Skocz do zawartości
Eliasz

Dojrzewanie skały

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak dojrzewa skała, moja ma tydzień, coraz bardziej pokrywa się brązowym nalotem, fioletowe glony wapienne "przebarwiają się na biało"- powoli wyrastają małe zielone glony. Odpieniacz nie wyrzuca zbyt dużo brudnej piany, czy to właściwy proces czy też coś jest nie tak. Skała jechała do mnie przez 5 dni, ale dostałem w niej żywego wieloszczeta, więc chyba nie była w złym stanie.

Pozdrawiam, dziękuję z góry za wszelkie informacje.

Eliasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony są prawie zawsze na początku, ale niech się wypowiedzą ci co mają to już za sobą. Jak to u nich było i ile trwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dni szła skała ???cos długo i martwią mnie glony wapienne że robią sie białe.Fiolet to życie a biały śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeleci caly cykl dojrzewania (zagloniania) zbiornika to i wapienne "wystartuja" z rozrostem. u mnie tez na poczatku te co byly zbielaly lub zostaly pokryte przez inne glony, pozniej jak zaglonienie minelo zaczely sie na nowo rozrastac


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na skale mam z 15 czerwonych rurowek, 1 sarcophytona, pelno malych robaczkow i 1 christmas tree worm. Skala jechala 20 minut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh czlowiek nic nie mowi a juz mu cos dopisuja :Dozingoff Kupilem w Aqua-Tech'u 50zl za 1kg ale skala jest z lutego wiec niezle przetrawiona. Tam kupilem w sumie 4kg. Reszte kupilem w Korale.pl i widac, ze jest swierza co nie koniecznie jest jej plusem. Skala z Korale.pl porosla glonami, a ta przetrawiona z lutego za 50zl niczym nie porosla :D nie liczac wapiennych oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Reefshopie za 38 zł + 25 zł za przesyłkę, znalazłem tańszą bo za 39 zł + 16 zł za przesyłkę w Rafa.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede w nie dlugim czasie kupowal w AM w Bogucinie kolo Poznania http://www.aquamedic.pl/ . Ciekawy jestem jaka bedzie jej jakosc.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała z korale.pl jest naprawdę niezła ja z nią dostałem poritesa, jakieś miękkie (Bererium czy jakoś tak), 2 wieloszczety, 2 kraby, małże + od Piotra wodę z działającego zbiornika :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bogucinie kupowalem ok 3 tygodnie temu 30kg z Fidzi. Polecam - skala jest bardzo dobrej jakosci, ze zwierzakow mialem wezowidlo i jakies slimaki. Sporo wapiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na mojej skale (40kg) poza jednym zielonym grzybkiem i jedną zieloną rurówką nic nie zauważyłem... nie licząc oczywiście robaków, wieloszczetów, kiełży, maleńkich mikro rurówek i generalnie innej niewidocznej drobnicy.

No i jeszcze 8 krabów, kreweta pistoletowa i ślimak.

Aha i na jednym kamieniu, bardzo ładnym zresztą o strukturze pumeksu (to na nim jest grzybek i rurówka) przyjechało z 10 aiptasii, ale już je załatwiłem.

Kupowałem w korale.pl, ale to była właśnie skała z Aquamedica.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.