Skocz do zawartości
jedikk1

Seachem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :welcome:

Pytanie brzmi czy można bezpiecznie trzymać jednocześnie seachem purigen, phosguard i węgiel? Albo od innej strony, jak zapewnić, za pomocą tego typu wkładów, dobry stan wody i jednocześnie zaszkodzić wszelkim glonom teraz i w przyszłości? I czy phosguard rzeczywiście przyczynia się do zwalczenia okrzemek?

Uogólniając, co polecacie do użytku i jakie są przeciwwskazania odnośnie stosowania ww preparatów?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja stosowałem wszystkie 3 i nie zauważyłem żeby coś się działo złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U mnie akurat nie widziałem różnicy. On nie działa na okrzemki bezpośrednio, jedynie absorbuje PO4 przez co między innymi okrzemki mają utrudniony rozwój.

Węgla nie miałem Seachem tylko Rowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z krzemianami? Oficjalnie, działanie phosguard: 'Preparat do usuwania fosforanów i krzemianów'. Co do usuwania PO4 - to już sama nazwa sugeruje, a co jeśli chodzi o krzemiany? Ktoś testy robił? Zastanawia mnie, czy to tylko ulotka od producenta czy rzeczywiste działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phosguard rzeczywiscie redukuje okrzemki

powinien sie ruszać, ale umiarkowanie by sie nie ścierał, niemniej powinien pracować by wykorzystać cała jego powierzchnie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli produkt ma dobrą renomę ;)

Mam jeszcze jedną zagwozdkę, dalej w sprawie okrzemek :D

Przypuszczalnie, mamy akwarium z PO4 i krzemianami odpowiednimi do wzrostu okrzemków, stosujemy jakikolwiek preparat i usuwamy PO4, czy samymi krzemianami okrzemki są w stanie zyć? Bez fosforanów?

Lub na odwrót, usuwamy krzemiany, zostaje PO4 (chociaż wtedy i tak będą glony :s) ale czy okrzemki bez krzemianów powstaną?

Ewentualnie, potrzebują jeszcze czegoś do życia (pomijam oczywiście światło :D)?

Szukałem trochę informacji o tym, ale jakoś nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, a dobrze jest wiedzieć więcej :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja walczylem z okrzemkami wlasnie phos'em i powiem tak ze najlepiej jest stosowac umiarkowane (do malych dawki tego preparatu), chodzi o to zeby powoli wyciagac z wody PO4 i siarczany, pozniej po ok 5 dniach znowy wymienic na nowe cala dawke (u mnie byla to dawka malej lyzeczki od herbaty przy akwa 30l) i okrzemki znikly i nie powracaja.

pewna osoba ktora ma wielkie doswiadczenie mi to wytlumaczyla i to dziala, chodzi o silikaty zeby wyciagac z wody.

wiem ze nie opisalem tego w sposob wlasciwy ale nie pamietam jak to dokladnie opisac bo dostalem konkretny wywod w tym temacie (phosguard a okrzemki).

jest on dobry ale nie jak sie go duzo nawali lecz bedzie sie wymieniac co jakis czas w malych ilosciach a pozniej wystarczy juz sama mala ilosc na dlugi czas by utrzymac krzemiany i silikaty na poziomie zerowym.

okrzemki rozwijaja sie i bez swiatla, nie bez powodu jest zalecane zwiekszenie jego ilosci i wydluzenie czasu oswietlania wiec raczej swiatlo im przeszkadza w rozwoju.

ale jesli masz azotany lub fosforany na duzym poziomie to wydluzenie oswietlenia spowoduje wzrost glonow zielonych.wiec PO4=0, NO2 i NO3=0 + zwiekszenie oswietlenia = zanik okrzemek (oczywiscie zerowe krzemiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez zaciemnienia (1 dzień zaciemnienia + 1 dzień oświetlenia + 1 dzień zaciemnienia) udało mi się usunąć około 3/4 okrzemek, zostawał zawsze szary nalot na piasku, skały stawały się czyste, ale później podczas świecenia odrobina tego nalotu jakby ożywała i znów się robiła brązowa. Wiele ich nie zostało, ale nawet tak niewielka ich liczba jest uciążliwa i chciałbym je ostatecznie dobić.

Preparat na pewno kupię, zastanawiam się jeszcze czy wziąć do niego purigen?

Z dawkami pokombinuję, ale jak mówisz, będą raczej małe. Przy okazji, phosguard musi być osłonięty jakąś watą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam: purigen, chemi-pure elite i phosguard.

phosguard mam na samej gorze w damskiej skarpetce i zadnej waty nie uzywam.

przedl wlozeniem do akwa przeplucz go w ro i do akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ;)

Ale temat otwarty, jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie sprzed kilku postów, to śmiało :p

Przypuszczalnie, mamy akwarium z PO4 i krzemianami odpowiednimi do wzrostu okrzemków, stosujemy jakikolwiek preparat i usuwamy PO4, czy samymi krzemianami okrzemki są w stanie zyć? Bez fosforanów?

Lub na odwrót, usuwamy krzemiany, zostaje PO4 (chociaż wtedy i tak będą glony :s) ale czy okrzemki bez krzemianów powstaną?

Ewentualnie, potrzebują jeszcze czegoś do życia (pomijam oczywiście światło :D)?

Szukałem trochę informacji o tym, ale jakoś nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, a dobrze jest wiedzieć więcej :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.