Skocz do zawartości
not_kr

100 L Kraków ( dziennik )

Rekomendowane odpowiedzi

Natka_r - nazwy piasku nie pamiętam ale worka nie wyrzucałem więc wpiszę to przy najbliższej okazji bo teraz jestem w pracy.

Kolumna po lewej składa się z dwóch elementów. Nie wymagała wprawdzie klejenia ale ponieważ stała na słowo honoru to ją skleiłem - nazwę też podam przy najbliższej okazji.

Szczerze mówiąc pod kątem technicznym mogę wiele pomóc więc jak coś potrzebujesz, jakieś porady, podpowiedzi to mogę pomóc.

Może dopowiem tylko tyle że naprawdę warto. Nawet jak w zbiorniku była tylko skała to już to bardzo fajnie wyglądało. Dobrze jest trafić na dobrą skałę, ja mam z demontażu 720L, jest ładnie wybarwiona i fajnie się w rzeczywistości prezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mamy 14.10.2011

W sumie nic ciekawego się nie dzieje. Dzisiaj szykuje się do podmianki, które od poprzedniego tygodnia będą cotygodniowe. Pierwsza była rzędu 10 procent, od dzisiaj 5 procent wg. zaleceń.

Glony od jakiś trzech dni zauważalnie odpuszczają więc wszystko idzie w dobrym kierunku.

Co do życia na chwilę obecną

1. ślimak - Turbo /tectus/ szt. 4

2. ślimak - niezidentyfikowany /przyjechał ze skałą/ szt. 1

3. krab pustelnik - Calcinus tibicen szt. 1 /brzdąc/

4. krab pustelnik - Clibanarius virescens /prawdopodobnie/ szt. 1

Życie dodaje powoli małymi kroczkami jednak z tego co zauważyłem za każdym razem kiedy jestem w sklepie mam ochotę wpuścić jakiegoś zwierzaka. Hmmm - zachorowałem ??? :whistle:

Dzisiaj zrobiłem kilka fotek ale z racji że miałem tylko komórkę pod ręką więc jakościowo bez rewelacji.

gallery_10927_1856_134251.jpg

gallery_10927_1856_218056.jpg

gallery_10927_1856_179544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne masz to ułożenie skały. Jak już wszystko zarośnie koralami to będzie dawać dużo radości :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne masz to ułożenie skały. Jak już wszystko zarośnie koralami to będzie dawać dużo radości :)

Pardzo ladne akwarium !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28.10.2011

Trochę czasu mnie nie było więc dzisiaj w ramach kończącego się zaległego urlopu zabrałem się za aktualizację dziennika. W sumie na forum bywam często jednak nie było jakoś czasu na wpisy.

co do zmian :

Glony ustępują więc chyba jest ok.

Pewnego dnia kiedy moja pani była u swoich rodziców na weekend, stwierdziłem że zrobię małe fiku miku i kupiłem nasze ulubione ( z reszta chyba nie tylko nasze ) błazenki ocelariski. Od samego początku czyli od ich wpuszczeniu po aklimatyzacji dziarsko pływają, trzymają się razem i mają apetyt na jedzenie. W sklepie gdzie je kupowałem w całym tłumie błazenków jakoś się wyróżniały bo często pływały razem. Pomyślałem że chyba się lubią. Na dodatek naprawdę wyglądają jak dzieci.

Moja połowa po powrocie nawet nie zwracała uwagi na akwarium, ale po otwarciu zamrażalnika ( oczywiście przyjechała z "wałówką" ) i kiedy ujrzała pokarm z wizerunkiem błazenków to nawet nie zdajecie sobie sprawy jak fajnie się na moją połowę patrzyło z jej radości. Innymi słowy błazenki to bardzo wdzięczne i prześliczne rybki.

gallery_10927_1856_40366.jpg

gallery_10927_1856_38801.jpg

gallery_10927_1856_99146.jpg

Tym samym transportem do zbiornika trafił jeden dżentelmen chromis. Od momentu kiedy go wpuściłem schował się za skałę i udawał że go nie widzę. I tak było przez jakieś 2 dni.

Mój dobry kolega dzięki któremu go posiadam krótko skwitował: "to jest normalneee, to jest ryba stadnaaa, ty go wpuściłeśśś to on pierwsze co to : gdzie sa moi kolegiiii !!!! " miałem tym hasłem ubaw po pachy. Pozdro dla Oliviera.

W sumie się nie dziwię. Miał kumpli więcej niż ja w technikum. Oczywiście mówię o chromisku ;)

I teraz tak. Przez pierwszy dzień spoko. Na następny zauważyłem że jeden naskakuje na drugiego. Niestety w piątek pojechałem na weekend i zbiorniczek dałem pod nadzór mojemu tacie. W sobotę tata zauważył ( a na rybkach też dobrze się zna to trzeba przyznać ) że jeden leży na piasku i za każdym razem kiedy chce się ruszyć "średni" daje mu łomot. Zawieszenie broni było tylko na czas kiedy jedzenie wpadło. W niedzielę już go nie było widać i nie widać go do dzisiaj. Musiał biedny głosować za PiS :smile_blackeye:

Obecnie u Chromów spoko, czasami jeden na drugiego bykiem popatrzy ale ogólnie jest spokój. Podejrzany łamacz kości :

gallery_10927_1856_30372.jpg

Wczoraj do zbiornika trafiła również rozgwiazda piaskowa bo piasek wygląda ... raczej nie wygląda na piasek. Syf i malaria.

gallery_10927_1856_13022.jpg

W między czasie trafił również ślimak który ma poprawić kondycje mojego piasku. Niestety nazwy nie pamiętam ale taki z długa trąbką. Ślimak rewelacja, ogólnie jest pod piaskiem, ale jak wyczuje żarcie a zwłaszcza solowiec najpierw wystawia peryskop a potem jak latający holender z piratów z karaibów. Widok rewelacja.

Przy okazji do zbiornika trafiają małe szczepki korali

gallery_10927_1856_196785.jpg

gallery_10927_1856_10753.jpg

gallery_10927_1856_26589.jpg

No i póki co tyle nowości.

W kolejce do wpuszczenia czeka wundermani i parka kauderni które są dla mnie odłożone i się docierają. Z rybek to raczej będzie tyle bo nie chcę przesadzać z ilością.

Z rzeczy ogólnych. Dla nowicjuszy powiem tak. Polecam jako pokarm mrożonki. Zwłaszcza mixy. Dostajemy kilka rodzai jedzenia w jednym pakiecie dzięki czemu rybki nie jedzą wiecznie pomidorowej tylko mają żarcie zróżnicowane. A solowiec wcinają aż miło. Plusem mrożonek jest to że bardzo szybko się rozmrażają więc rybki nie muszą długo czekać.

Glonów miałem dość sporo i części musiałem pozbyć się ich części ręcznie co spowodowało zapchanie się wirnika igiełkowego w odpieniaczu. Przy okazji zmieniłem pobieranie powietrza przez zwężkę. Miała 3 mm po ściance wewnętrznej, teraz ma 6 mm i jest znaaaacznie lepiej.

Tutaj mam również prośbę od krakusów, jak ma ktoś jakieś szczepki miękasów w naddatku to proszę o info na priv, podjadę bo z tym nie problem.

Wstawię jeszcze zdjęcie ogólne z przed chwili.

gallery_10927_1856_191223.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem okazję zrobić zdjęcia ślimakowi o którym wspominałem więc wstawiam dwie fotki.

gallery_10927_1856_31333.jpg

gallery_10927_1856_110972.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się ta skała co sięga tafli wody.

Ile razy na nią patrze to nie mogę się nadziwić - obłędna


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

super ułożenie skały i ładne akwa tylko to dino zwalczaj

Ta wysoka skałka jest super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie to wygląda szczególnie ułożenie skały :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to dino zwalczaj - podpowiecie co z tym zrobić ???

A za skałkę to THX. Mnie się podoba w kosmos :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie : dzięki Luft za szczepki - zoa w aktynice są rewela, tylko czekać aż się na dobre zagnieżdżą i rozrosną. Właśnie takie mi się bardzo podobają bo są bardzo kontrastowe. Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie aktualizowałem. UUUUUUUUU zapuściłem sie i to bardzo więc parę fotek dorzucę

gallery_10927_1856_165317.jpg

gallery_10927_1856_310769.jpg

gallery_10927_1856_239545.jpg

gallery_10927_1856_260065.jpg

gallery_10927_1856_545951.jpg

Jak niektórzy zauważyli z moich postów ślimaków hodowla pełna parą. 14 sztuk zamówionych na przyszły tydzień. Mam nadzieję że ci co mają turbo ode mnie są zadowoleni z ich pracy :thumbsup:

A Ci co nie zauważyli lub o tym nie wiedzą żółtka już nie mam - padł :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtka w 100litrach? Dawał radę? Jaka reszta obsady?

Daj foto całości :-)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ST17i za pomocą Tapatalk


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawał bo miał może 4cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.