Skocz do zawartości
piona

help!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

i znowu trza mi pomocy-Chcialbym sie dowiedzieć jaka przyczyna doprowadziła do tego że na dnie zbiornika na zwirze koralowym pojawiły mi sie glony (wydaje mi sie że sluzowate)w kol. zielonym.drobne kamyszki są jakby otulone tym zielonym badziewiem.Akwa ma prawie 4 miechy woda ok korale rosną na potegę.JAK Z TYM WALCZYĆ???????Podmiany regularne!:con:con:con:con:con:cry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano - ciężka sprawa - poszperaj przez opcję szukaj na forum - było wielokrotnie. Ciężko to wyplenić. Ja miałem farta i w ciągu chyba 2 tygodni się udało.

Ogólnie to zjadają je pustelniki, niektóre rybki, pomaga zwiększona cyrkulacja, i zmniejszenie kamienia (wyjałowienie wody). Mi pomogła rozgwiazda piaskowa mieszając piach.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,masz na mysli zaprzestania podawania np. PLONCTO do karmienia miekkich.A szebszy sposób działania???a usunąć żwir z akwa??wygotowac go czy cos w tym stylu???????:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielone cyano?

co pokazuja testy PO4?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak często ty to tym miękkim podajesz? Pamiętaj że one większość żarcia to zee światła mają i to ma być tylko dodatek a nie 2x dzienny posiłek. Raz na tydzień to ok.

Jeśli chodzi o cyjano to szybko działa odsysanie ich - ale tak samo szybko wracają :D Musisz usunąć przyczynę a nie skutki.

Przestaw pompki cyrkulacyjne, wstrzymaj się z tym dokarmianiem miękkich i skromniej dawaj rybom, podnieś trochę PH w wodzie (8,2-3) bo cyjano nie przepadają za wyższym PH (np przez zakraplanie kalkwasser). Dodaj aktywny węgiel do filtracji na jakiś tydzień. No i czekaj. Wygotowanie żwirku ci nic nie da - no może usunięcie go. Ja po 3 miechach też miałem atak cyjano i się szybko skończył.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie to cyjano?

818-cyjano_zielone.jpg

(zdjęcie nie moje na szczęście tylko z sezonowego "oceanarium" w Świnoujściu :D )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje są osoby na które mozna liczyć codziennie 6 kropelek dawałem-koniec karmienia!!!!!!!!:D Lecz przyznam ze korale rosły jak cholera po tych zabiegach......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wapna brak w Twojej wodzie i za niskie utrzymujesz Ph , KH ...krotko mowiac parametry wody ...

chyba bede musial z Toba Piona pogadac , jak chcesz miec ladny zbiornik ...niestety narazie brakuje mi czasu na gadu -gadu :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie , znajde wiecej czasu to Ci pomoge:)

Wytlumacze Ci od A do Z bo robisz wiele "bledow" grzecznie piszac :):D

Ale bedzei dobrze :D (jak posluchasz)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz mi wogole jak robisz wode pokolei i to co dodajesz do niej ...

wogole opisz wszystko jaka cyrkulacja jest wody itd...pisz raczej prawde :D

(na gadu pisz , poznije przeczytam i odpowiem)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.