Skocz do zawartości
Raffy

no to i ja sie pochwale-moje akwarium:)

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium ma 65l+15lpanel

w akwarium jest 15 kilo żywej skały z Indonezi

oświetlenie to 3x24w t5 + 1x18w t8 świetlówka t8 zapala sie o 30 min wcześniej i gaśi sie o 30min puźniej od świetlówek t5.

pompa obiegowa to filtr fluval 204 i dwie pompki które siedzą w akwarium każda po 650l/h

skałe mam juz 3 dzień przyłapałem dwa kraby jeden jest jak 10gr drugi jak 20gr :D,krewetke około 5mm,mase robaków (wieloszczety i inne), 3 rórówki i kilka dziwnych zwierzaków żyjących na skałce

więcej zdjęć będzie jutro,kiedy przyszedł do mnie kolega robić zdjęcia , niestety nie było mnie w domu :D

1016-stworek.jpg

1016-widok ogulny.jpg

1016-widok t5.jpg


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zgaszeniu światła w akwarium wychodzą "na wierzch" dwa zwierzątka jak by aptasia ;/ jedna jest biała druga brązowa w dzień kulą się w "kłębek" i są bardzo malutkie a po zgaszeniu światła wypuszczają te swoje parzydełka co to może byc???

czy aptasie sie tak zachowuje ?? a może to nie aptasia ;/


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pozwolisz - to bym zaproponowal inne ulozenie skaly

taka pionowa skala imho nie wyglada za dobrze

:D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie będe od nowa "przemeblowywał" akwarium.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ladnie:) Czy skala stoi na jakims rusztowaniu?? Co masz w panelu?? Jaki masz odpieniacz??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
joopa :

jesli pozwolisz - to bym zaproponowal inne ulozenie skaly

taka pionowa skala imho nie wyglada za dobrze

rowniez sklanialbym sie ku troche innemu ulozeniu skaly. Estetyka to rzecz gustu, ale sprawdz ile miejsca do zasadzenia i wzrostu beda mialay korale, i czy na pionowej skale bedzie OK.

Jak korale urosna i wstawisz silniejsza cyrkulacje, czy zadna skala nie obsunie sie?

Przed skala masz pol szerokosci dna wolne - planujesz piasek? Czy dokupic jeszcze skaly?

Czy tak zostanie?

A poza tym to gratuluje startu :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym pare kawalkow przelozyla, ale pamietam ze swoja sakla z 10 razy zmienialma......gdyby nie korale teraz tez bym zmienila ustawienie sklay.Sciana mi sie podoba tylko dobrze jest zrobic deszczownice z panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu mam odpieniacz miniflotor potem jest gąbka dalej jest ceramika a w ostatniej jest pompa ale moge jeszcze tam coś włożyc

co do ułożenia skały

po rozmnowie z kilkoma EXPERTAMI od akwari morskich :D doszłem do wniosku żę mam złe ułożenie skały :D zaraz zataczam rękawy i będzie przemeblowanie (fotki wstawie jak najszybciej mogę)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad sensownością stosowania ceramiki. Jest dobra tam, gdzie przepływ wody jest najwyżej umiarkowany. Jeśli woda przepływa przez Twoje złoże szybko to ceramika raczej nie ma większego sensu - lepsze będą plastikowe biokulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, woda przepływa calkiem wolno a zastanawiam sie nad wyjęciem jej i zrobienia refugium w dwuch ostatnich przegrodach


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy i jaki model masz swietlowek T5?? Bardzo ladnie swieca.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uffff ułożyłem skałę na nowo (fotki do oceny wkleje jak najszybciej mogę) teraz jest napewno więcej miejsca na korale ale moim zdaniem ładniej wyglądało wczesniej ;/ cuż coś za cos jak zasiedle akwarium koralowcami to i pewnie tłą nie będzie widać :D

co do świetlówek mam trzy świetlówki t5 2x sylviana aquastar i 1x colarstar a świetlówka t8 to hagen marine-glo:)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha zaraźiłem mego wujszka akwarystyką morską :)

przyszedł oblukać jakie mam akwaria i zobaczył morskie :)

w tej chwili ma on akwarium 750l z trofeusami ale od pewnego czasu myślał nad założeniem rafki chiał założyc akwarium 250l zadzwonił do "jakieś" firmy zajmującą sie zakłądaniem takich akwari (już nie pamięta jakiej) ile by wyniosło go takie akwarium oni mu powiedzieli że 40 tysięcy zł :)_o :szok !!!!!!! z jakimś tam komputerem i całym bajerem :)_o Wujaszek sie sszokował i podziękował

Teraz gdy powiedziałem mu że będzie go kosztować to duużo taniej zmieści sie w 10 tys zł powiedział że zakłada akwarium :) :) :)

P.S ciekawe jaką marże narzucają sobie takie firmy :)_o


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze ja nie umiem czytac, ale z tego co sie doczytalem to widze, ze ten pan ma 750l z tropheusami, a 250l chce zalozyc morskie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się Thalion :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ciekawe jaką marże narzucają sobie takie firmy "

takie firmy zajmujące sie zakładaniem akwariów proponują serwis czyli późniejszą opiekę. A wiadomo, że jak dają gwarancję to się chcą zabezpieczyć i wciskają komputery, tostery i inne bajery. Bo nie oszukujmy sie takie zlecenia są od firm lub bogatych ludzi nie znających sie na sprawie a chcących podnieść swój prestiż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.