Skocz do zawartości
MaXPaC

Klej...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakim klejem najlepiej polaczyc-skleic rury, zlaczki ,zawory i srubunki w hydraulice w akawrium morskim.

Slyszalem o jakims kleju Effast,jednak czy jest on dobry?

Niechce odrazu jakiegos krachu na sam poczatek z solniczka!

A rury beda Gamrat,ale to chyba nie ma znaczenia jakiego producenta, bo dobry klei to ... dobry klei.

A moze dobrym rozwiazaniem bedzie uzyc takiego kleju jaki jest dostepny w wiekszosci markietow budowlanych,taki do laczenia rurek i ksztaltek w wodzie cieplej czy zimnej,chyba w Castoramie go polecaja do rur Penx czy jakos tak!!!

Zalecaja najpierw odtluscic powierzchnie odtluszczaczen a dopiero pozniej skleic klejem tej samej produkcji...........

Czy aby bedzie dobry ten klei i odtluszczacz?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

effast bedzie dobry, jest lekko niebieski i pasuje do szarego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale trzeba odtluszczac powierchnie klejone przed klejeniem czy nie potrzeba,jesli tak to czym to zrobic aby bylo OK?

A gdzie moge kupic taki "Tangit"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kołchozach budowlanych odtłuszczacz jest na tej samej półeczce co i kleje do armatury plastykowej (chyba także w puszcze). Rodzaj nie ma większego znaczenia. Ja osobiście używam zwykłego dyngsu (likierek na kostkach:) Jego smród idealnie komponuje się ze smrodem kleju:):):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz, to można, raczej nie zaszkodzi, ale wydaje mi się, że wystarczy odtłuścić, te kleje są naprawdę silne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podlaczyc i czy wogole ma sens SCWD w akwarium ,gdzie w kominie sa tylko dwie dziory, w jednej splywa woda do sumpa a w drugiej jest powrot wody z dolu.Czy w takim razie ma sens zamontowac SCWD pod zbiornikiem a moze lepiej bedzie jak podlacze je przy samym wylocie wody,nad kominem?

Nie mam pojecia jak to podlaczyc i czu dobrze mysle,wiem tylko tyle ze nie chce miec zadnych pomp cyrkulacyjnych w zbiorniku,no moze jedna,a zamierzam zastosowac do SCWD AquqMedica OR3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kominie jak cos to 3 otwory.1 to spływ 2dopływ wody3 rewizja wody ojjjj może sie przydać!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede mial dwie dziory,jedna splyw wody 1 1/3 ' i powrot 3/4 ', tylko ja zamontowac SCWD,chyba przy samym wylocie wody,nad kominem,a rewizji nie robie po co,napocztku myslalem tylko o jednej dziorze-splyw a powrot poza akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.