Skocz do zawartości
azbest

200L + sump - Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak to często bywa, pomysł na złożenie tego akwarium urodził się pod wpływem impulsu :)

Szafka i akwarium jest z odzysku od znajomej kolegi :) i przez jakiś czas było tam bajorko z gupikami, no ale wizualnie nie zachwycało i utrzymanie go szczególnie pasjonujące nie było. Z racji że ja i wspomniany już kolega z pracy posiadamy solniczki, a dodatkowy baniak na ewentualne szczepki i korale, które byśmy chcieli mieć a nie mamy już na nie miejsca, byłby fajną sprawą. To też padła szybka decyzja o likwidacji bajora i przerobienie go na morskie.

Jako że jakąś tam wiedzę i doświadczenie już mamy, niewielkie ale zawsze jakieś :) a i trochę sprzętu po domach bezczynnie leżało, a konkretnie wszystkie pompy, akwarium pod sump, sól itp. to i koszta przeróbki stały się do udźwignięcia :)

No ale dość już tego przydługiego wstępu, oto co udało się nam skompletować:

Akwarium – 100x40x50 (200l)

Sump – nie pamiętam wymiarów, ale ok. 40 l wody tam wchodzi po wklejeniu przegród

Oświetlenie – AM Ocean Light 150W HQI, 2X24W T5

Odpieniacz – zrobił kolega Sebastek, którego pozdrawiam z tego miejsca :)

Obiegówka – AquaBee UP2000

Cyrkulacja: Marea 3200, Wave Maker 15000 l/h

Filtr przepływowy: Aquareef Nano 81 a w nim Chemi Pure

Jak na razie skały jest 10 kg i 9 kg piasku (nie ma na zdjęciu bo dziś był wsypany)

I to chyba tyle ze sprzętu, dolewkę na wodę i ballinga dorobi się w niedalekiej przyszłości.

Może się wydać dziwne że są dwa kominy, ale jak wspominałem akwa z odzysku i już było przewiercone w dwóch kątach, dlatego rewizja osobno, spływ osobno, a powrót poza akwarium.

PS. Jakby ktoś miał kawałek takiej kratki pod szczepki na zbyciu to chętnie dobije targu. bo brakło mi pod jedną półkę :)

Jeszcze nie ma czego oglądać, na surowo wygląda tak:

gallery_10827_1528_105493.jpg

gallery_10827_1528_29013.jpg

Pozdrawiam

Andrzej


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum z tego co widzę mieszkasz niedaleko,jestem z Niepołomic.Kiedyś musimy sie spotkać bo akwarystyka morska zaczęła mnie interesować,teraz jestem zapalonym roślinniakiem :D

Czekamy na aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no. To się nazywa recycling.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.