Skocz do zawartości
pio7

cyjano w sumpie i odpieniaczu a w zbiorniku czysto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dzisiaj oglądałem swój baniak i peryferia i ku mojemu zdziwieniu znalazłem skupisko cyjano w odpieniaczu w komorze turboflotora 1000 blue oraz pierwszej komorze sumpa w której jest spływ i skała. Cyjano jest "tylko" na dwóch szybach - przegrodzie sumpa i tylnej. Zaczyna też zajmować skałę.

W środkowej tam gdzie jest odpieniacz mam do pełna spagetti pod lampą 6500k a w trzeciej powrót i trochę skały.

W zbiorniku nie mam śladu cyjano.

Ktoś przerobił coś podobnego?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - u mnie są np tylko w oświetlonej części pudełka przelewowego a zbiornik też czysty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dzisiaj oglądałem swój baniak i peryferia i ku mojemu zdziwieniu znalazłem skupisko cyjano w odpieniaczu w komorze turboflotora 1000 blue oraz pierwszej komorze sumpa w której jest spływ i skała. Cyjano jest "tylko" na dwóch szybach - przegrodzie sumpa i tylnej. Zaczyna też zajmować skałę.

W środkowej tam gdzie jest odpieniacz mam do pełna spagetti pod lampą 6500k a w trzeciej powrót i trochę skały.

W zbiorniku nie mam śladu cyjano.

Ktoś przerobił coś podobnego?

Witam

U mnie układ dokładnie taki sam jak u Ciebie. Nawet światło mamy identyczne w sumpie, glonów wywalam raz na dwa tygodnie ok. 5 do 8 litrów baniak na razie czysty tylko w sumpie na szybach i nawet w odpieńku pojawiają się cyjano i giną i tak w koło, nie wiem czy tak ma być bo doświadczenie w praktyce mam żadne,może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.

Pozdrawiam


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przyczyna jest za dużo spagetti, pozbędę się połowy i zobaczymy, bo rośnie jak głupie :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh i ja dzisiaj zauważyłem,sporo cyjano w sumpie na szybie,moze za dużo świece?w sobote zapomniałem wyłączyć swiatła nad refugium i się paliło ponad 2 dni nonstop,W głównym zbiorniku nic kompletnie zero...PO4 według saliferta 0, NO3 prawie 0,glony w refugium rosną...ostatnio zwiększyłem VSV,czy to może być przyczyną?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu - miałam spagetti pod lampą 6500k, zbiornik czytsty, wywaliłam spagetti, wyłączyłam światło - od tego czasu czyściutko w panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.