Skocz do zawartości
trike3

Odpieniacz w ReefMax dam radę go poprawić ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W jakie sposób mogę poprawić odpieniacz w ReefMax, wymiana na inny na tę chwile odpada, więc pytanie co mogę zrobić z tym co mam??

Pompa NewJet pomaga w stopniu wystarczającym??

Może dodatkowe zastosowanie kostki lipowej ??

Może znacie jakiś inny rozsądnym patent na poprawę pracy w/w ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbys na nj1200 srodki to juz połowa kasy na uzywany tunze 9002, ktory daje w miare komfort jakis tam.

Póki co kawałkiem plastiku spróbuj podwyższyć poziom wody miedzy 2 a 3 komorą tak, żeby poziom wody w drugiej był stabilniejszy - od niego zalezy praca oryginalnego odpieniacza... czyli obecnie gdy woda paruje Ci w 1 komorze to poziom wody spada tez w drugiej i odpieniacz praktycznie nie działa. Prosta rzecz z tym poziomem wody a moze bardziej pomoc jak pompa nj1200 ktora sama w sobie Cie nie zbawi, a ma tez swoje wady (głośniejsza, wiecej ciepla emituje od oryginału)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft dobrze prawi :) Najważniejszy jest stały, wysoki poziom wody w panelu. RM mam wprawdzie od niedawna, ale po zastosowaniu automatycznej dolewki oraz uszczelnieniu dolotów powietrza - odpieniacz pieni całkiem żwawo, a nawet można go wyregulować (wykazując się odrobiną cierpliwości). Mam zakupioną pompę NJ1200, ale póki co nie ma sensu jej wkładać skoro standardowa spełnia swoją rolę. Dodatkowo NJ ma swoja minusy, które wyliczył kolega Luft. Na Twoim miejscu zaiwestowałbym w automatyczną dolewkę. Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o instrukcję jak poprawić działanie oryginalnego odpieniacza??

jak ustabilizować poziom wody??

Jaki powinien być poziom wody w pierwszej komorze??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjąć odpieniacz i uszczelnić końcówki rurki doprowadzającej powietrze. Ja na końcówki wchodzące w rurkę nawinąłem taśmę uszczelniającą (cienki pasek aby czasami nie zdławić przepływu)- tak aby rurka weszła na wcisk, ale czytałem, że niektórzy koledzy ją wklejają. Poziom wody mam ok.2 cm pod płytką zraszającą w pierwszej komorze i jest na stałym poziomie utrzymywanym dzięki automatyczej dolewce. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Odpieniacz dalej jest nieznośny. Po pieni 5 minut później ma przerwę, mało co jest do wylania po tygodniu z akwarium :(

Jeżeli macie jakiś pomysł co jeszcze mogę w nim poprawić aby zapewnić jakiekolwiek działanie to proszę o pomoc :(

Na dzień dzisiejszy uszczelnione przewody wg opisu powyżej u codzień uzupełniam poziom wody żeby był stały.

Efekt mierny :(

Na nowy puki co kasy brak, więc muszę ten reanimować

Pozdrawiam Marcin

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

W jaki niby sposób poziom wody w pierwszej komorze ma mieć wpływ na poziom wody w odpieniaczu?

Pompa obiegowa piętrzy wodę w komorze odpieniacza do wysokości przelewu do komory nr 3 (tej najwęższej) ani cm wyżej ani cm niżej.

Jedyne co może się dziać, to spadać wydajność pompy przy niskim poziomie wody w pierwszej komorze (bo rośnie wysokość piętrzenia) i zmniejsza się ilość generowanych pęcherzyków powietrza.

I tu dochodzimy do podstawowego problemu z oryginalną pompą a mianowicie jej niewystarczającej wydajności!

Dlatego choć NewJet ma swoje wady (co ich nie ma) to ma jednakowoż tą zaletę, że jest wydajniejsza i po prostu lepiej pieni.

Dodatkowo, zawsze startuje po wyłączeniu, czego nie można powiedzieć o oryginalnej pompie.

Marcin, pamiętaj też, że odpieniacz musi mieć co odpieniać.

Nie napisałeś nic o obsadzie, może więc jest tyle piany ile powino być?


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obsada jest naprawdę malutka, boje się dokupywać zwierzaków właśnie ze względu na niepewny odpieniacz.

2x Błazenek

2x Krewetka

3x Ślimak (+ ze 4 małe co wyszły ze skały)

2X Krabik

To wszystko (była babka cytrynowa, ale no właśnie ... była)

Tam gdzie mam mniejszy ruch wody pojawiły mi się sinice co zaczyna mnie niepokoić :(

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin

Ja mam w ReefMaxie 9 (słownie dziewięć) sporych ryb. NO3=0 - Salifert, PO4=0 (Hanka).

Odpieniacz oryginalny, wymieniona tylko pompa obiegowa i VSV

Raz na tydzień wylewam 1/3 pojemnika syfku i wszystko.

Jak u Ciebie może się zebrać więcej?

Wierz mi, odpieniacz w RM to nie jest największy problem tego zestawu.

Cyjano za to, to jest prawdziwy problem, bo im czysta woda zupełnie nie przeszkadza.

Przeszkadza za to Chemiclean.

Za jego pomocą pozbyłem się dziadostwa raz a dobrze.

Pomyśl też o zwierzaku do przekopywania piasku, tylko nie o rozgwieździe piaskowej, bo to nie dla niej litraż.

Polecam np. Nassariusy.

Babka z krewetką pistoletową też zrobią Ci w baniaku niezłe roboty ziemne


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalisz się obsadą w swoim zbiorniku ??

Może coś podejrzę i u siebie dokupię :)

Zauważyłem natomiast że jak w 3 komorze zawinę owatę na te grzebienie to wydajność odpieniania spada, nawet jak jest świeżutka.

Zastanawiałem się czy nie wcisnąć do środka kostki lipowej i pompki w celu zrobienia większej piany. Czy to dobry pomysł ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pewien problem z odpieniaczem. Po prostu od kliku dni nie pieni. Wyciągłam go całego wyczyściłam, sprawdziłam wężyki i dalej nic. Jak trochę pruszam to jakaś tam piana pojawia się ale tylko na chwilę i dalej nic. Kubek jest pusty żadengo syfku itp. Nie wiem co robić bo silniczek chodzi a do tej pory niem miałam z nim żadnego problemu pozdrawiam karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślę silniczek chodzi i w pierwszej komorze woda się przelewa ale brak piany i kubeczek jest pusty:( co jakiś czas jak poruszam to piana się pokazuje ale nie jest jej dużo i po jakimś czasi zanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli woda się przelewa, to znaczy, że silnik pompy pracuje.

Ta pompa potrafi się niekiedy "zaciąć" i trzeba kilka razy włączyć/wyłączyć żeby zaskoczyła.

Co do pienienia...

1. Sprawdź poziom wody. Im wyżej tym lepiej.

2. Poruszaj odpieniaczem, ustaw go w komrze.

3. Wsuń poprawnie pudełko. Powinno się dobrze wpasować.

Powinien zacząć pienić. Przynajmniej bąbelki powinnać widzieć w "rurce".

Jak to nie pomoże to pisz, będziemy dalej próbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Też tak miałem jak kolega - opisywałem już to gdzieś na forum. Jak wyczyściłem odpieniacz to nagle przestał odpieniać ;) . Wsadziłem całe "ustrojstwo" do wiadra z rozcieńczonym octem na jakieś 3 godziny i pomogło.

Prawdopodobnie gdzieś w środku jakiś syfek się zebrał i dlatego przestał pienić a po zabiegu z octem wszystko wróciło do normy. Natomiast po wymianie pompy na NJ - odpukać - już nie mam żadnych problemów.

Pozdrawiam


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała przeróbka daje mniej więcej to samo, co przedłużenie wylotu odpieniacza - do kubka nie leje się woda.

W Rosji też już poznali jakość malowania szyb w nowych RMach...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.