Skocz do zawartości
cherry_ukasz

Wypłowiałe kolory, bielenie SPSów

Rekomendowane odpowiedzi

i jak tam lukasz poprawilo sie cos ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory wracają, ale w nowym baniaku - z racji wykonywanego zawodu musiałem zrezygnować z posiadania dwóch baniaków :( Powstał jeden 126 litrów - można go zobaczyć w galerii. A z 30 litrami powróce...jak będę miał w domu drugiego takiego zapaleńca jak ja :thumbsup:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No to napiszę jak sie sprawa ma. Akwarium nowe, korale stare. Oświetlenie to:

2x Coralstar

1x ATI Aquablue 15 000K

1x Arcadia 14 000K

1x ATI Blue Special

No i tak - montipora stalowa jest stalowa. Montipora zielona wraca do koloru zielonego z brązowego - powoli, małymi kroczkami, ale wraca. Montipora Confusa też z brązu wychodzi na żółty. Ale czerwona digitata i talerzówka są...różowe wchodzący w szary? Cóż może być nie tak?

NO3 - 0

Kh - 7

Ca - 420

Mg - 1180

Zasolenie - 1,023

Soli używam Reef Crystal.

Zbiornik jest 2 tygodnie po przeprowadzce. Światła jest 102W a litraż to 126 - 70x45x40

Jakieś sugestie? Czy tylko węgiel na uspokojenie :wallbash:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podać trochę aminokwasów i trochę Mg tak do 1260 podciągnij i nic więcej wróci wszystko do normy NO3 jak jest zero to montipory tracą trochę kolor więc nie ma strachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie od jutra idą aminokwasy dodatkowo. Proponujesz zalecaną dawkę producenta odrazu czy stopniowo zwiększać od 1/3 dawki?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz?producenci generalnie podają dawki przy średniej obsadzie,ale aminokwasy wywala szybko odpieniacz więc jak jest prze miarowany to możesz śmiało lać będzie więcej piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aminokwasy mam z FaunaMarin - czyli będę ich dawkować ok 0,5 ml dziennie :) - taka jest sugerowana dawka producenta na 100 litrów wody


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm taki "letko" żółtawy :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lej śmiało to jest tak rozcieńczone że nawet jak cały wlejesz to się nic nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie niedługo mi się skończy to myślę kupić KZ Aminoacid - tam jest dawkowanie 1 kropla na 100 litrów więc mi starczy na prawie 2 lata :whistle: To lepszy wybór?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie grotecha ABCM masz tam wszystkie pierwiastki śladowe i aminokwasy. Z KZ trzeba uważać żeby nie przedawkować a grotech jest bezpieczniejszy w dozowaniu i nawet jak przedawkujesz to dużego bajzlu w zbiorniku nie narobisz. A na taką obsadę jak masz teraz to ja bym raczej na razie nic nie dolewał tylko ustabilizował parametry. Masz zerowe no3 to nie dobrze, testu na PO4 nie widziałem. Przyczyn wypłowiałych kolorów może być wiele a nie tylko brak potasu czy aminokwasów albo niski poziom magnezu. Masz za świeży zbiornik żeby dozować mikro i makroelementy. A jak teraz na wrzucasz tego wszystkiego do akwarium to minie trochę czasu zanim przywrócisz równowagę. Wstrzymaj sie narazie z dozowaniem i rób systematycznie podmiany 10% i obserwuj zbiornik. Zrób testy na PO4 i sprawdź dokładnie to no3


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawa sprawa że przy spsach no3 zerowe to źle to podstawa przy spsach po4 -0 ,no3-0 jeżeli no3 powinno być to to1mas podziel się tą uwagą na reefcentral żeby goście od TOTOMów wiedzieli że źle prowadzą zbiorniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to1mas NO3 jest sprawdzone 2 testami - zmierzę jeszcze hanką w najbliższym czasie. Co do świeżości baniaka to wcale on nie taki świeży - ten baniak powstał w całości z wody z moich 100litrów - baniak chodził 17 miesiący oraz z 30 litrów(+ SUMP), który chodził 6 miesiący. Także skała, piach, woda, sprzęt - wszystko stare z wyjątkiem szkła i hydrauliki. Z wodą w małym baniaku było coś nie tak - od tego zaczął się temat. Baniak się powiększył, ale problem nie zniknął - stąd jego kontynuacja.

Na razie nic więcej kombinować nie będe prócz dodawania aminokwasów i robienia podmian

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj..oj.. event podstawy akwarystyki sie kłaniają i nie bede tu rozpisywał sie na temat poziomu no3 i po4 bo to było juz tyle razy wałkowane wiec jest opcja szukaj i tam można wszystko sie dowiedzieć. Powiem tyle aby cały cykl nitrifikacyjny działał poprawnie to te parametry sa od siebie zależne i musi być stosunek 1:16-20 po4 do no3. a dalej to już sam zgłębiaj wiedzę a nie próbuj mi tu wciskać jakiś totemów i refcentralów


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to1mas NO3 jest sprawdzone 2 testami - zmierzę jeszcze hanką w najbliższym czasie. Co do świeżości baniaka to wcale on nie taki świeży - ten baniak powstał w całości z wody z moich 100litrów - baniak chodził 17 miesiący oraz z 30 litrów(+ SUMP), który chodził 6 miesiący. Także skała, piach, woda, sprzęt - wszystko stare z wyjątkiem szkła i hydrauliki. Z wodą w małym baniaku było coś nie tak - od tego zaczął się temat. Baniak się powiększył, ale problem nie zniknął - stąd jego kontynuacja.

Na razie nic więcej kombinować nie będe prócz dodawania aminokwasów i robienia podmian

Pozdrawiam

a PO4 też jest ważne i dlaczego tego testu nie robisz ?

a kiedy robiłeś tą przekładkę ?


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawy chyba słodkowodnej kolego. PO4 zero, NO3 niewykrywalne to podstawa jeżeli nie rozumiesz po co się podbija no3 to nie wypisuj takich głupot ludziom. Jak chcesz mieć ładne kolory i zdrowe spsy to nie masz NO3 i PO4, to właśnie podstawa przy spsach. Nie zauważyłem żeby kolega jakimiś szczególnymi osiągnięciami przy hodowli trudnych spsów mógł się pochwalić więc nie będę tego komentował. Montipory i seriatopory przy 50 NO3 też żyją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za to widziałem kolegi osiągnięcia i właśnie dla tego kłaniaja sie koledze podstawy akwarystyki. Na zerowe parametry mogą sobie pozwolić akwaryści z dużym doświadczeniem bo to jest balansowanie na krawedzi, wystarczy małe potknięcie i baniak leci, więc po co komu doradzać coś takiego jak nie ma doświadczenia. Lepiej prowadzić baniak łagodnie i dochodzić po przez własne obserwacje do optymalnych warunków w akwarium. Na to jest potrzebny czas i cierpliwość a nie ładować wszystko co się da do akwarium.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie przypominam sobie aby kolega gościł u mnie w domu i baniak widział więc może podarujmy sobie ten komentarz .Łukasz od Pana ma trochę większe doświadczenie więc uwagi dla początkujących proszę sobie podarować i swoje mądrości proszę w temacie dla nowicjuszy pisać może komuś się przydadzą .

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma doświadczenie to nie pyta sie o wypłowiałe kolory to po pierwsze

a po drugie to pan event kompany w gorącej wodzie i posiadł cała wiedzę na temat akwarystyki morskiej więc przepraszam za zaśmiecanie tematu.

A po trzecie to nie musiałem gościć u pana eventa w domu żeby widzieć jego efekty prowadzenia zbiornika


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

to1mas - w akwarystyce trochę siedzę, w morszczyźnie krócej, ale też. Z SPSami zaczynam, co nie znaczy, że nie czytam i że nie przeczytałem wielu tematów na ich temat. O ilościach PO4 i NO3 w wodzie sporo tematów przewertowałem i wiem czym grożą nagłe skoki i jakie konsekwencje nosią za sobą skutki prowadzenia baniaka na fosforanach i azotanach bliskich zeru.

Nie wydaje mi się, by pytania o wypłowiałe kolory były pytaniami zarezerwowanymi jedynie dla początkujących - nawet Kubaas w swoim wątku o to pytał, a widzę, że kolega ma sporą wiedzę. Nie pytają wg mnie tylko Ci, którzy uważają, że są the best i posiadają już taką wiedzę, że wezmą na palec wody z akwarium, posmakują i wiedzą wszystkie zawartości każdego z makro- i mikroelementów oraz witamin itp....Ba - jeżeli widzą zdjęcie to też wszystkie parametry znają łącznie z temperaturą

Panowie nie obrażajmy sie na wzajem na siebie i nie strzelajmy focha. Ja forum traktuje jako miejsce, gdzie właśnie można wymienić się doświadczeniami, zapytać, dowiedzieć się. Jednak i tu zdarzają się osoby z typową Polską mentalnością wyniesioną jeszcze ze szkoły " nie będę pytać nawet jak nie wiem bo wyjdę na idiotę przed kolegami z klasy" - to jest cała prawda.

Wracając do tematu - baniak przełożyłem 2 tygodnie temu. PO4 nie mierzyłem od 2 tygodni bo najnormalniej w świecie pożyczyłem test i jeszcze go nie odzyskałem. Ostatni pomiar jaki wykonywałem balansował na granicy 0,04.

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.