Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Ponieważ wszystko zależy od hodowli planktonu...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Wszystkich proszę o wytykanie mi błędów. Każda krytyka jest mile widziana!

Ze względu na brak gotowych rozwiązań pozwalających na hodowlę zooplanktonu w akwarium jestem zmuszony do wymyślenia, lub znalezienia w sieci gotowych rozwiązań. Mój system to jedna wielka morska herezja. Jest to wynik wielu prób, czasem zakończonych strasznymi klęskami, czasem sukcesem.

Jak do tej pory pomimo wielu wysiłków nie udało mi się dogonić zaawansowanych hodowców z zachodu... Potrafię w powtarzalny sposób hodować larwy 3 gatunków krewetek jedzących apitasię: L.boggessi, L.seticaudata, L.wurdemanni.

W tej chwili ze względu na przebudowę systemu mam mały przestój w hodowli larw. Mam nadzieję, że nowe udoskonalone zbiorniki pozwolą mi na rozmnożenie kolejnych gatunków. Mam ok 10 miotów larw sexy krewetek[po kilkanaście sztuk z jednego wylęgu], 2 duże mioty L.wurdemanni oraz jeden L.seticaudata. Czekam larwy L.debelius... Pierwsze krewetki z tych larw powinny się pojawić za około 3 tygodnie.

Do ryb nie mam szczęścia... Zbudowałem jednak nowy system do hodowli błazenków, w którym nie muszę przenosić ikry. Błazny narazie nie chcą się wycierać.

Fotki będę zamieszczał powoli. Zacznę od hodowli planktonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thumbsup.gif

miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo - czekamy na instrukcje, fotki, newsy

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagą będę śledził

No i gratulacje z dotychczasowych osiągnięć i życzę dalszych sukcesów :thumbup:


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak wygląda moja skromna hodowla planktonu. Narazie to nic wielkiego. Hoduję jedynie artemię, wrotkę i fitoplankton. Na zdjęciu nie jest wyraźnie widoczna wylęgarnia artemii bo jest ona mocno oświetlona a fotografowałem ją w czasie "przerwy technologicznej" miedzy kolejnymi procesami wylęgu solowca.

post-12978-0-42540600-1322428851_thumb.jpg

post-12978-0-70195500-1322428840_thumb.jpg

W najbliższej przyszłości mam zamiar zabrać się za hodowlę widłonogów "calanoid copepods" które są bardzo pożywne... Już kiedyś próbowałem ich hodowli - dwukrotnie. Niestety nigdy nigdy ich hodowla nie była "dość wydajna"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak wygląda hodowla solowca w po "rozpoczęciu nowego procesu". Wszystko jak widać to narazie kiepsko wyglądająca samoróbka...

post-12978-0-33743500-1322430761_thumb.jpg

Widłonogi dzielimy na 2 grupy harpacoid i calanoid. Harpacoid copepods ma prawie każdy w akwarium. Calanoid pływają w toni wodnej, są rozdzielnopłciowe składają jajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Moja pierwsza sexy krewetka przemieniła się dziś w formę dorosłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję ciekawie to wygląda i fajnie że są takie osoby ja sam przymierzam się do krewetek

ale na wszystko potrzeba czasu

PS artemię hodujesz do dorosłego osobnika czy raczej tylko 2-3 dniowe używasz??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie używam 2-3 dniowej ani dorosłej artemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

". Wszystko jak widać to na razie kiepsko wyglądająca samoróbka...

to nieważne że kiepsko wygląda ważne że działa a ty chcesz się dzielić informacjami plusik dla ciebie :unworthy:

ps Harpacoid copepods czym dokarmiasz tylko fito?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja specjalnie nie hoduję harpacoid copepods bo nie są mi potrzebne. Ale jeśli chcesz się pobawić to wystarczy im spirulina w płatkach i 20 litrowy baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No no :) Ciekawie to wygląda. Fito już mam po dach teraz też zabiorę się za zoo.

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie nie hoduję harpacoid copepods bo nie są mi potrzebne. Ale jeśli chcesz się pobawić to wystarczy im spirulina w płatkach i 20 litrowy baniak.

a jak z napowietrzaniem wystarczy wężyk z powietrzem czy potrzeba kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

One chodzą po szybie, skale, glonach itd więc nie ma znaczenia w jaki sposób będziesz mieszał wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez probuje z artemia ale z marnym skutkiem. Mozesz napisac jakie zasolenie ma woda?


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

jak >> ciężką codzienną pracą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Taka jest szczera prawda niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma innej rady tylko sprobowac raz jeszcze. Pozdrawiam


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wybaczcie każdy ma swoje tajemnice. W internecie nikt nie dzieli się dokładnym opisem wydajnej hodowli artemii. Wiele osób w na polskich forach uważa ze opanowało do perfekcji hodowlę artemii i pisze jakie to proste. Ja mówię zaraz, chwileczkę. Wcale nie jest to takie proste. Wasz solowiec jest kiepski i nie nadaje się do niczego a wylęgalność macie marną... Nie znam żadnej polskiej książki, w której opisany by był prawidłowy proces hodowli solowca.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor, masz plusa za ten post :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dzisiaj rano zauważyłem kolejne sexy krewety. Są bardzo małe. Mają wielkość ok 3 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.