Skocz do zawartości
Marius

Jaki najlepszy sprzet do 500l ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 500l Chcialbym sie dowiedziec konkretnie co potrzebuje zeby je odpalic. Dysponuje spora gotowka na ten cel tak ze mozecie mi doradzic bez zachamowan.

Jak narazie mam w planie:

Lampa:

http://www.aquadiskont.com/shop/product_info.php/cPath/160_198/products_id/1260/language/en

Pompa:

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_26&products_id=2521 (tutaj prosze o pomoc w wyborze modelu)

Pompa cyrkulacyjna:

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_26&products_id=4310 (tutaj prosze o pomoc w wyborze modelu)

Filter:

.... no wlasnie tutaj nie mam zielonego pojecia.

Odpieniacz:

.... to samo co z filtrem

Moze sa jakies zestawy combo np: naprawde dobry filtr z odpieniaczem. Prosze o uwagi, moze o czyms zapomnialem a bardzo by sie przydalo do morskiego akwarium.

Update:

Nie mam komina ale moge go zrobic bez najmniejszego problemu. Filtracje wolal bym schoawc do szafki pod akwarium, nie wiem czy to bedzie mozliwe bez przerobek gdyz mam tam trzy szafki: dwie to 40x40x69 (zamykane) i jesdna 50x50x55 (na widoku) tak to wyglada http://img258.imageshack.us/img258/6141/dsc027284ob.jpg


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARIUS! moim zdaniem 2x150w to stanoowczo za mało na 500l, a raczej 450 bo chyba ten akwa jest w twojej sygnaturce, pompę powinieneś chyba 5000l/h, tu mi link nie wchodzi, ale zgaduję że delteca albo tunze, jak kasą szastasz, cyrkulacja też mi nie wchodzi, al to chyba delteca albo tunze turbelle stream (bo tak szastasz kasą) powinieneś mieć co najmniej 2 pompki cyrkulacyjne po jakieś 4000l/h, tak mi się wydaje, zestawy filtravyjne są, np. riff albo marine 1000 aquamedica, delteca też chyba jakieś, komina na serio warto zrobić, jeśli chodzi o filtr nie maz chyba na myśli kubełka, najlepiej daj po prostu dużo skały jakieś 100kg i odpieniek, do tego cyrkulację i oświetlenie i masz baniaka, a jak tak szastasz kasą kup też reaktor i mikser, i inne bzdety, sorry za to określenie że szastasz kasą ale to prawda


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian... Sprawe lampy poruszylem w tym temacie http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=3942 wydawalo mi sie ze dobrze mi doradzili ludzie wypowiadajacy sie tam. 500 l akwarium napisalem tak dla rownego rachunku zeby latwiej bylo komponety dobierac.

Mozna bylo by Cie prosic o linki do konkretnego sprzetu ktory powinienem kupic.

Budowa komina jest juz zamowiona poczekam tylko na skapletowanie wszystkich czesci.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lampa spokojnie wystarczy 2 razy 150W do tego wzucil bym ze dwie swietlowki aktyniczne T5 80W np ATI9oswietlenie zalezy tez od tego co bedziesz trzymal w zbiorniku jezeli twardziele o jakis duzych wymaganiach to pokusilbym sie o 2 razy 250W)

Pompe glowna zamontowal bym HLP 8070 i zrobil dwa wyprowadzenia jesli chodzi o cyrkulacje polecam tunze 8500l/h

Jesli chodzi o odpieniacz moze to byc np tunze 230/3 moze to byc deltec APF 600 oba odpieniacze spokojnie wystarcza do takiego zbiornika.

Za filtr bedzie tu odpowiadac zywa skala okolo 100kg.Nie bawil bym sie w zadne zestawy typu riff 500 czy cos w tym stylu.

Potrzebujesz jeszcze filtr osmotyczny plus DI do robienia wody (300l/24h) pod akwarium raczej nie masz miejsca wiec bedzie trzeba go gdzies zamontowac do tego elektrozawor podpiety pod system dolewania wody ja mam Aqua medic z dwoma czujkami i jest ok.

napewno na poczatek bedziesz potrzebowal mixer(kalkwasserreactor) np Deltec KM 500 a pozniej reaktor wapnia np P500 rowniez delteca

Napewno bedziesz potrzebowal pH metr np Aqua medica lub ruwala(tylko takie znam)

Jesli chodzi o szafke to w jednej postawil bym sump z odpieniaczem w drugiej natomiast mixer ,reaktor i zamontowalbym pompe

Przyda ci sie jeszcze jakas UV np z 15 W

Sol 20kg np Tropic marine pro reef salt

Zestaw testow do wody

Mysle ze to wszystko aby odpalic baniaczek jesli nie to koledzy napewno mnie poprawia

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naprawde bardzo dlugich przemysleniach :

lampa: Aqua Medic Ocean Light 2 x 150+

pompa glowna: Royal Exclusiv Red Dragon 4500

cyrkulacja: Tunze Ebbe & Flut Kit TS14 / Neuer Controller+Mondlicht

odpieniacz: Terra Nova Pro Skimmer Beast 900S - sump

filtr osmotyczny: IEM Umkehrosmose 230 LPD

pH metr: Aqua Medic pH cantroller

Wszystko ladnie pieknie tylko stala sie tragedgia... poszedlem szukac kogos kto zrobi mi dziure w dnie akwarium i okazalo sie ze do zrobienia dziury w podstawie akwarium trzeba je cale rozkleic ?!?!

Czy to jest prawda ? Bo jesli tak to suma zrobienia komina wyniesie mnie wiecej jak dalem za cale akwarium i bede musial zrezygnowac z tej wersji komina.

Prosze o rady.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze tez mialem problem z wywierceniem dziur juz w sklejonym akwarium (nikt mi nie dawal gwarancji na to ze nie peknie) dlatego tez sam wywiercilem otwory (szklo 12mm)kupujesz kilka brzeszczotow wolframowych i jedno male wiertelko diamentowe do szkla .najpierw wiercisz wiertlem dimentowym powoli ja to robilem wkretarka na wolnych obrotach a nastepnie przekladasz brzeszczot i wycinasz dziure o dowolnym wymiarze po wczesniejszym narysowaniu kola na szkle.Najlepiej miec kogos do pomocy poniewaz jedna osoba trzyma brzeszczot z jednej strony a druga z drogiej .Ja wywiercilem a raczej wyciolem taki otwor w godz (32mm)ale robilem to sam.

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest !!

Znalazlem naprawde dobrego szklarza ktory zrobi mi dziure w podstawie akwarium i to nawet za przyzwoita cene, kamien z sercca mi spadl...

Prosil bym teraz o rade jakich rozmiarow powinien byc moj komin i jakieich rozmiarow powinny byc dwa otwory znajdujace sie w nim (o ile powinny byc dwa) dla przypomnienia wymiary dl 150, szer 50, wys 60.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawilem.... teraz wracamy do budowy idealnego komina :-)


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm widzisz co mam napisane na dole to do tego sie zastosuj jak chcesz podaj e maila wyślę ci wszystko co za co zapłaciłem i moge ci dac porady mam 600 l ale to praktycznie nie robi róznicy :)


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian czy ty czlowieku jestes normalny ??? Po jaksna cholere sie tutaj wypowiadasz totalnie nic nie wnosisz to mojego tematu tylko go zasmiecasz !!!!

Z ta cyrkulacja to juz przegiecie paly.... puk, puk czy jest tutaj mderator ??????


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrianku załóż swoje akwarium potem będziesz radził innym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomne o co chodzi:

....Prosze teraz o rade jakich rozmiarow powinien byc moj komin i jakieich rozmiarow powinny byc dwa otwory znajdujace sie w nim (o ile powinny byc dwa) dla przypomnienia wymiary dl 150, szer 50, wys 60.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałbym komin o wymiarach 30x15 (dokoładne wymiary dopasujesz jak kupisz kratki zraszające np.AM 15x15cm). Według mnie powinieneś dać 3 otwory na spływ do sumpa powrót wody do tanku i rewizję. Z powrotu wody możesz zrezygnowac i dać rurę na zewnątrz jeżeli masz ją gdzie ukryć. Ważne jes abyś miał odpowiednią długość grzebienia która będzie odbierać wodę z akwarium na krawedzi komina.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy 600lkomin o wymiarach 23 na 15 cm ale bym zalozyl teraz cos jak bulkhead-y nie robil bym komina napewno wewnatrz akwarium niestety to zajmuje dosc duzo mejsca.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek, ja nikim nie rządzę, za te głupie pytania przeprosiłem, a ty dobrze wiesz że mam baniak i nie uważam się z tego powodu za experta, a tak poza tym to jeszcze raz sorry za spamowanie tematu i mam pytanko do kiwalskiego: jaką masz pompę powrotną?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7000l/h (glowna) a w srodku 15000l/h ale niestety musze jeszcze cos kupic:( poniewaz to jest zamalo

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zmowienie poszlo:

1 x Skimmer Beast 900

1 x 1.Red Dragon 4500 - Option: + Antikalk Bypass

4 x AragaLive Live Sand 9,07kg

Natepna bedzie super lampa !


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.