Skocz do zawartości
Hara

Komin - przelew durso - szukam opisu

Rekomendowane odpowiedzi

hara - skąd wykombinowałeś taką gustowną kratkę jaką masz wsadzoną w durso żeby zwierzaków nie zasysało (jakby sie jakiś znalazł chętny w kominie)?

też u mnie durso stoi i niw wiem za bardzo skąd te kratke wytrzasnąć


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk@ to jest kawałek kratki z modułu oświetleniowego (czesto stosowanego w sufitach podwieszanych) ostatnio widziałem w PSB- budowlany ale w sklepach z oświetleniem tez znajdziesz 50x50cm i wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk - dokładnie tak jak pisze BartY. Mam jeszcze całą kratę 60/60cm zdaje się.

Wpadnij do mnie jak będziesz w Wawie :-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki - znajde w sklepach lokalnych gdzieś na bank.

@hara - W wawie byłem 2 tyg temu - bym wiedział to bym wdepnął na kawke czy soczek :) W czwartek jade do bełchatowa to co prawda nie tak daleko ale mnie krew zalewa jak w jankach w kilkukilometrowym korku zawsze stoje na tym cudownych światłach i ograniczam wyjazdy do wawy jak tylko moge z uwagi na zdrowie mojego układu nerwowego hehe.

@BartY - może za 2 tyg bede w Częstochowie to może się odwdziecze za ten odpieniaczyk do mini rafki jakimś wypadem na piwko czy coś? Znaczy nie żebym się wpraszał ale jak bedziesz miał czas i ochote gdzieś wyskoczyć to stawiam browarki (albo kawe jak ty nie pijący)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk - jeśli jedziesz od strony Gdańska (Bygdoszczy) to przed Warszawą, na wysokości Nowego Dworu Mazowieckiego sręcasz na Błonie. Potem Grodzisk Mazowiecki i jesteś na trasię Warszawa-Katowice. Szybko i sporo kilometrów zaoszczędzasz.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilometrow na pewno mniej, ale za to drogi gorsze i jedzie sie przez wioski. Co chwile ograniczenie predkosci.

Ale omija sie Warszawe, to fakt.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie - ja jade A2 od poznania - płatna ale grzać można ile fabryka dała :)

szczecin - poznan - wawa jest duzo szybciej niz przez bydgoszcz-torun bo tamtedy to droga przez mękę

no i zawsze zachaczyc moge o pyrlandie i do aquamedica lub aquanurtu po jakieś potwory morskie lub sprzet zajechać (choć to mała pułapka bo jakiś człowiek niestety taki bardziej do wydawania gotówki skory jak stoi twarza w twarz z ładną rybką niż jak zamawia to telefonicznie, ale co tam)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bo jade zazwyczaj do bełchatowa do swojej lubej i z bełchatowa do wawy :) i za kare stoje w tym paskudnym korku :)

dzieki temu juz zanim wjade do warszawy jestem cudownie "miło" nastawiony do naszej wspaniałej stolicy (a już nie wspomne jak cudnie oznaczone tam są wyjazdy na trasy i jakie równe i piękne drogi są w warszawie - po prostu jak w bajce :) )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jadąc z Poznania przed Warszawą skręć w prawo na Grodzisk Mazowiecki i masz Warszawę i jej korki z "bani".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za pytanie moze troche glupie ale tez przygotowuje sie do zrobienia durso i chcialbym zapytac na czym polega regulacja tego przelewu czy chodzi o wysokosc czy o doplyw powietrza czy o co?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi dokladnie o doplyw powietrza, nie za maly zeby sie pelen syfon nie zrobil, i nie za duzy zebys mial w kominie inny poziom wody niz w akwa.

Ja 2tyg temu zrezygnowalem z durso ze wzgledy na notoryczne zapychanie sie zaworka od powietrza solą i ciagle zmiany poziomu wody w sumpie i kominie

wstawilem zwykla rure o wysokosci durso gołą u góry - zbieram sie zeby wyjsc do sklepu i zabezpieczyć to plastikowa siatka bo jak mi tam jakas rybka wpadnie to bedzie niewesolo :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk a nie siorbie ci ta rura? bo jak testowalem rewizje ktora jest sama rura w akwa to sie robi niezly lejek i siorbie jak cholera


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz na kilka minut sobie siorbnie ale niezbyt glosno - ogolnie to woda jest 2-3cm ponad otworem wlotowym wiec nie siorbie powietrza

siorbala okropnie zanim nie sciagnelem kapturka z sitkiem AM i nie wyregulowalem zaworem splywu

teraz jest w porownaiu z tym co mialem czasem z durso (jak sie robil pelen syfon) bosko poziom wody w sumpie niesamowicie stabilny, nic nie musze odtykac i regulowac

durso jest fajne jak ktos ma czas i sile bawic sie w kombinowanie z wywierceniem odpowiedniej srednicy otworu w kapselku - odradzam zaworek powietrzny, porazka


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione tak:

http://lol.pl.webpark.pl/dursoo.jpg

Zalety:

-nie siorbie

-staly poziom

-nie zapowietrza sie

-niesamowicie cichy

Wady:

-wymaga automatycznego dolewania wody (czytajcie dalej)

Zasada jest prosta.

Komin, w ktorym jest durso. Ma on na rurze NAD syfonem (kolankiem) wywiercony otwor (nalezy go dobrac samemu, ale 4mm jest OK) i rurka jest zakonczona nakretka, albo kapslem. Otwor tak musi byc wywiercony aby z lekkim oporem zachodzil kapsel na niego. Na rurze idacej od durso do sumpa jest zawor kulowy i nim regulujemy poziom wody. Lepiej zastosowac dobre zawory, np. Gamrat. Nibco ma bardzo slabe i wyregulowanie to godzina roboty, chyba ze ja mam niefart. Rura ktora wchodzi do sumpa powinna byc w wodzie zanurzona minimum 4cm. Poniewaz jak jest mniej zanurzona to bardzo niestabilnie woda zachowuje sie w kominie. Jak jest jej wiecej tym lepiej.

Przetestowalem zachowanie sie tego podczas awarii pradu i podczas ponownego wlaczenia pompy. Bez zarzutu. Woda ustala sie na tym samym poziomie zawsze.

Trzeba jednak co 3-4 dni samemu wode dolewac lub miec cos do dolewania poniewaz poziom wody w sumpie musi byc w miare staly.

Oczywiscie otwor nie zatyka sie sola i wszystko tak u mnie chodzi ze dwa czy trzy miesiace, ale jutro skale laduje do baniaka :-D

Poziom wody musi byc powyzej dziurki aby nie siorbalo, ale to zaden problem.

Poziom wody w kominie regulujemy zarowno za pomoca ilosci wody wpadajacej do komina, dlugosci rurki ktora idzie do sumpa (jej zanurzeniem w wodzie w sumpie), wysokoscia durso jak i zaworem kulowym. Chociaz trudno w niektorych sumpach zmienic poziom ze wzgledu na konstrukcje jak i ilosc wody wpadajacej do komina i te rzeczy juz nam odpadaja :-) Ja reguluje samym zaworem kulowym i jest OK :-) Tzn raz tylko wyregulowalem i wszystko cacy :-)

W razie pytan pisac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tylko cala idea durso jest taka zeby byla dziurka ktora doprowadzasz powietrze a u ciebie jest pelny syfon tylko zdlawiony zaworem. No ale jak dziala to nie ma co poprawiac :)

Ale czy aby ty nie masz w kominie tego samego poziomu wody co w akwarium? A powinien byc kilka cm nizszy.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moge prosic o wyjasnienie czemu poziom wody w kominie ma byc nizszy o te kilka cm?ze wzgledu na rure rewizji?

pozrawiam

darekn`1


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk: poziom w kominie jest (na zdjeciu) o 3 cm nizszy niz w akwa, az linijki poszukalem kurde :)

Moze byc na rowno z poziomem wody w akwa, ale moze byc u mnie max 4,5cm ponizej poziomu wody w akwa, na tym poziomie jest dziurka, a ponizej bedzie siorbalo

Dziala to na zasadzie takiej: Jak jest waz gumowy i sciagasz nim odpady z dna i brud to zasysasz powietrze, no nie? A tutaj woda zaczyna sie przelewac powyzej kolanka, powietrze jest zasysane, rura wypelnia sie woda i wyplywa nad dziurke ze wzgledu na brak dostatecznego spadku i tutaj juz powietrze nie jest zasysane, a woda przestaje sie podnosic i stoji na jednym poziomie. Chodzi o to, ze inaczej nie da rady odpowietrzyc rury (po to jest ten otworek u mnie), chociaz jak robilem testy to ten kurek z gory zdjalem i tez bylo OK, ale troche trudniej bylo wyregulowac splyw.

Chcialem jeszcze zrobic tak, ze durso by nie mialo 25cm jak teraz tylko z 10, ale woda wpadajac do komina z akwarium chlupotala. Tak mi najbardziej odpowiada i jest super cicho.

Darekn12: nie musi byc, byle rewizja byla te 2cm ponizej wysokosci szyby

Jeszcze taka uwaga. Jezeli regulujemy splyw to zawsze wylaczamy pompe, regulujemy i wlaczamy ja. Posiorbie nam z 2-3 minuty i jak dalej siorbie to przykrecamy splyw, jak za bardzo sie podnosi to odkrecamy. Jest to wazne dlatego, ze jak na dzialajacej pompie krecimy zaworem kulowym, to woda jest nagle zachamowywana i zbyt duzo jej sie zbiera i zludne wrazenie powstaje, ze nie poradzi sobie rura z odprowadzeniem. Takze Panowie, wylaczamy pompe, regulujemy zawor kulowy i uruchamiamy pompe glowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano powinien byc kilka cm nizej od poziomu wody w akwa bo ulatwia wymiane gazowa w akwa


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo w akwarium jest od pompy obiegowej tuz nad powierzchnia wylot i powierzchnia sobie wesolo faluje :-) MaxiJet1000 tez rusza troszke przy powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.