Skocz do zawartości
helmofon

Akwarium powyżej 1200l

Rekomendowane odpowiedzi

Waldek,

mam plyte kuchenna z posklejanych sztabek drewna bukowego. Nic tam nie puchnie. Pewnie miales na mysli pazdzierzowke ? :thumbdown:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek,

mam plyte kuchenna z posklejanych sztabek drewna bukowego. Nic tam nie puchnie. Pewnie miales na mysli pazdzierzowke ? :thumbdown:

dokładnie Staszek, płyty wiórowe, pażdzierzowe się nie nadają a w Polsce raczej tylko takie sie spotyka w blatach kuchennych

no Staszek buk czy dąb to wogóle stal hehehe

helmofon i przy pełnym 1200l akwarium chcesz kręcić śrubami? :rambo:

ja bym się bał,nie prościej wypoziomować sam blat??

na to styropian gr 1 cm i gitara


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod akwarium mam wylaną posadzkę, stelaż jest wypoziomowany za pomocą małych blaszek o różnej grubości.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam aż tak duzego baniaka, a jedynie 960 litrów ale efekt skali podobny więc jak jest wola i ochota to i do siebie zapraszam. Ostatnio było kilku forumowych gości i oena obecna baniaka nie wypadła najgorzej.

Mam bardzo podobny baniak i rozwiązania do Ciebie, a mianowicie 200x80x60 do tego na wylewce stoi i specjalnym stelażu obudowane profesjonalnie przez stoalrza, dodatkowo korona, w środku peletki, węgiel, reaktor i t5 oświetlenie i o dziwo mam tylko 8x80w - wiem niby mało ale jakoś daje baniak radę. Także zapraszam na podlądnięcie setupu.

ps. nie planuj baniaka pod lps i miękkie bo i tak jak znam życie będziesz chciał sps - odrazu się na nie nastaw nie będziesz kilka razy wymieniał sprzętu :)

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana sprzetu to mało,jak nawsadzasz miekasow to potem skłam do wymiany zeby przejsc na sps'y.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie lubię patyków :D

Jacek PW


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem jak u was ale u mnie moje akwa stoi na zwykłym stropie centralnie na panelach żadnego wzmacniania żadnych cudów mam kolegę architekta sprawdził projekt i wydał opinie nie ma problemu jedyny plus to je stoi przy ścianach nośnych posadzka bez zmian można zobaczyć na moich fotkach


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam aż tak duzego baniaka, a jedynie 960 litrów ale efekt skali podobny więc jak jest wola i ochota to i do siebie zapraszam. Ostatnio było kilku forumowych gości i oena obecna baniaka nie wypadła najgorzej.

Mam bardzo podobny baniak i rozwiązania do Ciebie, a mianowicie 200x80x60 do tego na wylewce stoi i specjalnym stelażu obudowane profesjonalnie przez stoalrza, dodatkowo korona, w środku peletki, węgiel, reaktor i t5 oświetlenie i o dziwo mam tylko 8x80w - wiem niby mało ale jakoś daje baniak radę. Także zapraszam na podlądnięcie setupu.

ps. nie planuj baniaka pod lps i miękkie bo i tak jak znam życie będziesz chciał sps - odrazu się na nie nastaw nie będziesz kilka razy wymieniał sprzętu :)

JAcek

"Ocena nie wypadla najgorzej"... :thumbup:

Zgadzam sie z Jackiem w 100%. Kolorowe badyle uzalezniaja.

Jesli chodzi o odpieniacz to BK250/300 sa nie do zajechania. Z tego co widze to Aqua Speciale tez maja dobre opinie. To pewnie najwazniejsze urzadzenie w calym baniaku i nie ma co na nim oszczedzac.

Trzymam kciuki za dalszy rozwoj projektu. Fajnie, ze wszystko porzadnie planujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ale ja nie lubię patyków :D

jak przyjdzie czas to polubisz i Ty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to Ciebie Darku, będę musiał kiedyś porwać na browara to zrobisz wizję lokalną.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja to Ciebie Darku, będę musiał kiedyś porwać na browara to zrobisz wizję lokalną.

nie musisz mnie porywać, sam przyjdę :lol:

zresztą już niedługo będziemy sąsiadami :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.