączasz i odpalasz. Ja to zrobiłem sam, chociaż o prądzie wiem tyle, że kopie.

A tutaj masz mój post.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.