Skocz do zawartości
Mycha

[140l] Mieszkanie dla Nemo :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiecie jak długo czekałam, żeby zacząć swój własny wątek tutaj :)

Właśnie czekamy na przesyłkę z naszym pierwszym akwarium (http://nano-reef.pl/topic/37318-sprzedam-caly-zestaw-140l-panel/) ;) i wydało się kto kupił :) Hihihi.

Teraz pozostaje dokupić dodatkowe akcesoria, a przede wszystkim filtr RO+DI. Jak tylko akwarium do nas dojedzie zamieścimy pierwsze zdjęcia :).

Pozdrawiam wszystkich!

P.S. Przy okazji ja i Robal, to nie multikonto tylko małżeństwo mające bzika na punkcie rafy koralowej i jej mieszkańców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybraliście dobry baniak na początek :) miałem mały udział w jego kompletowaniu :) :) a Mariuszowi udało się zrobić całkiem fajny kawałek rafy, więc i Wam się to uda.

Życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie nie bądź taki skromny :) udział miałeś znaczący w tym jak i w obecnym baniaku za co dziękuje, a nowy właścicielom

życzę powodzenia :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy serdecznie i wiemy, że z Waszą pomocą na pewno będzie to cudowny kawałek kolorowego świata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małych perypetiach akwarium dotarło. Zostało zasolone połową wody z podmianek (Dzięki adamoo i Darev), a dzisiaj przyjechała żywa skała :) (Dzięki seb). Oglądanie z każdej strony, przykładanie jednej do drugiej aż w końcu powstało coś takiego:

PB171863.jpg

Prawy bok:

PB171864.jpg

Lewy bok:

PB171865.jpg

Z przodu:

PB171867.jpg

PB171868.jpg

W heatpacku znalazłam 2 zdechłe kraby :), jest tam też kilka odłamków skały takich malutkich (co z nimi zrobić?).

Oficjalnie dojrzewanie baniaka można uznać za rozpoczęte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małych perypetiach akwarium dotarło. Zostało zasolone połową wody z podmianek (Dzięki adamoo i Darev), a dzisiaj przyjechała żywa skała :) (Dzięki seb). Oglądanie z każdej strony, przykładanie jednej do drugiej aż w końcu powstało coś takiego:

PB171863.jpg

Prawy bok:

PB171864.jpg

Lewy bok:

PB171865.jpg

Z przodu:

PB171867.jpg

PB171868.jpg

W heatpacku znalazłam 2 zdechłe kraby :), jest tam też kilka odłamków skały takich malutkich (co z nimi zrobić?).

Oficjalnie dojrzewanie baniaka można uznać za rozpoczęte :)


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no superek myślę że niebawem coś tam można już wkładać brawo


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ekstra, pamiętam to uczucie gdy moje akwarium już wystartowało :thumbsup:

ps. jak coś to mam las xeni

Co do tych malutkich kawałków to wrzuć je do akwarium, przydadzą się do przyczepiania szczepek korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewania baniaka dzień 11

temp - 27 C

wapń - 410

zasolenie - 1,023

NO3 - 25

ph - 7,7

wszechobecny wysyp brunatno-zielonych glonów, parę aptasji, nocą krabiszony i inne dziwne robaki (fotek brak są szybsze niż migawka :) ). Caulastrea od tygodnia jakoś się trzyma miejmy nadzieje, że nie padnie.

post-11087-0-50943100-1322503273_thumb.jpg

post-11087-0-90779200-1322503932_thumb.jpg

post-11087-0-42108600-1322503946_thumb.jpg

post-11087-0-45677900-1322503962_thumb.jpg

post-11087-0-74066600-1322503978_thumb.jpg


500l w obiegu, 6 x 54W T5, JVP 202,201, H&S, NJ 3000

4172_4177.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj doszły szczepki zoa, xeni i sinularii(dzięki Damian D)...wszystko ładnie pięknie się usadowiło ale dziś po pracy stwierdziłem brak xenii i znalazłem trupka turbo i kraba bandytę który go chciał pozbawić muszli.... no cóż widzę ze życie w baniaku się rozwija jak w naturze ;)


500l w obiegu, 6 x 54W T5, JVP 202,201, H&S, NJ 3000

4172_4177.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie choć zbiornik miał już ponad miesiąc i mam w nim różne życie Xenia przetrwała 2 dni i znikła mam do niej pecha nigdy mi się nie udało długo jej utrzymać a się wydaje niektórzy mają problem z wytępieniem jej, jak padnie ci zoa to się martw a Xenią się nie przejmuj. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewania baniaka dzień 29

temp - 26 C

wapń - 430

zasolenie - 1,026

NO3 - 0 :thumbsup:

ph - 7,7

kh - 10,2

magnez >1500 (nie można było uzyskać koloru odpowiedniego z tej jednej wyznaczonej strzykawki :wallbash: )

Glony zielone szaleją, choć w chwili obecnej wygląda, że ich życie powoli dobiega końca. W piątek wieczorem w akwarium wylądowała część ekipy sprzątającej:

- rozgwiazda piaskowa,

- dwa kraby (Red leg hermit crab Paguristes sp. (P. candenati) i Mithrax sculptus),

- ślimak Strombus,

- krewetka Lysmata wurdemanni.

Dodatkowo rurówki (Red-white sand tubeworm Bispira guinensis i Yellow Featherworm Sabellastarte spectabilis).

Mithrax strasznie pociesznie zaczął swoją przygodę z akwarium :) dorwał w swe ramiona małą skałkę pokrytą glonami, przytulił się do niej i zżerał wszystko co na niej rosło. Musiał chłopak zgłodnieć w podróży :).

Za to rozgwiazda zakopała się cała w piach i tyle ją widzieli :). Dzisiaj przez moment odkryła swoje wdzięki :).

Strombus również siedzi w piasku, tylko trąbkę wystawił.

Pustelniczek chodzi sobie gdzieś po skale, od czasu do czasu udaje się go wypatrzeć.

Wczoraj wieczorem w nocnym podglądanku udało się ujrzeć krewetkę :) jest żyje tupta żwawo, więc chyba nie jest jej tak źle :)

A i w międzyczasie odnalazła się zaginiona Xenia :) Okazało się, że cyrkulacja wywiała ją gdzieś za skałę. Robal znalazł ją, przy przestawianiu skał. :rofl:

A my? Siedzimy i obserwujemy co porabiają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątkowa dostawa :thumbsup:

:unworthy: dla Adama za nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie roku zdjęcie ogólne baniaczka - czyli jak wygląda teraz.

Dzisiaj Robal zakupił statyw i trzeba przyznać, że od razu lepiej zdjęcia się robi, także w Nowym Roku będzie trzeba zrobić jakąś sesję ;) ale wcześniej wyczyścić szyby hihihi :thumbsup:

Jak widać glony zielone chyba powoli zaczynają kończyć swój żywot :)

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :)

post-11079-0-62107200-1325346869_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dobrze, że dojrzewanie się kończy bo miło byłoby zacząć zasiedlać baniak ;).

Mam taką małą sugestie co do skały - zdjąłbym tą skałę ze środka i pierwszą z góry z prawej kupki i z tych zrobiłbym jakiś pomost na dole akwarium - jak przyjdą korale będzie za wysoko z tą skałą - tak pisze z mojego skromnego doświadczenia.

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję - Wasz zapał jest godny podziwu.

Początki są zawsze najpiękniejsze.

Pozdrawiam i myślę że za rok o tej porze rafa będzie piękna i kolorowa.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za miłe słowa :)

Mam taką małą sugestie co do skały [..]

;) dzięki :) Dzisiaj będziemy robić przemeblowanie jakieś... Na początku skała była ułożona niżej, ale za to za blisko szyby przedniej. Robal zrobił miejsce z przodu, ale za to wszystko poszło do góry i, niestety, zauważamy, że za mało jest "półek" na korale. Teraz będzie trzeba spróbować wszystko pogodzić: i wysokość i ilość wolnego piasku z przodu i miejsce na koralowce. Uparliśmy się na tą teatralną grotę po środku, ale chyba ona zakłóca trochę funkcjonalne ułożenie skały. Jak wszystko dobrze pójdzie, to wieczorem pstrykniemy efekt naszych manewrów :):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc czekam na efekt Waszych prac :)

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie naszego oczka w głowie ;) dzień 56.

Parametry:

temp - 26 C

wapń - 460

zasolenie - 1,026

NO3 - 0

ph - 8,0

kh - 11,8

magnez - 1500

Zgodnie z sugestią, obietnicą i zapowiedzią ;) nastąpiła zmiana ustawienia skały (w niedzielę). Trzeba przyznać, że akwarium jakoś nabrało koloru :).

Załączamy zdjęcia. Zdjęcie o nazwie "z_31_01_co_to" jest jednocześnie prośbą o pomoc w identyfikacji. Kupując uzyskaliśmy informację, że jest to Anthelia, ale nam bardziej przypomina korkowiec Clavularia Viridis na stronie reeflex-a. Z drugiej jednak strony na naszych zdjęciach jest też inny koralowiec, który mamy: Clavularia Green Jewel Star (wg reefshop), która wygląda zdecydowanie inaczej :). Pomoże nam ktoś rozwikłać zagadkę? :)

Jedna z rurówek dzisiaj na coś się wqrzyła :realmad: . Co jakiś czas widzieliśmy, że obcina kawałek rurki. Na dnie leżą już chyba ze 3 pierścienie. A dzisiaj szok. rurka przecięta całkiem, a rurówka siedzi pod skałą. Na razie zachowuje się zupełnie normalnie jakby tylko się przetransportowała :) czy coś jej może grozić?

Pozdrawiam.

P.S. Ja chcę już jakąś rybkę hihihi, a Robal ciągle mówi: poczekaj jeszcze chwilę ;):wallbash:

post-11079-0-30078500-1325793935_thumb.jpg

post-11079-0-95098600-1325793950_thumb.jpg

post-11079-0-94407500-1325793977_thumb.jpg

post-11079-0-46342600-1325793996_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia c.d.

P.S. Sorki za jakość zdjęć, dopiero się uczymy :whistle:

post-11079-0-92531100-1325794277_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie o zdjęcie co_to - tak, to jest Athelia. Troszkę urośnie zacznie ją bardziej przypominać. Co do Clavularii to jest kilka odmian, ale to co macie to na pewno athelia.

Co do ułożenia skały - jak dla mnie dużo lepiej :) chwali się :) Mam pytanie: na ile odstawiliście konstrukcję od tylnej ściany? Chodzi o to, by tam też była cyrkulacja :)

No i parametry - na jakiej soli robicie podmianki? Bo coś ten magnez wysoko...chyba, że po prostu macie testy JBL'a i od wartości Ca+Mg nie odjęliście Ca :)

Pozdrawiam i czekam na rozwój sytuacji :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;)

Skała styka się z tylną ścianą (tak miejscami), ale jest duży przepływ.

Mg i tak pierwszy raz udało nam się zmierzyć :rofl:, bo do tej pory był poza skalą :rant: Testy mamy Saliferta. Start był na soli Preis, teraz używamy Reef Crystals.

Pozdrawiamy również :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.