Skocz do zawartości
lukasz30001

pomoc w sprawie szafki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar brac sie juz za szafke co polecacie pod akwarium 250 l 100x50x50 stelaz metalowy czy z belki drewnianej

Czy ktos posiada taka domowa szafke z belek jakie belki zastosowac tak zebym kiedys nie obudzil sie a tu niespodzianka i 4 nogi w zupelnosci wystarcza i gruby blat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby plecy szafki były tak jak boki z płyty meblowej, po środku od przodu wzmocnienie a blat można zrobić z dwóch sklejonych lub skręconych płyt,oklejonych szerszą okleiną.Nie trzeba wtedy wydawać dodatkowo kasy na blat kuchenny a jest tak samo wytrzymały, wiem bo robilem już szafki pod większe akwaria bez ramy stalowej i jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Lukasz,

jedno i drugie jest bardzo wytrzymałym tworzywem na szafkę pod akwarium. Jak jest dobrze skręcona lub dobrze pospawana to nie będzie niespodzianek. Ktos kiedys pisał, że żywotnosć szafek drewnianych jest krótsza niż na stalowym stelażu.

Wydaje mi się, że trochę w tym przesady i jak drewno zaimpregnujesz i nie będzie poddane ciągłemu namaczaniu - wilgoć nie jest aż takim problemem- to będzie taka szafka stała dłużej niż się niektórym wydaje. Poza tym dobra wentylacja w szafkach pod akwaria z sumpem to podstawa.

Jesli chcesz lub zamierzasz zrobić ją samemu a nie potrafisz spawać do wiadomo.. tylko drewno.

Jesli chodzi o względy estetyczne... to i tak metalowy szkielet obłożysz drewnem.

Tu masz jeszcze moją szafeczkę z drewna, za nic nie zamieniłbym jej na metalowy szkielet. Drewno się łatwo obrabia i jakiekolwiek modyfikacje są do zrobienia od ręki.

http://nano-reef.pl/topic/34934-szafka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.