Skocz do zawartości
lukas.piotr

dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego nie chcesz zastosować prostej zwykłej pompy do wody tylko jakieś takie cudo??


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie taka pompka tez może być, tylko myślałem że moje cudo będzie lało wolniej tą wodę .

@darek100 bardzo głośno pracuje ta pompka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wynalazku o zupełnie innym przeznaczeniu (nie będzie nic oddawać do wody? nie zardzewieje? nie zacina się podając wodę?) można kupić w tej samej cenie pompkę do wody pitnej. Jeden czujnik poziomu to jazda po bandzie, kiepski sposób na szukanie oszczędności. Do całości trzeba jeszcze zrobić układ opóźniający, niwelujący załączanie pompki przy falowaniu wody. A dodatkowo mamy puszczenie zasilania przez czujnik znajdujący się w słonej wodzie.

Moim zdaniem pomysł zdecydowanie nie wart kombinowania, lepiej kupić dolewkę Aqua-trendu albo dr. Witta.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie sam automatyczną dolewkę

jako czujnik poziomu użyłem ultradźwiękowego czujnika odległości http://allegro.pl/ultradzwiekowy-czujnik-odleglosci-arduino-sklep-kr-i1925943889.html

podpiąłem go do mikrokontrolera i od kilku miesięcy sprawdza się dobrze

całość kosztowała mnie ok 100 zł

w tym jest sterownik lamp, pomp i temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego mikrokontrolera ? Wiecej danych daj jakies fotki...


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie używam gotowego zestawu z AND-TECH-u na ATMEGA 32, lecz do tego możesz innego użyć, układ jest prosty używa 2 pinów jeden do nadania echa a drugi do powrotu, w zależności od czasu w jakim masz powrót to wychodzi ci wynik odległości z górnej krawędzi.

post-12887-0-02828400-1324027144_thumb.jpg

post-12887-0-46215100-1324027150_thumb.jpg

post-12887-0-58819700-1324027168_thumb.jpg

post-12887-0-80095200-1324027188_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako pompę dozującą kupiłem na allegro kilka takich wynalazków, pompuje do 2ml na cykl, jest na 220V i ma mechanizm cyklu tzn, przełącznik 2 pozycyjny, więc też tym steruje z tej płytki.

aha sam czujnik odległości zalałem w sylikonie akwarystycznym by wilgoć go nie uszkodziła, w sumie zabezpieczyłem w nim całą elektronikę.

pozdrawiam

post-12887-0-01961700-1324027621_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z programowaniem plytki ?? jak masz zaprogramowane swiatlo i pompy ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z programowaniem plytki ?? jak masz zaprogramowane swiatlo i pompy ?

Wszystko będzie teraz zmieniane, chce zrobić to na oddzielnych uC

jeżeli chodzi o samo programowanie to znam bascom-a i C więc nie mam z tym problemu

światło teraz zmieniłem, miałem od 6:00 do 22:00 teraz zapala się o 8:00 do 20:00

pompa jest jedna, a dokładniej już jej nie ma, teraz zamiast pompy mam elektrozawór z pralki automatycznej podpiętej bezpośrednio pod zasilanie osmozy pompy wykorzystam do ballinga, mam ich 6, 4 do ballinga a 2 zapas wrazie W

pompa była zaprogramowana, jeżeli spadnie poziom w sumpie to uzupełnia, dodatkowo zliczał impulsy z pompki wiec wiem ile litrów się wlało, do płytki mam soft napisany w delphi, z płytką łącze się po UART, z niego steruje czasami, widzę temperature i czas lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.