Skocz do zawartości
lasius

Kupię/wymienię za mrówki Wodę RO :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Jestem z Poznania.

Mam mikro rafkę 15 litrów, mój filtr RO i poprzednie akwarium 25l musiałem sprzedać ze względu na przeprowadzkę itp.

Potrzebowałbym z 40 litrów RO- co mi wystarczy na bardzo,bardzo długo. Mam 2 butle po 20litrów. sklepowa RO to ok. 50gr..

Jeśli ktoś byłby w stanie zaoferować powiedzmy 20gr za litr... lub w zamian za małą kolonię mrówek...:D- byłbym wdzięczny bardzo ,bardzo.

Filtra RO na razie ni kupię bo zaczynam staż i pierwsza wypłata w połowie listopada. w tej chwili same długi...

http://www.owady.republika.pl

Pozdrawiam :))

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW to w Poznaniu coś dają za darmo? :D Tyle lat tam studiowałem i nie widziałem takiej hojności hehe

No offense chłopaki - taki skąpo/poznański żarcik - nie mogłem się powstrzymać jak mi się studia w Pyrowie przypomniały hehe :D

Nie obraziliście się,co? Fajnie :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeee, ale wiesz Poznaniak pamiętliwy jest.

Wyobraź sobie, że ja jako Poznaniak nawet dogadałem się z Krakowiakiem (Artur T) co raczej potocznie uchodzi za niemożliwe.

Wiesz, tam na Pomorzu was morszczaków jest od cholery, w Krakowie i na Sląsku, a tu w Poznaniu to ze świeczką szukać, więc muszę tu ludzi troche zachęcić :D


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam od cholery morszaczaków - w Świnoujściu może ze 4 baniaki stoją (z czego 2 moje hehe).

No Krakusy też dobre - słyszałem jak Rokita (on lajkonik czyli z krakowa) przed wyborami mówił w radio że jak wygrają wybory to razem z poznaniakami pokażą w polsce jak się oszczędza i dopina budżet :D

Cholera jestem za PO ale powiem ci że jak to usłyszałem to się zaczęłem bać hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lasius :

Jeśli ktoś byłby w stanie zaoferować powiedzmy 20gr za litr... lub w zamian za małą kolonię mrówek...:)-

http://www.owady.republika.pl

Pozdrawiam :D)

Krzysiek

ale jaja, z tymi mrowkami to myslalem ,ze jakis zart...

:)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lasius: pozwól że zapytam czy akwarystyka morska Ci nie zaburzyła postrzegania świata ?

że zacytuję:"W śród roślin znajduje się kilka gatunków eszewerii,pachypodium,gymnocalycium,mamilaria,furkaria,aloes,cebulica oraz [white]żywe kamienie[/white] i kilka innych roślin."

Swoją drogą myślałem że tylko ja z morszczaków lubię owady (w moim przypadku motyle).


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D robaczki to hmm zawsze lubiłem :) a morskie to mnie bardzo kręci aż za bardzo nawet śnią się po nocach różne pomysły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym o mrówkach chętnie się czegoś dowiedział, ale mi ta stronka nie chodzi:( szkoda...

Też studiowałem w Poznaniu....hehehe...wiecie kto wymyślił drut? dwaj Poznaniacy wyrywający sobie złotówkę z rąk:) Bez obrazy, ale nie potrafię zapomnieć 5 lat w Pyrlandii:) A tak na serio, to bardzo mi się to miasto podoba:) serio, serio:):D:):)

Tam zaraziłem się morszczyzną... od pewnego taksówkarza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jaka jest geneza poznaniaków?

Wyrzucili ich ze Szkocji za skompstwo. hehe :) - mam tego jeszcze trochę w zanadrzu o poznaniakach (takie docinki na imprezach to chyba ulubiona zabawa studentów z poza Poznania)

Ale nie obrażacie się, TEJ? :)

W sumie też mi się podobało tam studiowanie. Dobre uczelnie, duże możliwości imprezowania, zarobku itp. - ale mieszkać tam bym nie chciał. Męcze się gdy nie mam morza obok.

Mimo wszystko mam sentyment do Poznania.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk, heh :) ja także wolałem wrócić (na Warmię), mieszkać w Pozku nie chciałem, ale zawsze z chęcią tam wracam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozznań jest ok. to chyba 2 zagłębie morszczyzny w poolsce mamy aqua medic, morski świat(sklep w sważędzy cenowo podobny ale jak w agua medicu nic nie maja to toam coś zawsze jest:)sklep sam importuje ryby i korale)niedaleko poznania mamy aqua nurt.a poznaniacy są skompi i tyle:)moja rodzina dziwiła się jak ja moge mieć takie drogie hobby.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

.a poznaniacy są skompi i tyle:)moja rodzina dziwiła się jak ja moge mieć takie drogie hobby.

Hehe mnie tego nie musisz mówić: mój ojciec jest z Poznania, ale spoko - przez lata pobytu nad morzem się resocjalizował trochę :D

No a to że się dziwią że drogie hobby - no wiesz czasem sam omdlewam jak sobie podlicze ile na to kasy idzie (może to te poznańskie geny walczą z nadmorskimi w chwilach ich słabości hehe)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wyscie się tak uczepili tego skąpstwa Poznaniaków?! Tutaj ludzie zachowują się jak wszędzie. Są i tacy i tacy, a jeżeli idzie o nasze hobby to trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że do najtańszych nie należy.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no alex - nie przesadzaj, te przypowiastki się z nikąd nie wzieły :)

Wiadomo że są tacy i tacy - jak wszędzie, tyle że tak się składa że w Poznaniu więcej jest tych skąpych :D

Hehe - nie nie dobra schodze już z tematu :) bo jeszcze tu się poobrażamy czy coś :)

Ide na kompromis - oświadczam iż w poznaniu nie ma ludzi skąpych a jedynie "oszczędni" :)

oczywiście nie wszyscy - znam też takich całkiem rozrzutnych


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.