Skocz do zawartości
dziuso27

znikajace zoa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.kupe czasu malem piekna skalke z czeronymi zoa-ciagle przyrastaly.kilka dni temu przestaly sie w pelni otwierac..teraz zauwazam jakby znikaly...skalke coraz lepiej widac a "grzybnia"jak i same zoaski sa coraz chudsze..mam jeszcze zielone i brazowe i z tymi jest ok.w czym tkwi problem?co im szkodzi?choroby zadnej nie zauwazylem.

woda:

NO3-2

PO4-0,03

Ca-430

Mg-1280

Ph-8

KH-8

pozdrawiam

Kilka dni temu:

dsc06231x.jpg

obecnie:

post-11560-0-64748900-1319807412_thumb.jpg


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzebalem...niestety ile tematow tyle problemow...wode mam ok,choroby brak(przynajmniej nie zauwazylem nic)...oswietlenie jak w stopce wiec mysle ze tez nie szkodzi...jesli o zwierzaki chiodzi to mam 2 slimaki kopiace,2 turbo i 2 pustelniki...pozatym blazny i hepatus...wiec nie sadze ze ktores z nich je podgryza..na poczytku myslalem ze wina to kh,bo testy mi sie skonczyly i nie znalem poziomu,ale kupilem nowe i okazuje sie ze jest ok...juz nawet skalke przenosilem zeby z cyrkulacja sprawdzic ale bez zmian..nic rowniez ich nie parzy...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukales slimakow nagoskrzelnych?


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukales slimakow nagoskrzelnych?

yyy...no chyba raczej nie mam..przegladam akwa ,jak i sama skalke z zoa bardzo dokladnie..ale nic takiego nie znalazlem...mam jeden egzemplarz wielkosci ok 5zl z plytka na grzbiecie w kolorze czarnym(nazwy nie znam)ale on juz jest z 8mcy u mnie i z zoa nic nie bylo.

moze jakas fotke masz tych slimakow?bede wiedzial na co zwrocic uwage..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialam takie:

http://www.coralpedia.com/index.php?module=Gallery2&g2_itemId=416

wielkosc nawet jak pchla wiec bardzo male. najwiekszego mialam jak lepek od szpilki. po zgaszeniu swiatla wlaczasz aktynike i one wtedy swieca - latwiej je zlapac.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zlokalizowałem takiego właśnie ślimaka, wcinał zoa aż się kurzyło.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pod uv bedzie taki slimor fluo?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykąp 15 min w RO, powinno pomóc...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też zanikły zoa-wszystkie 3 odmiany...parametry stałe od paru miesięcy- wszystko ładnie rośnie, grzybki się dzielą,sinularie i capnelle rosną jak na drożdżach... i nie mogę dojść o co biega ??? ślimaków wyżej wymienionych nie mam na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wykąp 15 min w RO, powinno pomóc..."

W taki sposób straciłem dwie kolonie i też nie mam bladego pojęcia co się stało. Zmiana ustawienia nic nie dała. Kąpiel w RO też.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie to samo - kąpiele, szukanie itp - nic nie pomogło - zoa znikły a reszta rosła dalej jak na drożdżach


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam na zmianę parametrów. Zoa zielone nie są wrażliwe, inne odmiany niestety są delikatne. W przypadku niekorzystnych warunków zanikają i pomimo super warunków które mierzymy czyli Kh, Ca, Mg, PO4 itd. coś się dzieje nie tak. Ważne żeby takiej skałki nie wyrzucać bo zoasy na pewno tam dalej są i w sprzyjających warunkach na pewno się pojawią. Mam takie zoa

0d0e6548af503602.jpg

Ta skałka zamknęła najpierw wszystkie polipy na pół roku, potem polipy zanikały do gołej skały. Później było super bo rozrastały się tak że zaczęły się wysypywać na piasek. Po odpaleniu pelletów zanikały, teraz znów wracają :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne ale z zielonym oczkiem, wszystkie zamknięte od 3 tyg po wylądowaniu w tubiporze musica. Czekam aż się otworzą.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.