Skocz do zawartości
Aquel

Problem z wybraniem skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebna mi pomoc w identyfikacji skały do baniaka.Jaką byście z nich wybrali liczę na szczere odpowiedzi dodam że skała idzie do baniaka 370L i myślę nad wymieszaniem żywej z martwą.Prosił bym aby ci co się znają napisali mi która z nich się nadaje.

1.

2.

3.

4.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr 2, bo wyglada na najbardziej zywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz w sumie 2 skała jak mi napisałeś w opisie pisze że to żywa ale czy wszystkie się nadają?


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to wszystkie wyglądają średnio... nawet te na foto 2 o 3 nie wyglądają na żywą skałę, a bardziej na ożywioną lub przynajmniej na taką, która była przechowywana bez dostępu światła przez jakiś czas

1 i 4 to chyba sam wiesz, że to martwa skała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na najbardziej porowate wygladaja wlasnie te suche skałki, a zwlaszcza super jest ta nr 1


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak porowatość to inna sprawa... ale jakość najlepiej oceniać nie na odległość! złotą zasadą w doborze jest to by kawałek był lekki! duże i lekkie = porowate i dobre.

ciężkie o zbitej strukturze to raczej nie skała z rafy koralowej...

to ma strukturą, ciężarem przypominać np pumex lub pustaki (te do budowy, chyba to się gazobeton nazywa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm 1 skała jest dość lekka skała o wymiarach 40cm na 30cm waży około 7kg porowatość zgadzam się ma najlepszą z nich ale nie ma to jak opinia expertów.Dlatego jak dla mnie liczy się każda wypowiedz.Kubek_77 masz racje na innych fotach jakie posiadam tamte niby żywe skały miały bardzo mało światła.Właśnie dotarł filtr osmozy thumbsup.gifwięc tylko wybranie skałki, alecoffee.gif nie od razu Kraków zbudowano.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zakładać spory, porządny baniak, a potem żałować źle wybranych czy niekształtnych kawałków. Lepiej poświęcić trochę czasu i pieniędzy i samemu wybrać ładne, ciekawe i ustawne kawałki skały, w końcu będziesz na nią gapił się codziennie przez większość dnia ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zakładać spory, porządny baniak, a potem żałować źle wybranych czy niekształtnych kawałków. Lepiej poświęcić trochę czasu i pieniędzy i samemu wybrać ładne, ciekawe i ustawne kawałki skały, w końcu będziesz na nią gapił się codziennie przez większość dnia ;)

zgadza się! jeżeli wybierzesz cokolwiek to aranżacja akwa też będzie cokolwiek... ;)

najlepiej pojechać ustawić sobie kartony lub styropian o wymiarach akwa i układać z tego co dostępne lub dla ludzi o magicznych zmysłach- wybierać kawałki i układać je w myślach... ;) ale nie liczyć na to, że sprzedawca i to jeszcze z alledrogo nam coś sensownego wybierze! pewnie będą pierwsze lepsze jakie do łapy temu gościow wejdą ;) i tyle... a ty później będziesz miał układankę z kategorii mision imposible ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że nie pojadę i nie wybiorę te skały są nie od 1 sprzedawcy a mi chodzi głównie o opinie która z nich jest godna uwagi.Wiadomo w 100 l baniaku nie miał bym tego problemu w 100% była by żywa.U mnie w woj świętokrzyskim są tak wyposażone sklepy że mi dech zapiera nie maja zielonego pojęcia .Więc jechać np do Warszawy czy do Lodzi po to by sobie pooglądać mija się z celem, dlatego napisałem ten post tu i na tym forum wiedząc że są tu eksperci którzy po fotkach dojdą co warto zobaczyć a czego nie po czym wyciągnę z tego wnioski pojadę zobaczę i wybiorę.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po fotkach ciężko jest ocenić jakość skały. Np. ta z drugiego czy trzeciego zdjęcia może się okazać bardzo ciężka, tego się ze zdjęć nie wywróży. Najmniejsze szanse na przykrą niespodziankę względem ciężaru i porowatości ma IMHO skała z jedynki, co bynajmniej nie znaczy, że faktycznie jest lepsza niż pozostałe.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dz za odp jutro jadę oglądnąć pewną skałkę może mi się spodoba.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.