Skocz do zawartości
jjablonski

Chaetodon fasciatus

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś to cudo (Chaetodon fasciatus ) ?

http://pl.reeflex.net/tiere/470_Chaetodon_fasciatus.htm

Jakieś doświadczenia?

Podobno tnie aiptasie i LPS a SPS-y odpuszcza. Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam chetonika ale aurige http://pl.reeflex.net/tiere/477_Chaetodon_auriga.htm

zjadl cala aiptasie, zostala tylko w takich miejscach gdzie nie dostanie i nie moze jej wyskubac :) teraz je wszystko , mrozonki i suchy pokarm, nieraz skubnie euphylie i jakis polip czy zoa , ale duzej krzywdy nie wyrzadza,

podejrzewam ze jak ci sie uda :) to nic nie bedzie skubal a jak nie to moze je podgryzac lub nawet zjesc :( pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasji mam trochę bo brzydal się obija i liczę na to że nowy nabytek się pożywi :)

LPS-ów poza calaustellą właściwie nie mam tylko SPS-y no i aiptasję

A jak z quadricolorami? Nie skubie ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam quadri i go nie tyka :) ale bronia go blazny :) najbardziej lubi zolte parazoa ktore specjalnie trzymam na jednej skalce bo jak je zje to bardzo szybko odrastaja i tak w kolko :) pamietaj ze chetoniki powinno sie trzymac parami :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasji mam trochę bo brzydal się obija i liczę na to że nowy nabytek się pożywi :)

LPS-ów poza calaustellą właściwie nie mam tylko SPS-y no i aiptasję

A jak z quadricolorami? Nie skubie ich?

chatek na 100% wyskubie aiptasie.Miałem kleini,ale po wszystkim wziął się za calustree.Niestety musiałem go eksmitować.Ale w walce z aiptasią jest NUMBER ONE


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o quadricolory bo mam 2 i kiedyś miałem imperatora. Ten to dopiero był artysta, jak ugryzł polip quadri to przez dobrą godzinę zmienił sie w albionosa, zbladł tak że prawie znikły mu wzorki i wycierał pysk o skały :)

Ok, wpuszczam go, zobaczymy co sie będzie działo i jak na niego zareagują pokolce. Chelmona rostratusa wykończyły może ten da sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zalezy od osobnika to raz, a dwa to to ze jak ma urozmaicone zarcie to napewno ograniczy to skubanie, jednak jak to ryba, jesli bedzie miala zezrec caulastree to ja zje i nic nie poradzimy, jak nawet podjadla by mi polipy od spsow to i tak warto, wyglad to fajna sprawa , a i aiptasii sie nie ma, najwiekszy blad robia osoby ktore maja ryby ktore wsuwaja aiptasie i jak juz ja zjedza to sie ryby pozbywaja, jak dla mnie to blad, aiptasia i tak powroci a rybe bedzie trzeba znow kupic,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w ten sposób ją nabyłem, wyżarła u kolegi aipasję i zabrała sie za LPS-y to trafiła do mnie. Ja się przyjmnie to brzydal idzie w świat, no i może uda mi się pozbyć Ctenochaetusa truncatusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chatek na 100% wyskubie aiptasie.Miałem kleini,ale po wszystkim wziął się za calustree.Niestety musiałem go eksmitować.Ale w walce z aiptasią jest NUMBER ONE

Masz rację, 10 minut od wpuszczenia i już sprząta aiptasję, w tym tempie to skończy do rana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: to dobrze ze skubie, ale jaki jest naprawde zobaczysz jak je zje do konca...miejmy nadzieje ze bedzie ok :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie żółtek i truncatus odkryli i ustawiają "nowego". Idzie mu lepiej niz chelmonowi bo ustępuje i nie daje się skubnąć ale dalej robi swoje czyli poluje na aiptasję :)

Chelmon po tym czasie już był za waveboxem z dziurami w ogonie i udawał że go nie ma.

BTW kto chce truncatusa i brzydala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak wyglada na reeflexie a czy mozesz zapodac fotki tego swojego :) chcialbym go tak prawie "live" zobaczyc , moze sie skusze...... :whistle::welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Trifasciatus'a i Melannotus'a i stały się błogosławieństwem na moją plagę (małe ukwiałki, nikt nie wie co to jest)

Pływają sobie spokojnie i je skubią. Jeden nie rusza żadnego innego pokarmu ale na głodnego nie wygląda.

Korali nie ruszają, w początkowych dniach coś tam podgryzały ale widocznie im nie smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.