Skocz do zawartości
rs4

NANO REEF - 2 MIESIACE DO OCENY !!

Rekomendowane odpowiedzi

TO JEST DLA LUDZI KTORZY TWIERDZA ZE AKWARYSTYKA MORSKA JEST CIEZKA SPRAWA.

1) akwarium mirabello 30l

2) troche ceramiki pompka 200l/h swiatlo 11w energooszczedna + 150w hqi :) tak dla smiechu

3) 6 kg zywej skaly z mojej rafy 700l + cala woda i piach z rafy 2 letniej

4) podmiany raz na tydz 5 l z rafy

Zadnego innego sprzetu zadnych odpieniaczy , przelewow, boxow, filtrow, paneli, biostarflotorow, chemi, testow, nic tylko dobra woda i skala w ilsci 20 %. Nigdy woda nie badana po co sie denerwowac wszystko zyje i sie rozrasta. Akwarium zrobione tzw. tanim kosztem a efekt supeeeer trzeba by zobaczyc na wlasne oczy. Zyja w nim :

1) troche miekkich cos co znalazlem w sklepach po jakies 15 zl + 2 twarde turbinaria i to cos co ze skala przyszlo :) + 2 blazny, krewetka, slimakow od cholery, duzy wieloszczet i Bog wie co jeszcze tam chodzi :) AKWARIUM POWSTALO DZIEKI ZLOZENIU SIE 3 OSOB PO 100 PLN TZW RD. A GLOWNYM POMYSLODAWCA BYL JACEK MARCINKOWSKI. Ja tylko to marzenie zbudowalem. Zobaczycie za 3 mc wkladam acropory !!

769-zdjecie.jpg

769-zdjecie1.jpg

769-zdjecie2.jpg

769-zdjecie3.jpg

769-zdjecie4.jpg

769-zdjecie5.jpg

769-zdjeice6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Jest tylko jedno ale (jeśli chodzi o prostotę pomysłu i łatwość wykonania w warunkach domowych):

Masz dostęp do wody na podmianki z innej solniczki.

Ale pozatym git.

Fajnie że podzieliłeś się tą informacją i zdjęciami.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie jakie jest najmniejsze nano reef na swiecie chce go przebic moze ktos wie ?? PILNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie se to wymysliles:D

Czy 150w to nie za duzo?? Czy 2 blazny w 30l to nie mala przesada?? troche malo cyrkulacji:( Ale suma sumarum fajne:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce szpecic jak nie ktorzy wkladajac sprzet cyrkulacja nie jest zla dodam jeszcze pompke ale szukam czegos miniaturowego ma nie byc widac zadnego kabla !! Nie za duzo palnik wypalony ok 7 mc nie robi krzywdy poza podniesieniem temp. w ciagu 2 godz o 3 st staram sie wlaczac na 1 godz ale docelowo jakies swietlowki bo 11w energo to lipa !! Hmm 250 ml a nie wiesz ile czasu zylo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz nie wiem jak wstawic fotke w wątku na forum :) , wiec uwtorzylem galerie :) , oczywiscie to nie moje akwa, zdjecie gdzies znalazlem w necie. bardzo mozliwe ,ze kiedys kiedys na reefcentral.

chyba calkiem mala ta rafka :)

i do tego ksztalt ten ksztalt :love :lampka

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=284


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sa w galeri acropora tylko stare a co si NO3 to co to jest :) napisalem nigdy zarowno w 1500l jak w 700 czy mojej 200 nie badam wody bo po co ? i nie ma czym. Jedyne co badam to orientacyjne wapno raz na 6 mc i kh tak samo zreszta widze kiedy cos jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos jest tu debilem albo ty albo ja .NIE piernicz młodym pokoleniom morszczaków że to takie proste tee 30 l to se można bazie na swieta wsadzić:):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona mysle ze nie chcesz mnie nazwac debilem to by byla juz obraza

moja 700

769-p9260095.jpg

769-p9260091.jpg

769-p6220074.jpg

Moze dla was jest to jakies wyzwanie bo dla mnie to banlnie proste a moze to szczescie albo mnie rybki lubia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs4 :

TO JEST DLA LUDZI KTORZY TWIERDZA ZE AKWARYSTYKA MORSKA JEST CIEZKA SPRAWA.

1) akwarium mirabello 30l

2) troche ceramiki pompka 200l/h swiatlo 11w energooszczedna + 150w hqi :) tak dla smiechu

3) 6 kg zywej skaly z mojej rafy 700l + cala woda i piach z rafy 2 letniej

4) podmiany raz na tydz 5 l z rafy

Zadnego innego sprzetu zadnych odpieniaczy , przelewow, boxow, filtrow, paneli, biostarflotorow, chemi, testow, nic tylko dobra woda i skala w ilsci 20 %. Nigdy woda nie badana po co sie denerwowac wszystko zyje i sie rozrasta. Akwarium zrobione tzw. tanim kosztem a efekt supeeeer trzeba by zobaczyc na wlasne oczy. Zyja w nim :

1) troche miekkich cos co znalazlem w sklepach po jakies 15 zl + 2 twarde turbinaria i to cos co ze skala przyszlo :) + 2 blazny, krewetka, slimakow od cholery, duzy wieloszczet i Bog wie co jeszcze tam chodzi :) AKWARIUM POWSTALO DZIEKI ZLOZENIU SIE 3 OSOB PO 100 PLN TZW RD. A GLOWNYM POMYSLODAWCA BYL JACEK MARCINKOWSKI. Ja tylko to marzenie zbudowalem. Zobaczycie za 3 mc wkladam acropory !!

769-zdjecie.jpg

769-zdjecie1.jpg

769-zdjecie2.jpg

769-zdjecie3.jpg

769-zdjecie4.jpg

769-zdjecie5.jpg

769-zdjeice6.jpg

dla mnie to nie bzdet te 30 l o co tu biega..!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona po co wkleiles to samo 2 raz i

cytat "dla mnie to nie bzdet te 30 l o co tu biega..!!! " nie ogarniam

ROMAN WIELKIE DZIEKI ALE TO NAPRAWDE NIC WIELKIEGO TERAZ STAWIAM JESZCZE JEDNO 1200 I 500 BEDZIE LEPSZE ALE TO SOON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

pytanie retoryczne:

a ile masz no3?:) w tym nano

ahahahhaha :) dobre hihi skad ma miec tam jakies zle parametry jak tylko ciagle lata po wode do duzego baniaka :) hihihihihihi :):):):D

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o baniak rs4 700 litrow to uwierzcie mi ze ma sie czym pochwalic . Widzialem go na zywo i musze wam powiedzie ze kopara mi opadla. Jezeli chodzi o to kto jest tym debilem to napewno nie rs4.

Uczcie sie od niego.

RS4 szacuneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs4 :

TO JEST DLA LUDZI KTORZY TWIERDZA ZE AKWARYSTYKA MORSKA JEST CIEZKA SPRAWA.

z calym szacunkiem rs4,

ale jak dla mnie to przy uzyciu 5 szybek wyodrebniles 30 litrow z 700`litrowego dobrze utrzymanego baniaka, i te wyodrebnione 30 litrow postawiles obok.

IMO, nie jest to akwa morskie 30 litrow, ale samodzielnie stojaca czesc morskiej 700`ki.

Wez to podlacz wezykiem pod te 700 litrow zeby wspolny obieg byl,

to nawet co tydzien nie bedziesz musial 5 litrow wody podmieniac.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marciniak :

kto jest tym debilem to napewno nie rs4.

Uczcie sie od niego.

Czego sie uczyc? Robienia komus wody z mozgu?

Czy wmawiania ze czarne jest biale?

700 litrow jest OK,

tu chodzi o scieme z tym 30 litrow.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj to akwarium znajduje się u mnie w pokoju, jakieś 30 kilometrów dalej.

Ostatnio wymieniałem wodę jakiś miesiąc temu i nic się nie dzieje. Z tego co wiem to rs4 daje nieraz świerzą wodę a nie ze swojego baniaka. Wszystko zyje w najlepszej kondycji. Rybki, rórówki, korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pano0ramiczny przeczytaj uwaznie co napisales to jakas bzdura

Nano stoi samodzielnie zostalo przerobione ze slodkiego mirabello + dodana ceramika i jedna pompka. Skala zostala wzieta po czesci moja po czesci z zoofokusa z filipin. Woda 50 % stara reszta ok 15 l swieza sol KENT dodajemy sera marinvit + 5 l tyg na zmiane stara moja ze swieza. Jest to samodzielny zbiornik ktory pieknie zyje i rozwija sie sam bylem w szoku ze taki korla jak turbinaria z ktora ja mialem problemy tu pieknie zyje i sie rozwija !! moze chcesz zobaczyc na zywo bo widze ze jestes z Wawy ? moze wtedy zrozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs4 :

Skala zostala wzieta po czesci moja po czesci z zoofokusa z filipin. Woda 50 % stara reszta ok 15 l swieza + 5 l tyg na zmiane stara moja ze swieza.

Uwierz mi, nie musze czytac tego co sam napisalem.

W przeciwienstwie do Ciebie.

Wczesniej napisales:

rs4 :

3) 6 kg zywej skaly z mojej rafy 700l + cala woda i piach z rafy 2 letniej

4) podmiany raz na tydz 5 l z rafy

(...)

nic tylko dobra woda i skala w ilsci 20 %.

Primo - 20% z 30 litrow to wychodzi 6 kg. Wczesniej napisales ze 6 kg z Twojej rafy, pozniej ze czesc z Twojej, czesc z zoofocus.

Secundo - najpierw piszesz ze cala woda z rafy 2-letniej, pozniej ze 50%.

Tetrio - w kwesti podmian wody najpierw napisales tylko pol prawdy?

Konsekwencja do dobra rzecz ... tez w pisaniu postow.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs4, mógłbym to zobaczyć zaje... rafa w ogóle a tak PS to bym wziął próbkę wody i zmierzył te NO3, ale to serio super, jeśli to przeskalować to w 121l mógłbym tylko malusieńki sump na urządzenia mieć a w baniaku ośmiorniczkę bez szwanku, może nawet 2-3, wtedy bym oszczędził te 300-400zł a to sporo, jest tylko jedno ale: to nie rs4 jest debilem tylko prędzej ja bo po co ja ten odpieniek robiłem w takim razie:D:D:D? a panoramiczny ty za przeproszeniem przymknij się za przeproszeniem bo na pewno nie wydzielił szybkami z 700l, które też jest zajebicho ale nie chcę się wykłucać, ale jeśli tak to będę miał ANCORĘ w 63l koledzy:D:D:D


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marciniak :

Posłuchaj to akwarium znajduje się u mnie w pokoju, jakieś 30 kilometrów dalej.

Nie twierdze ze jest inaczej.

Napisalem, ze zostalo wyjete 30 litrow z akwa 700 i umieszczone w innym szkle.

To nie jest akwa ktore startuje od zera - tak jak u wiekszosci innych.

wkladasz do innego akwa ustabilizowany /ekosystem/.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.