Skocz do zawartości
giant19s

Aqua Medic - Antiphos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał owego środka lub zna jakieś opinie na jego temat?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnoszę temat, chętnie wysłuchałbym oponii na jego temat. Mam problem z wysokim PO4 (0,23), aktualnie używam phosguarda


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem dość długo w jednej tubie pół na pół z węglem. Przy wolnym przepływie wymieniałem co pół roku. Ale nie wiem jakie były efekty bo nie robiłem wtedy pomiarów PO4 :thumbsup:

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od listopada i jedyne co zauważyłem to ustanie wzrostu glonów, co prawda nie znikają ale również nie rosną. Sprzedawca ponoć twierdził że lepszy niż PhosGuard ale ja osobiście nie mam porównania. Testów też nie mam więc nie mam jak przetestować jego działania. Jednak przełomowych zmian czy popraw nie widzę ale to być może spowodowane jest jakością samej wody i mała ilością skały.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje tylko phosguarda i dzis jade po purigen. Z phosguardem jest roznie ze skutkami bo zalezy w jakim miejscu sie znajduje. Za szybki lub za wolny przeplyw nic nie da. Trzeba utrafic bo samo moczenie w kacie nie pomoze. Ja wstawilem do MCE300 delteca i z 0.25 spadl do zera w 3 dni (wow)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem dość długo w jednej tubie pół na pół z węglem. Przy wolnym przepływie wymieniałem co pół roku. Ale nie wiem jakie były efekty bo nie robiłem wtedy pomiarów PO4 :thumbsup:

Pozdrawiam

T

Stosujesz adsorber bez kontroli parametrow przez pol roku :question::wallbash: Jakas nowa metoda :question:

Ja tez uzywam phosguard.Dziala wysmienicie a na dodatek skonczyly sie moje problemy z okrzemkami.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam zamiennie z innymi (rowa, Jbl,antiphos, grotech - itd itp):

plusy:

- działa calkiem skutecznie (polecam drozsza wersję Fe - bezpieczniejsza);

- tani;

minsy:

- poczatkowo pyli (godzinke - dwie);

- latwo sie zbryla - trzeba raz na jakis czas "potrzasnac' zlozem;

- niektore partie widac ze swoje lezaly w sklepach - na dole opakowania praktycznie bezuzyteczny pyl

ogolnie polecam wersje antiphos Fe - tani i wydajny wcale nie gorszy niz inne (Po4 badam mala hanka co tydzien i nie widze skokow Po4 po uzyciu tego czy innych srodkow)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem po okresie dojrzewania i moim zdaniem glony wyelminował i dość szybko spadło PO4, ale niestety trzeba wymieniać co trzy miesiące. Lepszy efekt daje razem z węglem z Aqua Medica. :thumbsup:


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info! jeszcze się zastanowię jak dotrze do mnie mała hanka na PO4 bo na razie mierzę u znajomego.

U mnie phosguard jest w w komorze wewnętrznej filtra wewnętrznego aquaela (po usunięciu gąbki oczywiście)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.