Skocz do zawartości
Gość dieter25

Czy to na pewno jest dino???

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiem. Sprzedaje tu jakis wysylkowy... dry.gif Napisal, ze bez NaCl to kupilem. Juz wiecej nie kupie.Mam jeszcze z 2 litry to w rok zuzyje i bedzie spokoj. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani.

Co do podmian całkowicie się z Tobą zgadzam, jest to podstawa. Mniej istotna jest ich częstotliwość oraz ich wielkość, bo to zależy od danego akwarium.

Podmiana to nie tylko dostarczanie świeżych minerałów i ew. witamin i eliminacja części wody zawierającej zwiększone zawartości NO3 i PO4 to także usuwanie skumulowanych substancji o których składzie i budowie niewiele wiemy a które powstają wskutek skomplikowanych reakcji pomiędzy czynnikami organicznymi i nieorganicznymi oraz na skutek oddziaływania różnych bakterii.

Najbardziej higienicznie jest się ich pozbyć właśnie sposobem podmiany części wody, dlatego u mnie mimo że pracuje algaescrubber to pracuje również odpieniacz oraz podmieniam regularnie wodę.

Pozdrawiam


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

algaescrubber jest w budowie.Zanim zacznie działać to trochę minie no ale cóż dla mojego akwa już nie ma ratunku.Tyle kasy wywalone w chemię i adsorbery ,żywice i d.pa. :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie zalamuj :thumbsup: :thumbsup:

dasz rade :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dam radę jak zaleję nową bańkę a tą oddam w dobre ręce :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa bańka = więcej dino :harhar:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: Mozesz zawsze przeniesc korale do kogos i zaciemniec baniak na tydzien z algea-x

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

no mogę ale najbliżej mam do @niejeden z nas.Ale trochę głupio podrzucać komuś ryby i korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ciekawe czy dino by się z nimi przeniosło do drugiego akwarium :huh: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekaw ale moim zdaniem raczej nie ,juz kiedys mialem przyniesiony koral z cyjano i zeszlo prawie od razu ,moze z dino bedzie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

co Ty niejeden z nas ma konkretne i ustabilizowane akwarium ale trochę daleko jeżdzić i jeszcze te aklimatyzacje ech za dużo kombinacji

Mam jeszcze opcję zaciemnienia 3 dni plus algeax

lub przelania 70 litrów wody do innego akwarium i przeniesienia korali i ryb do niego a akwarium główne zaciemnić na 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anatol, bierz pod pachę zwierzaki i przyjeżdzaj. Zobaczysz ile mam wolnego miejsca :) Jakby co to wal śmiało. Ryb chyba nie trzeba przenosić.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cyjano i dino są w każdym akwarium. Tylko nie w każdym akwarium znajdują odpowiednie warunki do rozwoju i dlatego ich nie widzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dzięki za oferowaną pomoc to mi się najbardziej podoba w morszczyżnie że każdy chętnie pomocną dłoń wyciąga.

Może jutro nawiedzę Pszczynę jak będę wracał z Zabrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor – to jedno zdanie jest esencją wszystkiego co zostało napisane w temacie Dino-Cyjano. I masz za to Nobla ,chciałem powiedzieć plusa.

Dieter25- Jak będziesz u „Niejeden z nas ” to oglądnij jego filtr glonowy czyli pewną broń przeciwko przypadłości jaka Cię dotknęła.

Informacje będziesz miał z pierwszej ręki, nawet powie Ci jak wygląda mój algaescrubber bo też go oglądał.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

o.k pewnie dziś oglądne.

Dziś wylatują koralie nano i zastąpie je jakimiś mocniejszymi pompami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

U mnie na filtrze glonowym zawsze rośnie gruby kożuch cyjano i różnych glonów i dzięki temu nie mam ich w innych zbiornikach między innymi z larwami. Wiele osób ma do mnie pretensje, że nie chcę się dzielić tajemnicami a to jest jedna z większych "tajemnic"...

Gdyby sama cyrkulacja powodowała zanik cyjano to napewno w filtrze glonowych cyjano by nie rosły a jest zupełnie odwrotnie. W zbiornikach w których prawie cyrkulacji nie ma cyjano nie rosną ale rosną na siatce filtra glonowego po której spływa "kurtyna wody".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Oglądałem filtr glonowy i całkiem ciekawe.Muszę kiedyś go zainstalować.

Poza tym kupiłem dziś wszelakie bakterie do akwarium będę walczył nadal z dino.Kupiłem algeax jak będę miał gorszy dzień wleję i zobaczę co się stanie na razie leży sobie w szafce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wlewanie wszystkiego co wpadnie w rękę może mieć skutek odwrotny do zamierzonego.

Czasem lepiej nic nie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wiesz nie wlewam wszystkiego co wpadnie w rękę, a bakterie się zawsze przydadzą bo po podmiankach zawsze stosowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

bakterie są jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Jak narazie dino nie widać.Tylko teraz problem zostaje jaki piasek wsypać ???żywy czy martwy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy oczywiście. Wsypuj przez rurkę co kilka dni małą porcję. Znaczy się ja bym tak zrobił :D


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Narazie dino zeszło pozostało gdzieniegdzie niewiele.Przyczyną był piasek który był słabo poruszany przy odciąganiu zapach siarkowodoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Pięknie super dino nie ma.Niestety nadeszła następna plaga piękne fioletowe cyjano.Czy kiedyś się to skończy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.