Skocz do zawartości
Thalion

Sklepy we Wrocławiu

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie moze jakies dobre i tanie (no powiedzmy normalne...) sklepy z morszczyzna we Wroclawiu? Jesli tak to prosilbym o wpisanie sie w tym temacie bo jutro jade do Wroclawia i chetnie bym sobie cos kupil. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma tego zbyt wiele. W zasadzie jesli chcesz cos kupic to chyba tylko w galeri dominikanskiej - 3 zbiorniki - troche skalki, rozne ampipriony, troche miekkich, rozgwiazdy, czasem krewetki, jezowce - by AquaMedic z Bogucina.... :)

Aha - sklepu nie da sie nazwac "tanim" a nawet z "normalnym" mozna by dyskutowac.

Morszczakami zajmuje sie tez sklep na ulicy Swobodnej 1 - zaraz kolo dworca glownego - ale nie maja nic do kupienia - a wszystko idzie z Bugucina :D

Jak widac - Wroclaw kuleje pod wzgledem sklepow z morszczakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swobodna 1 przy dworcu pkp i za dworcem pkp ja kupuje tam i jest ok, maja duzo skały i ciezko cos złapac

na jedności narodowej nie pamietam numeru sklep jest naprzeciwko szkoły, 100m od placu bema tez jest ok. jeszcze galeria dominikanska ale tam jest o 30-50zl drozej.

nic poza tym nie znam morskiego

powodzenia


260l biostarek, t5 3x54w, 40kg LR,40kg zwiru koralowego, cyrkulacja 4000l/h, instant ocean2 błazenki, xenia, sinularia, grzybowience, rurówki, clavularia,krewetka red f..rozgwiazda mnostwo makroglonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie orientowalem ok 2 miesiecy temu ten kolo bema juz nic mial - nieoplacalne. Tylko ten ladny zbiorniczek na ladzie - ale tam tez juz tylko wode mieli i skalki - nawet rybek nie widzialem :D

Gdzie jest ten sklep za dworcem? Na swobodna dotarlem a czy jest cos innego kolo dworca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrzej i kamila :

swobodna 1 przy dworcu pkp i za dworcem pkp ja kupuje tam i jest ok, maja duzo skały i ciezko cos złapac

na jedności narodowej nie pamietam numeru sklep jest naprzeciwko szkoły, 100m od placu bema tez jest ok. jeszcze galeria dominikanska ale tam jest o 30-50zl drozej.

nic poza tym nie znam morskiego

powodzenia

Kurcze ja myślałem że we Wrocławiu są tylko 3 sklepy a tu się dowiaduje że jeszcze na jadności narodowej jest sklep :D

z tego co wiem to tez jest sklep na Poniatowskiego nie ma tam rybek ,ale jakies kraby krewetki ,slimaki i robaczki w rurakach (rurówki)

w/w zwierząta były tanie a jak reszta to juz nie wiem

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednosci sklep jest ok. facet zna sie na rzeczy. zycie pojawia sie licznie po dostawie, trzeba sprawdzac kiedy cos sie pojawi.

ale jak maciej wspomniał wrocław kuleje w akwarystyce morskiej

o poniatowskiego nie wiedzałem. tynio mozesz dokładniejszy namiar podac na ten sklep?

ponoc najlepiej kupowac w berlinie bo wiekszosc ryb ze sklepów pochodzi własnie z tamtąd a na nasz rynek trafiaja odpady. ale ja narazie nie mam mozliwosci takich zakupów.


260l biostarek, t5 3x54w, 40kg LR,40kg zwiru koralowego, cyrkulacja 4000l/h, instant ocean2 błazenki, xenia, sinularia, grzybowience, rurówki, clavularia,krewetka red f..rozgwiazda mnostwo makroglonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w Rybniku jest sklep przez wielu uwazany na najlepszy w regionie. Oni sami sa importerami 0 posrednikow. Lysmata abonesis (dobrze napisalem?) kosztuje kolo 60zl u nich. Niestety niedawno mieli przeprowadzke i na razie maja w akwariach pusto (ponad 1000l morskich maja), pod koniec tego tygodnia ma byc dostawa, ale to tak na 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tynio piszemy o tym samym sklepie. pomyliłem ulice. puławskiego łączy się z jednosci to dla tego to nieporozumienie. za dezinformacje przepraszam.


260l biostarek, t5 3x54w, 40kg LR,40kg zwiru koralowego, cyrkulacja 4000l/h, instant ocean2 błazenki, xenia, sinularia, grzybowience, rurówki, clavularia,krewetka red f..rozgwiazda mnostwo makroglonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

czy coś się zmieniło we wrocku z morszczyzną, ?

Doszły może jakieś sklepy ?

pozdrawiam


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A firma Buldog tak się chyba nazywała jak mnie pamięć nie myli istnieje jeszcze? właśnie z Wrocka.:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

nie wiem ja z solonym życiem, ale ze słodkim galerie dominikanką, Carrefour omijam szerokim lukiem. Wyyysokie ceny, a o jakości nie wspomnę. Żadne ze zwierzaków tam kupionych nie przeżyło dłużej niż parę miesięcy(a kupowane gdzie indziej tak, z sukcesami). Swoboda ma niezły słodki asortyment, a słony z tego co rozmawiałem można zamawiać.

Pozdrawiam


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

JA niestety zamawiam w Zabrzu bo we Wrocławiu mało co od ręki można dostać(zobaczyć przed kupnem). Często jestem w okolicach Zabrza jak by coś to mogę dwieść dla kogoś do Wrocka. Ze sklepów to Tynio coś kupował ostanio we wrocławiu jakieś grzybki.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem wczoraj na swobodnej 1 we wrocku .

Nie wiem jak wyglądało to wczesniej ale teraz jest tam tylko ekspozycja jedengo morskiego, i to było by na tyle :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocek to bieda z morskimi,

swobodna - warto zajrzeć od czasu do czasu - może coś się trafi

Milicz - niedaleko od wrocka u Ricardo można coś kupić

poniatowskiego - wysokie ceny (zresztą tak jakby się zaopatrywał w Miliczu czyli kolejny pośrednik) :(

g dominikańska - porażka - hodowla aiptasi, nic nie ma, a cenyyyyy na zamówienie masakra

ps. może jak postawią nową galerię na swobodnej z rafą 120 tys. litrów to się koniunktura nakręci i parę sklepów powstanie

jak na razie na zakupy w pobliżu pozostaje Śląsk...

pozdr

Górek


wyleczyłem się z tego patologicznego hobby :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wyglada sprawa sklepow na dzien dzisiejszy??

ps. sorry za pisownie, smaruje z PDA


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc we wrocku, odrazu jechałem do "trzmiela na rogowskiej 50", sklep nie pozorny ale trochę rzeczy mają. Najbardziej podobało mi się, że gostek znał się na rzeczy i dał przyzwoite ceny. Z tego co mówił to jakoś w Maju mają mieć dostawę.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na ul. Rogowska 50b. Nazwa Trzmiel. Dość spory wybór rybek, krewetki, rozgwiazdy. Gorzej z koralami. Za to czysto i schludnie. Jak zagadasz ze sprzedawcą to będzie ci wysyłał sms po nowych dostawach morszczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351719 Damian D :

Jest na ul. Rogowska 50b. Nazwa Trzmiel. Dość spory wybór rybek, krewetki, rozgwiazdy. Gorzej z koralami. Za to czysto i schludnie. Jak zagadasz ze sprzedawcą to będzie ci wysyłał sms po nowych dostawach morszczyzny.

Ale mają dużo apitazji na skałkach i raczej nie widać, aby coś z tym robili.

A tak sklep i prowadzący całkiem spoko.

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351736 szaman :
#351719 Damian D :

Jest na ul. Rogowska 50b. Nazwa Trzmiel. Dość spory wybór rybek, krewetki, rozgwiazdy. Gorzej z koralami. Za to czysto i schludnie. Jak zagadasz ze sprzedawcą to będzie ci wysyłał sms po nowych dostawach morszczyzny.

Ale mają dużo apitazji na skałkach i raczej nie widać, aby coś z tym robili.

A tak sklep i prowadzący całkiem spoko.

Szaman

apitazja w baniakach z rybami nawet wskazana jak będzie miał chłop chelmony to żarcie dla nich jak znalazł a po drugie ciężko w zbiornikach sklepowych zwalczać apitazje bo tam co chwile cos sie wsadza i wyciaga wiec ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w Trzmielu. Mnogo od koralów i nawet troszkę życia bylo. Przepiękne blazenki - widać że wszytsko zdrowe i silne. Pan za ladą poradzil i doinformowal w niektórych sprawach. Brak LR. Ma się coś zmienić w przyszym miesiącu. Co do cen, to ciężko mi porównać. Podobne ceny w e-rybce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zainteresowanie we wrocku male ;P. Ewentualnie gdzieś można dostać jeszcze LR w stolicy dolnego śląska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.