Skocz do zawartości
maarcin

Reefmax Katowice

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... dobre pytanie, ale podobno Aquael umywa rece "ta tez pasuje" wystarczy wlozyc w dowolne miejsce

Kontaktowałeś się w tej sprawie z firmą Aquael?

Co do odpieniacza, dobra rada, zakup dolewkę.

Co do zwierzaka, może rurówka jakaś, może aiptasia, może to być wszystko, to dopiero początek niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówka :thumbsup:


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wywalać rozumiem ? :)

zostaw i dalej obserwuj baniak :)


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede updateować was jak cos nowego wykryje :) - był jeszcze jeden malutki ślimaczek prawdopodobnie Stomatella. Ale zniknal gdzies ;/ wyszedl tylko raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem wczesniej, ze problem z odpieniaczem po dolewce byl, poniewaz przestal dzialac , prZestal pienic po po dolewce. I tutaj zauwazylem ze wylewa się woda z doplywu powietrza. Czy to jest normalne ?? Co zapieprzylem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uszczelnić ten dopływ, ściągnij pokrywę kubka, ściągnij kubek, wyłącz odpieniacz i wyciągnij go trochę tak do połowy (włączona pompa będzie ciągła odpieniacz w dół). Rurka z powietrzem jest zaczepiona na takim bolcu, na który zaś przychodzi kubek z okrągłą uszczelką. Musisz ten bolec skleić z rurką, tak, żeby nie dostawała się tam woda.

Tak wygląda praca odpieniacza u mnie, na fabrycznej pompie + dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uszczelnić ten dopływ, ściągnij pokrywę kubka, ściągnij kubek, wyłącz odpieniacz i wyciągnij go trochę tak do połowy (włączona pompa będzie ciągła odpieniacz w dół). Rurka z powietrzem jest zaczepiona na takim bolcu, na który zaś przychodzi kubek z okrągłą uszczelką. Musisz ten bolec skleić z rurką, tak, żeby nie dostawała się tam woda.

Tak wygląda praca odpieniacza u mnie, na fabrycznej pompie + dolewka

za cholere nie mam pojecia jak to zrobic ;//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyłącz odpieniacz.

2. Wyciągnij cały kubek odpieniacza do którego zbiera się syf.

3. wyciągnij palcami rurkę od dołu, jest nasadzona na taki bolec który da się wyciągnąc z góry.

4. Sklej te 2 części rurkę z tym bolcem od dołu.

To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam, ale jeszcze jestem troche laikiem w tym wszystkim, ze nie wiem jak niektorych tematów szukać :) ale tak czy siak, dziękuje za pomoc i za cierpliwość. Ale chyba każdy kiedyś tu zaczynał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kolejne idiotyczne pytanie :) ale ostatnio troche przestawiałem skały w zbiorniczku, i tak sobie ciagle tam moje lapska sa wkladane i tak sie zastanawiam czy to nie zaburza jakiejs homeostazy akwarium jak moje lapy tam sa wkladane ? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki, temperatura 25.3, w nocy spada do 24,6. Dzisiaj rurówka wyszła tylko raz z norki, tak mi moja dziewczyna przekazała :) ja niestety nie zauwazylem. Ale zauwazylem ze jest również chyba Aiptasia na jednej ze skał.

Zbliżone do rurówki, też się szybko chowa ale troche wolniej i jest białe. Jak mi sie uda to zrobie foto. Jeśli to aiptasia to co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile to Aiptasia to wyjmij skałę i odkrusz zainfekowany kawałek póki czas....

Walka w późniejszym czasie to często orka na ugorze :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno zauwazylem, w zbiorniku, ze zanikly glony wapienne ze skały. To normalne ? tych czerwono-brunatnych plam na skale jest coraz mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym martwić.

Teoria o odpalaniu zbiorników opartych na dojrzałej skale i wodzie z działających zbiorników jest prosta. Niestety to jedynie teoria i niewiele ma ona wspólnego z rzeczywistością.

U mnie całe życie z którego cieszyłem się przez kilka pierwszych dni zgniło i cały cykl stabilizowania się zbiornika ruszył od podstaw.

Z tego względu tak ważne jest lanie w pierwszym okresie bakterii i wstrzymanie się z podmiankami.

Później przyjdzie czas na dawkowanie wapna i magnezu, ale do tego masz jeszcze długą drogę ;)

Ja co prawda miałem szczęście i nie miałem zielonych łąk, ale każdy musi przejść dojrzewanie choć u każdego objawia się ono inaczej.

Nawet w dojrzałym zbiorniku wystarczy poprzestawiać skały by zaburzyć stabilność systemu. Niestety ReefMax to nie ocean, więc łatwo zaburzyć delikatną równowagę tego maleńkiego ekosystemu.

Co się tyczy zaniku glonów wapiennych to nie masz się czym martwić. Za kilka miesięcy będziesz się martwił nadmiarem najróżniejszych glonów wapiennych zatykających pory skał ;)

Cierpliwości brachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz pieni, temperatura około 25 stopni , dzień 9 ty - życie które tutaj sobie było nagle zanikło :) Ślimaczek nie wychodzi. Rurówka od 2 dni nie wyszła ze swojej jamki. poszla na druga strone laguny ? Zaczynaja wylazic gloniska które obrastaja skałe takie zielone wypustki wszedzie na skale sie zaczynaja pojawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze tez pytanie które tutaj pewnie wcześniej padało. Co ile czyścicie te grzebienie z fizelina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jak czyscic ta fizeline by śmieci nie leciały do środka zbiorniczka ? Bo zauważyłem, że b. duzo poleciało paprochów z tej fizeliny przy wyciąganiu do czyszczenia tych grzebieni. Jakis patent na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.