Skocz do zawartości
Swirlej2

szafka podswietlana

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, moment chwilę mnie tu nie było a tu pojawiają się foty mojego sumpa. Pragnę wszystkich zainetersowanych pionformować że sump pracuje ponad 15 miesięcy i wcale nie jestem pewien czy to jest dobry przykład jako wzorzec do nasladowania.

Froolk nie bądź takim niedowiarkiem to nie jest żaden fotomontaż.

Może zdjęcie jest pstryknięte z daleka i poprostu nic nie widać, albo masz tam bardzo mało "życia". A może usuwasz z szyb to czego moim zdaniem nie powinno się usuwać, czyli tysiące naturalnych filtratorów.

Nie chce mi się, ale jak sie zmobilizuję to pstryknę w zbliżeniu ściankę mojego sumpa z bliska. Średnio co 5mm jest na niej gąbka, rurówka lub inne ustrojstwo.

Spór o wiek Twojego sumpa jest zresztą jak przelewanie z pustego w próżne.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza dyskusja na temat czystośći sumpów nabrała takiego tempa, że pojawiało się kilka postów prawie jednocześnie. Dlatego też trzeba sie odrobinę przyłożyć do czytania, nie wszystko jest jasne od pierwszej chwili.

@świrlej, moja szafka na codzień wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. To duże czarne to płyty spienionego PCV 3mm oklejonego folią. Są dwa kawałki. Oba mogą się przesuwać po alum. prowadnicach przyklejonych do górnej i dolnej płyty szafki. Mogę je zdjąc w 1 sekundę (sprawdzałem)i wtedy szafka wygląda jak na wcześniejszym zdjęciu. 982-szafka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

haha alex przecie? to nie jest Tw?j sump :D tylko rs'a

BarTy . Alex tylko zacytowal... , a o swoim sumpie wspomnial , przeciez wiadomo ze to nie jest jego sump :)nikt nie jest slepy :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

Wczorajsza dyskusja na temat czystośći sumpów nabrała takiego tempa, że pojawiało się kilka postów prawie jednocześnie. Dlatego też trzeba sie odrobinę przyłożyć do czytania, nie wszystko jest jasne od pierwszej chwili.

@świrlej, moja szafka na codzień wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. To duże czarne to płyty spienionego PCV 3mm oklejonego folią. Są dwa kawałki. Oba mogą się przesuwać po alum. prowadnicach przyklejonych do górnej i dolnej płyty szafki. Mogę je zdjąc w 1 sekundę (sprawdzałem)i wtedy szafka wygląda jak na wcześniejszym zdjęciu. 982-szafka.jpg

hehe , spoko rs , mnie sie Twoja szafka podoba .. wogole fajny temat powstal :) pokolei pokazujcie swoje "bebechy" w szafkach , uwielbiam oglondac :D:)

Jak skoncze juz wszystko w szafce robic , to wam pokaze moje "bebechy " :D(kilka kabelkow sie tam napewno znajdzie , nic po zatym , cala reszta w skrzydlach obudowy :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
froolk :

...

Może zdjęcie jest pstryknięte z daleka i poprostu nic nie widać, albo masz tam bardzo mało "życia". A może usuwasz z szyb to czego moim zdaniem nie powinno się usuwać, czyli tysiące naturalnych filtratorów.

Nie chce mi się, ale jak sie zmobilizuję to pstryknę w zbliżeniu ściankę mojego sumpa z bliska. Średnio co 5mm jest na niej gąbka, rurówka lub inne ustrojstwo.

Spór o wiek Twojego sumpa jest zresztą jak przelewanie z pustego w próżne.

Pozdrawiam

Adam

zdjęcie pstryknięte z ok. 1m. W sumpie zdażyło mi się wycierać magnesem tylko przednią szybę, ale nie robie tego regularnie (może zrobiłem to 3-5 razy w całej mojej karierze). Jeżeli chodzi o filtratory to bądź spokojny zamieszuję również mój sump. Poza tym nie widze w tym nic złego że chcę utrzymać zarówno akwarium jak i sump w czystości, mało tego nie chodzi mi tylko o wrażenia estetyczne. Pomyśl o tym całym detrytusie, który tam się chetnie zbiera.

Jeżeli chodzi o spory, to nie ja się spieram tylko ktoś użył mojego sumpa jako narzędzia sporu.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jako przykladu czystego sumpa ktory mozna sobie podswietlic i jako drzwiczki zrobic przyciemniane szyby ?:/ (chyba raczej tak napisalem Alex :) )

A glownie chodzilo o to , ze "rs" napisal ze w sumpie zbiera sie kupe syfu i nie widzi jakos tego podswietlania i przyciemnianych drzwiczek z szyby , to mu pokazalem przykald c´zystego sumpa z cala szafka w ktorej jest poukladane jak w "aptece" gdzei nie ma ogolnego "syfu" :D tylko ze sumpa nalezy od czasu do czasu czyscic i dbac o wszystko co dotyczy akwarium morskiego , a nie tak jak w niektorych szafkach ze az sol wychodzi na podloze szafki , nachlapane , " ponasyrane "itd.... wiadomo jak to po pewnym czasie wyglonda :/

Caly widz na tym polega zeby utrzymac w jak najcystrzym stopniu to co w szafce , i chetnie to sie powinno pokazywac a nie chowac :D jak to tak , w baniaku porzadek a w szafce sracz ? nie ma tak , przynajmniej nie u mnie :] jak widze u Ciebie Alex tez nie , co swiadczy rowniez tez i o akwaryscie .

I jeszcez raz sobie wlasnie pozwole na pokazanie Twojej czystej szafeczki :D niech wszystkie tak wyglondaja jak Twoja .. floork`a czy " inne "... bo poprostu az milo jest popatrzec .

alex.jpg

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wracajac do tych drzwiczek z szyby przyciemnianej i podswietlenia szafki to Wy nie wiecie jeszcez jak ja chce to zrobic ... musicie poczekac troche to pokaze .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Normalnie szok jak wszystcy sie zainteresowali co kto ma w szafce za bebechy jak to nazwal Zbyszek no i fajnie jest :):D:D przynajmniej jest spokojnie i bez wulgaryzmow:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@f@l zauwaz ze jak mi ktos nie pluje prosto w twarz to ja nikogo specjalnie nie wyzywam , ale jak mi ktos besposrednio od g....itd to wybacz :/

A mogl byc dobrym kolezka ..:]

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak:)ale czasami lepiej milczec i nic nie pisac to moje zdanie:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek wiesz co tak sobie siedze i patrze do szafeczki i zastanawiam jak by te oswietlenie wygladalo umnie hmmm


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie musze to sobie przemyslec jak cos to dam znac :):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodz niepowiem ze cena tego jest kuszaca jak dobrze pamietam to 25zl tak?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.