Skocz do zawartości
Pavilon

Błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni, nie wiem dokładnie od ilu bo przez weekend nie było mnie w domu. Ale zauważyłem, że błazenki są jakieś bladsze (nie mają na sobie żadnej narośli) najbardziej mnie martwi samica cały czas siedzi schowana w rogu akwarium pod skałą, pokarm przyjmuje ale nie tak jak prędzej, troche skubnie i wszystko... Jakieś wskazówki jak postępować, co kupić ? Proszę o pomoc :crybaby:

Jutro dodam testy wody.

Pozdrawiam


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"blaknięcie" to najczęściej rekacja ryby na stres albo coś w akwa ją atakuje albo coś po za zbiornikiem, nagłe ruchy??


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"blaknięcie" to najczęściej rekacja ryby na stres albo coś w akwa ją atakuje albo coś po za zbiornikiem, nagłe ruchy??

Raczej jest cały czas spokojna. W akwarium nie mam ich co atakować. Jeszcze zauważyłem, że samiec pływa na przeciwko jvp...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samica na wiecznej rafie...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda a jakie masz parametry wody zasolenie, no3 po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 - ok 20

PO4 - w zeszłym tygodniu mierzone hanką 0.6

zasolenie właśnie o to się martwię bo stłukł mi się hydrometr i zrobiłem podmiankę, że sól ważyłem 35g/l tylko, że podmiankę robiłem 2 tygodnie temu... Z błaznami zaczęło się od tygodnia coś dziać. Z tego co widzę to drugi też już zchodzi, chudnie, nie chce jeść :( nie wiem co mam robić ehh...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to albo pożycz ( zaproś zaprzyjaźnionego morszczaka z okolicy z solimetrem) albo w try mig  po nowy tylko nie za tani poniżej 70zł to szajs sprzedają, a jak korale

ps jak schodzi to wlej 100ml rodi i obserwuj akwa jak rybka zareaguje to raczej masz sporo za dużo niestety bez soli metru się nie da a dwa tygodnie to kawał czasu można sobie zdrowo zapaskudzić akw też sobie takie coś fundnąłem przy użyciu taniego solimetru jak kupiłem droższy to się wyjaśniło na szczęście obyło się bez strat ale stres zwierzakom zafundowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korali nie mam bo miałem załamanie systemu stąd takie wysokie parametry... Jedyne co to clavularia i xenia.

Co to jest rodi ?

Czekam na dostawę, która będzie 11 wtedy będę miał hydrometr.


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 to święto, lepiej pożycz od kogoś salimetr i będziesz już miał pewność. A do tego od razu sobie porównasz nowy nabytek z innym sprzętem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.