Skocz do zawartości
madchicken

Problem z dolabellą.

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam podwójny problem. Strasznie mocno wywaliło mi glony na skale, aby temu przeciwdziałać kupiłem sobie dolabellę, wrzuciłem ją na najbardziej oglonioną skałę, a ona szybko z niej uciekła w inne skały i od tamtej pory jej nie widziałem. Powiedzcie co robić czy powyciągać skały i jej szukać, nie chciałbym aby gdzieś zagniła. I co zrobić z tymi glonami? Bo normalnie nie mogę patrzeć na zbiornik. Oczywiście mam już kilka ślimaków i salarisa ale nie bardzo sobie radzą z glonami.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od kiedy jest w zbiorniku i jak dlugo jej nie ma.

Na glony testy azotany, fosforany w pierwszej kolejnosci a nastepnie w zaleznosci od wynikow odpowiednie absorbenty. Pomaga podnoszenie KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabelli nie ma już od piątku czyli dokładnie 5 dni, jutro kupię testy i postaram się jak najszybciej opublikować wyniki.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zniknięciem dolabelli bym się nie martwił,u mnie czasami znika na tydzień lub nawet więcej(raz też myślałem,że już po niej)myślę,że jak się zadomowi to się pokaże


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jej dobrze (świetnie się maskuje) mojej nie widziałem prawie 7 dni dziś ją zobaczyłem na skałach..ale do glonów to raczej jej zbytnio nie ciągnie (przynajmniej do tych, które są na widoku :) )


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MR_Garden,wy macie gorzej wasze zlewają się za skałą,moja się nie zleje,jest czarna :thumbsup:


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałeś akwarium nocą? Moja dolabella wykazuje aktywność po zmroku, w dzień gdzieś się chowa.


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dolabelli zarówno za dnia jak i nocą niestety nic nie znalazłem, może się jeszcze odnajdzie, tak jak radziliście także zbadałem wodę wyszły następujące parametry.

NO3-5

PO4-0,0 (woda nawet nie zmieniła koloru, dwa razy powtarzałem test)

pH- 7,8

KH 8

Ca- 440

I co dalej z tymi glonami? Może ograniczyć światło tylko czy to nie zaszkodzi euphili?


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest przypadkiem świeży zbiornik


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od kiedy jest w zbiorniku i jak dlugo jej nie ma.

Na glony testy azotany, fosforany w pierwszej kolejnosci a nastepnie w zaleznosci od wynikow odpowiednie absorbenty. Pomaga podnoszenie KH.

właśnie a do jakiego poziomu należy podnieść KH ??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik w miarę świeży, ale pierwsza porcja skały została wrzucona 7mc temu a druga 2mc lampa świeci już 1mc.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożenie świeżej skały prawdopodobnie wznowiło proces dojrzewania,no i to oświetlenie(pożywka dla glonów)włączone dosyć późno po włożeniu skały,w okresie dojrzewania powinno się świecić 6 do 8h

ps:trzymałeś skałę pół roku bez oświetlenia?

czy zajączek się pokazał


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymałem skałę tylko na cyrkulacji i odpieniaczu przez 5mc, zbierałem kasę na lampę i skałę, dlatego nic się nie działo, a teraz wywaliło glonów co nie miara. Dodam tylko, że lampa świeci 8h. Może zmniejszyć na 6h?


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz jeszcze życia spokojnie możesz świecić 6h,no i na pewno nie pełną mocą,duża ilość światła wzmaga tylko przyrost glonów,w zasadzie możesz już wprowadzać ekipę sprzątającą i uzbroić się w cierpliwość


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam już mam, ale ze światło lubnych to tylko euphilia. Co do ekipy to mam dolabellę(zaocznie) 5 turbo, 4 nassarius i solarisa oraz pustelnika.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na euphylię chyba trochę za wcześnie,reszta spoko,ja świeciłbym 8h,zakup zapas browaru i ciesz się wolnymi chwilami ,póki zbiornik nie dojrzeje ,jak zbiornik ruszy z kopyta to na taki luksus nie będzie Cię stać :lol:


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry na dzień dzisiejszy wynoszą

Zasolenie 1025

Temperatura- 24

NO3- 0

PO4- 0,0

pH- 7,8

KH- 9

Ca- 360

Mg- 1000

Ale KH jest podnoszone od 5 dni i wzrosło z 5 do 9, glony wyglądają na słabsze, ale jeszcze się trzymają. Zastanawiam się czy jeszcze je podnosić tak do 10-11? Myślałem także nad podniesieniem zasolenia? Co wy na to? Acha ograniczyłem także światło, ale euphili to nie przeszkadza bo pompuje się całkiem dobrze.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.