Skocz do zawartości
siatkarz5

OCENA SKLEPÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że co raz częściej pojawiają się wpisy oceniające jakości usług świadczonych przez sklepy wysyłkowe. Martwi mnie fakt, że wśród nich pojawia się zbyt dużo tych negatywnych, a zatem –czy usługi są zile świadczone??

Wychodzę, zatem z propozycja dzielenia się własnymi doświadczeniami, ale nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy niezadowoleni. Istotne jest podkreślenie i wyeksponowanie tych sklepów świadczą dla nas bardzo dobre usługi, pozwoli to zatem na rozpoznanie ryku, a nowicjuszy uchroni przed wpadką

Ja sam po przeczytaniu opinii Waldka na temat jego ostatniego zakupu postanowiłem zaufać jakości usług świadczonych przez reefshop Zamówiłem zwierzęta i oczekuje z niecierpliwością jutrzejszego odbioru towaru. Jeśli będę zadowolony będziecie o tym wszyscy wiedzieli.

Liczę na podobne opinie innych robiących zakupy wysyłkowe

Ze swej strony chciałbym wszystkich ostrzec przed sklepem w Krakowie na ul Kalwaryjskiej.

Polecam natomiast Diadena

Z wysyłkowych Korale .pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to Diadena? Bo polecam sklep na ul Szlak.

A wysyłkowo polecam Reefshop, Szybka wysyłka dobry kontakt, a z jednej skałki ciągle coś nowego wyrasta :D

Gratis na skałkach dwa a może trzy malutkie niezidentyfikowane twardzielki, jakieś zielonawe cóś- krewetka modliszkowa(?)Jakiś szybki biczyk chyba czułek (? )stawonoga, śliczna żólta gąbeczka, która [Tfu tfu odpukać] urosła sporo przez tydzień.Doda, że dostałam upust chociaż nie poprosiła o to przy samym zamówieniu tylko potem.

A dlaczego ostrzegasz przed sklepem na kalwaryjskiej? Przecież w realu raczej widzisz co bierzesz?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diadema to tem czynny od 16?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Korale.pl - u Piotrka kupuję co chwila, zawszę mogę liczyć na porady czy wyszukanie mi potrzebnego zwierza do akwa ;]

Naprawdę super firma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nigdy tam nie by?em, znalaz?em ich stron? na www.aquamedic.pl jako dealera tej firmy. Ulica ?agiewnicka zaczyn? za MC Donald's przy matecznym, trzeba jad?c wadowick? skr?ci? za za BP i MD w?a?nie w prawo i potem szuka? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie byłam w Diademie i pocałowałam klamkę-podobno są jakieś złączki śrubunki itp,ale nie wiem czy maja coś żywego i co?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także polecam korale.pl sprawnie można wszystko załatwić, i być w stałym kontakcie ze sklepem


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będę nudny ale też muszę gorąco polecić korale.pl.

Obsługa fachowa a na dodatek bardzo miła. W razie wątpliwości można liczyć na bardzo szczerą i fachową poradę.

Gorąco polecam wszystkim!


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie unikajcie Siren!!!

To sklep dramat servis jeszcze gorszy, od 7 miesięcy nie zrealizowali umowy mimo zapłaty!

Kostecki (właściciel) kłamie bez zająknienia!


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Diademy. Prowadzi ten sklep Artur, sklep jest otwarty od 16 00 do 18 00

Ale może się zdążyć, że w tych godzinach jest zamknięty.

W wtajemniczeni wiedza ze zawsze przed wizyta w sklepie trzeba wcześniej przedzwonić i upewnić się, że będzie otwarty. Ceny niestety nas nie zachwycą, ale zwierzaki przywożone z Niemiec w bardzo dobrej kondycji od pewnego dostawcy (dostawa raz w miesiącu) jeszcze nie słyszałem żeby ktoś narzekał

(można się targować). Zajrzyjcie do nie go w momencie dostawy naprawdę jest, na co popatrzeć. Ze sklepu na Szlaku miałem okazje korzystać kila razy i byłem zadowolony jedyny minus to ceny i dostawa raz w roku , mały wybór

Co do sklepu na Kalwaryjskiej już się wypowiedziałem to jest moje zdanie, ale jeżeli pojawi się jeszcze kilka podobnych opinii to na pewno uświadomi wszystkim morszczukom z Krakowa, aby omijali go z daleka najwyższa pora nie dawać się oszukiwać ja na pewno już tam nic nie kupię. I to już wszystkie sklepy w Krakowie ale mamy rynek 

Korale pl pełny profesjonalizm 100 % satysfakcji jedyny minusy, że jest w Warszawie i nie prowadzi ryb, może właściciel coś z tym zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Sirenu rowniez nie polecam. nie realizuja zamowien, a jak sie do nich dzwoni to zawsze przesylka jest prawie wyslana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze korale.pl i sklep internetowy ?? jak ktoś jest z Warszawy to do Piotra można pojechać (przynajmniej mi proponował) byłem oglądałem, pogadałem, Piotr mi doradził i jako że mieszkam w Wawie to korale.pl traktuję bardziej jak zwykły sklep a nie jak internetowy

to co mam w akwa to albo mam od ludzi stąd albo od Piotra z korale.pl

ryby też mozna u niego kupić tylko trzeba wczesniej zadzwonić, "zlecić" import czy wyszukanie rybki i rybka się znajdzie (w cenie lepszej niż w zwykłych sklepach - myślę że ceny porównywalne z Przemkiem jak nie niższe a dla mnie na miejscu więc odchodzi transport)

kupiłem u niego skałę - przyszedł jeden twardy, jeden miękki, małż zwykły i trochę innego życia - skała bardzo spoko i taniej niż w reef-shopie wyszła :)

aaa i raz jak chciałem wydać kaski na jakiś sprzęt, dzwonię do Piotra mówię coś bym kupił a on na to, po co ?? narazie masz wszystko i trzeba czekać. trochę się zdziwiłem, ale pewnie miał rację i kasy wyciągnąc odemnie nie chciał więc uważam że naprawdę warto go polecać i podobno teraz ma filtry RO tańsze niż www.czystawoda.pl do tego DI i takie tam


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak u Piotra jest milo robic zakupy :)

Ja tez sie nei zrazilem, i zawsze mozna zadzwonic i pomarudzic troche

A w pazdzierniku jade go odwiedzic, no i przy okazji cos fajnego przywiezc

moge rowniez pochwalic http://plexidas.com/

przesylka na drugi dzien po zaplacie


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę u niego w przyszłym tygodniu i po takim słodzeniu zamówionego bicolora chyba gratis dostanę :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w siren.pl u Kosteckiego,zwierzaki dostałem szybko ,na pompy czekałem trochę dłużej,nie mam zastrzeżeń.czekam na realizację z reef-shopu,na razie mogę pochwalić za kontakt,miły i rzeczowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZEMO - Ty chyba jestes w czepku urodzony...

Zgadzam się z tym co pisali inni o Siren. Tandeta.

Ceny mają z kosmosu, na stronie i tak zero info - nawet po najmniejszą pierdołę trzeba dzwonić - po prostu Maciek K. nie wie czy dzisiaj ma marżę 1700% czy 2900% (zależnie od humoru). Siren jest dobry jak ktos ma kupę kasy i kupę czasu. Z resztą Maciek ma gdzies kogoś, kto zamówi 10kg skały. Jego interesuje zamówienie na kompletne morskie 40.000 litrów w hotelu w Warszawie. Mam Siren pod nosem i co? Dzis odebrałem przesyłkę z Amekon (super) a za tydzień/dwa jadę na zakupy do Um-Uma... O czymś to swiadczy ;-)

Pozdrawiam

Kraszan.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko mogę się cieszyć, że w pierwszej kolejnoiści trafiłem na KORALE :)może dlatego, że jako pierwszi odpowierdzieli mi rzeczowo na nurtujące pytania początkującego :)

Czekam na taki sklep- chociaż jeden- w Szczecinie


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w większości sklepów i nie mam właściwie żadnych złych doświadczeń:

- aqva-light - gorąco polecam, bardzo pomocny i rzeczowy facet

- korale.pl - dobrze zapakowane, zwierzątka i korale zdrowe i ładne, kubek gratis i rabacik :)

- um-um.pl / reefshop.pl - zwierzaczki i korale bardzo ładne i zdrowe, miły kontakt, dobra informacja co do wyglądu zwierzaków (zdjęcia na maila) i wysyłki

- aquarius.ima.pl - sporo kupowałem, pomocny miły facet, zwierzęta zdrowe - raz była pomyłka w zamówionej rybce / raz w koralu co jednak nie zmienia faktu że przyszły bardzo ładne i dorodne okazy

- aquamedic.pl - kupiłem tu trochę sprzętu i parę zwierzaczków, zwierzęta dobrze odchowane i zdrowe - mają bardzo ładny salon pod "pyrlandią"

- aquanurt.com.pl - to akurat hurtownia i zwierząt nie sprzedają wysyłkowo (część sprzętu tak) ale dla znajomego z zoologicznego gdy jade tam przy okazji odbieram zwierzaki i w ten sposób wybrałem tu większość moich zwierzaków i korali. Ceny - no cóż hurtowe :D ale jakość zwierząt masz taką jak sobie wybierzesz. Jak trafi się po dostawie to można dostać naprawdę nie lada perełki, a jak jakiś czas po dostawie to raczej zostaną przebrane same zdechlaki. Ogólnie wszystko walą na przemiał - no ale można upolować niezłe ceny. No ale trzeba prowadzić sklep zoologiczny :)

- w siren nie kupowałem jakoś nigdy ale słyszałem nieciekawe opinie o tym sklepie

@lewy-a - w Szczecinie to tylko u niedzielskich w galaxy lub carefour ale drogo mają niestety no i morskie to tam mają raczej na doczepkę.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk niestety wiem o tym, marże mają zabujczą - zresztą nie tylko na słone


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W siren kupowałem 2 razy ,raz wszystko OK skała ładna, produkty jakie chciałem.

2 Raz katastrofa niby realizacja zamówienia 1 miesiąc a na końcu po wielu mailach i telefonie sirem mnie olał.

Polecam z sklepów internetowych akwarystyka.com (jeśli chodzi o produkty i skałe)

Z stacjonarnych to sklep w Jastrzębiu (miła i fachowa obsługa potrafi doradzić i to ważne przestrzec przed niewłaściwym zakupem.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja na miejscu najczęściej kupuję na Szlaku.

Info dla tych z poza Krakowa - sklep na Miodowej już nie istnieje (ponoc gdzieś przeniesiony ale nie byłem)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep z Miodowej a właściwie 2 akwaria są przeniesione do sklepu na ul Batorego, ale jak nie zajrzysz to naprawdę wiele nie stracisz. Na Midowej coś niecoś było, a tu ceny kosmiczne np glon Gracillaria za 250 zł

i chyba brak klientów bo towar ciągle ten sam


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sklep w Rybniku Aqua-Tech bodajze sie nazywa. Mila i fachowa obsluga. Gosc ma ponad 10lat 900l akwarium morskie i zna sie na rzeczy. Potrafi zalatwic mi za darmo lub pol darmo wiele rzeczy, a przeciez moglby mi to normalnie sprzedac. Polecam. Maja ponad 1000l morskich w sklepie, ale na razie czekaja na dostawe (swierzo po przeprowadzce). Nie wiem ile tego jest ale maja 10 kontenerow przywiesc. (moze ktos wie?) Pozdrawiam.

PS. Sa importerami wiec 0 posrednikow. Lysmata kosztuje 60zl. Moze uda mi sie potem wkleic fotki z ich sklepem :D

http://www.aqua-tech.pl/ -> to ich stronka internetowa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże zamówienia w Siren??

Facet przysłał do mnie ludzi którzy w powinni w kiosku sprzedawać, wielkie baniaki w biurowcu jak ludzie się nie znają i im wisi na co kasę wydają to może umie postawić.

Jak nawalali przez 2 miesiące to powiedział że za nich nie odpowiada (ciekawe jaką firmę reprezentowali).

Uwaga - rekord świata! Jego ludzie powiedzieli mi że w obsługiwanych akwariach leją kranówkę (sic!) bo niby jak mają zalać RO przecież jej wozić nie będą!!!

Poczytajcie jego artukuły z Morszczaków, frajer chce firmę budować, markę - żenujący człowiek.

Zwykły oszust!!!


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.