Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Jaki brzeczek??

Rekomendowane odpowiedzi

chce przerobic weipro 2011 na odpieniacz kostkowy na sredniej kostce aquamedic. Akwa ma miec okolo 60l. Przeplyw przez odpienek kolo 120l/h. Powiedzcie mi jakiej wydajnosci brzeczka uzyc. Czy 120l/h wystarczy??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leśli piszesz 120l/h wody to bedzie ok.

a brzęczyk np elit 803

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brzeczek okolo 210l/h tak?? troche duzo pradu zre ten alite 40w to duzo. a nie wystarczy pompka 150l/h?? przy kostce sredniej??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobil rs2?? Z tego co widzialem to w nowym akwa odpienka nie ma...

P.S. ale se postow nabiles:D


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Bardzo dobre ale mało popularne są polskie brzęczki SKALAR (w kształcie walca),tylko nie wiem czy jeszcze je produkują i gdzie je można kupić.Z tego co pamiętam są polecane do celów laboratoryjnych.

Ja kupiłem kilka lat temu na giełdzie w Łodzi.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy-zarażony, elite 803 pobiera 4 (słownie: cztery) waty, a nie 40:) No i daje około 350l/h to może być dla twoich potrzeb trochę za dużo, gdzieś widziałem przeliczniki, ale musiałbyś sam poszperać. Może więc elite 801 250l/h i tylko 2,5w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o odpienianie nie ma czegoś takiego jak "za dużo" :D powietrza, u mnie elit 803 pracuje w odp.. na rurze fi 60mm, do wiepro to bym powiedział nawet, że taka elitka to bedzie za mała . a wydajnośc z etykiety ma sie nijak do wydajności podczas pracy z namoczoną kostką drewnianą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartY, dlatego napisałem "około" przy wydajności. U mnie elite 803 ma pracowac w miniflotorze, zobaczymy jak to wyjdzie, na testach z posoloną kuchenną solą wodzie z odrobiną octu, piana wylatywała, jak szalona przy zanurzeniu jakiś 2 cm ponad poziom wewnętrznej rury.

Czytałem gdzieś stronke z poradami DIY dla odpieniaczy kostkowych. Podawali, że jesli w danej chwili w rurze jest więcej powietrza niż (ileś) procent zawartości to w cale nie znaczy, że jakość odpieniania jest lepsza niż poniżej tej wartości. Tylko ile to było procent i jak to zmierzyć? to już zostaje tajemnicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amphiprion - zamykasz szybko rurę z dołu i z góry i widzisz ile jest wody a ile powietrza ;P


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że musi być jakiś genialnie prosty sposób, dzięki...z ciekawości będę musiał sprawdzić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.