Skocz do zawartości
LUK4344

Stosowanie Ultra Trace B.....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka tal temu stosowałem razem z Ballingiem preparaty Ultra Trace B HEAVY METAL-COMPLEX, Ultra Trace B STRONTIUM BARIUM-COMPLEX i Ultra Trace B IODINE FLUORIC-COMPLEX.

Byłem Bardzo zadowolony z tych preparatów, tak z działania jak i z łatwości dozowania, wracając do akwarium sps postanowiłem zakupić te preparaty i okazuje się że opisy są zupełnie inne, te które stosowałem kiedyś miały jasno jnapisane ile ml wlać do roztwor Ballinga Ca ile Do roztworu Kh a ile do soli bez soli, natomiast na tych któe dostałe są podane ilości dla prochów do ballinga fiemy Fauna Marin a to zupełnie nie ma odniesienia do tego co my uprawiamy przy metodzie Ballinga.

Moje pytanie:

Czy ktoś storuje te preparati, jeśłi tak to jak je używa a może ktoś pamięta te proporcje któe były na starych opakowaniach tech produktów.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale która bueleczka do którego ballinga?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

1A- CaCl2 x 2H2O

1B- MgCl2 x 6H2O

Fauna Marin - Ultra TraceB Heavy metal complex

Fauna Marin - Ultra TraceB Strontium-Barium complex

=====================================

2- NaHCO3

Fauna Marin - Ultra TraceB Iodine-Fluorine complex

a teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10ml Strontium-Barium i 10ml Heavy metal na 2l roztworu podbijającego wapń,

10ml Iodine-Fluorine na 2l roztworu na KH

Dawki podane przez producenta można dolewać przy niskim zapotrzebowaniu na Balinga , jeśli dawki Ballinga są większe, lepiej zmniejszyć dawki preparatu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, dziękuję


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy producent zmienił receptury Ultra Trace B? Czy można ten specyfik stosować tak jak pisali wyżek Ant i Kmirko do standardowego Ballinga ?

Na ich stronie internetowej np tej: http://www.faunamarin.de/balling/trace-b-balling-spurenelemente/ultra-trace-b-health-elements-halogen-komplex-250ml/a-175/ oraz na opakowaniu, które niedawno zakupiłem podane są zupełnie inne dawki lane do innych roztworów. Z tego co się doczytałem podane dawki dotyczą Ballinga w wersji Light.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puk puk... a moze jednak ktos wie?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję tak jak napisał @kmirko.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodek a jaka masz na butelkach podana instrukcje?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest do Ballinga Fauna Marin, 25 ml na 5 litrów, Roztwór 1 i 2 do Ca, r-r 3 do kH.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na każdej butelce jest napisane:

1 Karnister: (2 kg Calciumchlorid-Dihydrytat +50ml heavy metal komplex +50 ml strontium/barium complex)

2 Karnister: (2,5kg Magnesiumchlorid-Hexahydrat + 50 ml jodine-fluor complex)

3 Karnister: (500g Natriumhydrogencarbonat nothing else is added to this carnister)

w/w dawki przy sporządzaniu roztworów 5l.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie wtraca, bo tez stosoalem te preparaty, ale u mnie po dodaniu tych dwoch preparatow do ca woda robila sie brazowa i wytracal sie jakis osad.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam.

A jak to się ma do nierównego lania Ca, kH i soli bez soli?

Czy można Ultra Trace rozrobić w osobnych butelkach np. w RO? W jakich proporcjach, 5ml na 1l RO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra Trace jest do mieszania z preparatami Ballinga a nie z wodą osmotyczną. Możesz sobie rozcieńczyć ale i tak podajesz z ballingiem. Do podawania niezależnego są inne preparaty. Proporcje które podałem w poście 13 dotyczą Ballinga Light. Dalej nie wiem jak to się ma ze stosowaniem w tradycyjnej metodzie.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj przygotowywałem (standardowo 1,5l RO, do tego prochy, potem dolewka wody do objętości 2l i na końcu TraceB )

1.

NaHCO3 - 168g dopełnione do 2l wodą RO,

+ 10 ml Jod/Fluor Complex

2.

CaCl2 x 6H2O - 144g dopełnione do 2l wodą RO,

+ 10 ml Heavy Metal Complex

+ 10 ml Strontium/Barium Complex

3.

50g soli bez soli dopełnione do 2l wodą RO,

oraz osobny roztwór na magnez (wcześniej mieszałem Mg z Ca)

6xMgCl2 x 6H2O - 350g dopełnione do 2l wodą RO,

i mam nadzieje że jest dobrze :)

_

Nie jeden z nas - nie pomyliłeś roztworu do którego dodałeś Jod i Fluor ? Z tego co napisałeś w poście #13 - to dodałeś do Magnezu, a powinieneś chyba do NaHCO3

Edytowane przez spirou (wyświetl historię edycji)

17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na każdej butelce jest napisane:

1 Karnister: (2 kg Calciumchlorid-Dihydrytat +50ml heavy metal komplex +50 ml strontium/barium complex)

2 Karnister: (2,5kg Magnesiumchlorid-Hexahydrat + 50 ml jodine-fluor complex)

3 Karnister: (500g Natriumhydrogencarbonat nothing else is added to this carnister)

w/w dawki przy sporządzaniu roztworów 5l.

Na stronie faunamarin.de jest zupełnie inny przepis na rozrobienie roztworów do Ballinga Light.

1st canister:

Dissolve 2.0 kg of Fauna Marin calcium chloride dihydrate mixture into 4 litres of osmosis water and then fill the canister with osmosis water. Then add 25 ml Trace B heavy metal complex and 25 ml Trace B strontium/barium complex to the canister.

2nd canister: Dissolve 2.0 kg Fauna Marin magnesium chloride hexahydrate mixture into 4 litres of osmosis water and then fill the canister with osmosis water. The new method does not require magnesium sulphate as it becomes too strongly concentrated and causes ion displacement in the aquarium water. Nothing else is added to this canister!

3rd canister: Dissolve 500 g of sodium bicarbonate mixture into 4 litres of osmosis water and then fill the canister with osmosis water. Then add 25 ml Trace B iodine/flour complex to the canister.

Oczywiście kanistry 5 litrowe

Edytowane przez ragoo (wyświetl historię edycji)

3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

oraz osobny roztwór na magnez (wcześniej mieszałem Mg z Ca)

6xMgCl2 x 6H2O - 350g dopełnione do 2l wodą RO,

i mam nadzieje że jest dobrze :)

dobrze by bylo, gdybys dodal do tego roztworu jeszcze 48g MgSO4 x 7H2O

sam chlorek dziala niestabilnie, potrzebny jest siarczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden z nas - nie pomyliłeś roztworu do którego dodałeś Jod i Fluor ? Z tego co napisałeś w poście #13 - to dodałeś do Magnezu, a powinieneś chyba do NaHCO3

Właśnie o to chodzi, że jakbym się pomylił to nie byłoby problemu...

RAGO - zauważyłem to

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dowodu fotka z butelki - na wszystkich jest taka sama instrukcja

gallery_9476_1493_379522.jpg


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne naklejki!? Może to nowa wersja?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie ten sam produkt co Spirou. Chyba trzeba pisac do producenta. Zna ktos niemiecki ? :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.